Yardım Xiaomi Mi 5s Plus IMEI Repair Sonrası Şebeke Sorunu - No Service

eroerg

Üye
Sevgili dostlar merhaba, herkese iyi bayramlar dilerim.

Mi 5s Plus yurtdışı telefonum var. Qpst backup, Qcn editleme, Qpst restore yöntemi ile imei repair işlemlerini gerçekleştiriyorum. Fakat her defasında imeiler istediğimiz gibi doğru görünmesine rağmen; "no service" hatası alıyorum. Ne arama, ne internet var. Farklı romlarla (eski China Beta romlar vs.) denedim, sonuç yine aynı. Benim gözden kaçırdığım bir yer mi var acaba? Konuya ilişkin fikirlerinizi rica ediyorum. Box (UMT vs) ile makul bir ücret karşılığında çözülebilecek bir sorunsa o şekilde çözüme de varım. İlgili arkadaşlarla iletişim kurabiliriz.

Not: Bimcell kullanıcısıyım. Cihaz sim kartı algılıyor, Bimcell olduğunun da farkında ama mobile data yok.

Şimdiden ilgisini eksik etmeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Sevgili dostlar merhaba, herkese iyi bayramlar dilerim.

Mi 5s Plus yurtdışı telefonum var. Qpst backup, Qcn editleme, Qpst restore yöntemi ile imei repair işlemlerini gerçekleştiriyorum. Fakat her defasında imeiler istediğimiz gibi doğru görünmesine rağmen; "no service" hatası alıyorum. Ne arama, ne internet var. Farklı romlarla (eski China Beta romlar vs.) denedim, sonuç yine aynı. Benim gözden kaçırdığım bir yer mi var acaba? Konuya ilişkin fikirlerinizi rica ediyorum. Box (UMT vs) ile makul bir ücret karşılığında çözülebilecek bir sorunsa o şekilde çözüme de varım. İlgili arkadaşlarla iletişim kurabiliriz.

Not: Bimcell kullanıcısıyım. Cihaz sim kartı algılıyor, Bimcell olduğunun da farkında ama mobile data yok.

Şimdiden ilgisini eksik etmeyen arkadaşlara teşekkür ederim.
Qfil ile deneyin.​

Qfil ile deneyin.
Maalesef Qfil ile de aynı. Sim Tool Kit (Bimcell Menu: Astroloji, Haber vs.) bile yükleniyor ama servis yok. Uzaktan bağlanti ile yapılabilir mi acaba? Siz yardımcı olabilir misiniz? Ya da ilgili bir arkadaşa yönlendirseniz? Tekrar teşekkürler.

Komşunun Turkcell kartını taktım çalıştı. Sanırım sorun benim Bimcell sim kartında...

sorunu çözebildinizmi ??

Maalesef...

Turkcell hattan sonra benim Bimcell de çalıştı ama evin içerisine girince yine "hizmet yok". Dışarılarda da 4G/4G+ göstermesine rağmen arama yapmadı, internete bağlanamadı genel olarak. Bir kez kısa bir telefon görüşmesi yapabildim, eve girdikten sonra servis gitti bi daha toparlamadı. Bunun üzerine; eski China beta rom vs. kurdum, webde bulduğum farklı qcn'leri editleyip restore ettim. Yine de düzelmedi.

Başka forumdan bir arkadaş anten problemi olabileceğine yönelik bir yorumda bulundu . Donanımsal olarak da pek birşey görünmüyor ama bilemedim. Anakart üzerinde kasaya temas eden metalleri mümkün mertebe yükselttim, bir değişiklik olmadı. Yedek telefon olarak düşünüyorum, o sebeple vakit ayırabildikçe bakıyorum. Anten kablosunu değiştirip tekrar deneyeceğim.

Sizin yorumunuz nedir acaba?

Son düzenleme:
Maalesef...

Turkcell hattan sonra benim Bimcell de çalıştı ama evin içerisine girince yine "hizmet yok". Dışarılarda da 4G/4G+ göstermesine rağmen arama yapmadı, internete bağlanamadı genel olarak. Bir kez kısa bir telefon görüşmesi yapabildim, eve girdikten sonra servis gitti bi daha toparlamadı. Bunun üzerine; eski China beta rom vs. kurdum, webde bulduğum farklı qcn'leri editleyip restore ettim. Yine de düzelmedi.

Başka forumdan bir arkadaş anten problemi olabileceğine yönelik bir yorumda bulundu . Donanımsal olarak da pek birşey görünmüyor ama bilemedim. Anakart üzerinde kasaya temas eden metalleri mümkün mertebe yükselttim, bir değişiklik olmadı. Yedek telefon olarak düşünüyorum, o sebeple vakit ayırabildikçe bakıyorum. Anten kablosunu değiştirip tekrar deneyeceğim.

Sizin yorumunuz nedir acaba?
birde bunları denermisiniz orjinal cihazdan çekildi

Ekli dosyalar

• Mi-5S-Plus-Stock-QCN.zip
    323 KB · Görüntüleme: 2
Dosyalar için teşekkürler ama sonuç yine aynı.

Dört duvar arasında çekmiyor cihaz. Sim kartı kapalı alanda takıp dışarıya açık alana çıkınca da hizmet yok.

Sadece sim kartı açık alanda takarsam 4G geliyor. Ardından kapalı alana girsem de yine 4G var görünüyor ama ne arama ne internet oluyor. Sadece açık alanda var şebeke. Kartı fiziksel olarak dışarıda takmamı istiyor cihaz :)

Dosyalar için teşekkürler ama sonuç yine aynı.

Dört duvar arasında çekmiyor cihaz. Sim kartı kapalı alanda takıp dışarıya açık alana çıkınca da hizmet yok.

Sadece sim kartı açık alanda takarsam 4G geliyor. Ardından kapalı alana girsem de yine 4G var görünüyor ama ne arama ne internet oluyor. Sadece açık alanda var şebeke. Kartı fiziksel olarak dışarıda takmamı istiyor cihaz :)
şebeke antenine baktınızmı kırılmış kopmuş olabilir

Antenden kasıt kablo ise baktım, yeni almıştım zaten. Kısadevre vardı kabloda, takarken falan ben ezmiş olabilirim. Firmanın günahını almayayım. İki sinyal ucunu ölçünce devamlılık vardı ama eksi uçla da devamlılık vardı. Ben de eski kablosunu ölçtüm, sağlamdı. Onu taktım ama bi gelişme görünmüyor.
Kablo dışınıda anten sistemine tam hakim değilim. Daha öncesinde ufak metalleri kasaya değsinler diye yükseltmiştim. O da pek işe yaramadı. Ben de donanımsal olduğunu düşünüyorum ama nedir bilemedim.

Ekranı kırık bir Mi 5s Plus buldum, satın aldım. Onun parçalarıyla deneyeceğim. İş inada bindi... Bu cihaza harcadığım parayla sağlam güzel bi yedek telefon alırdım... Desteğiniz için teşekkür ederim. Güncellerim durumu.

Selam, bi güncelleme yapayım dedim. Sorun yeni aldığım çıtalı ekranda gibi görünüyor. Denemeleri hep onda yaptığım için farkedememişim.

Elimde 2 adet daha camı çatlak ekran var. Onlarda şebeke varken yeni ekranda şebeke yok :) umarım iade ya da değişim yapabiliriz...

Ekranın şebeke problemine sebep olması tahmin edeceğim en son detay olurdu, ilginç... Destek vermeye çalışan tüm dostlara selamlarımı iletiyorum.

Geri
Üst Alt