Çözüldü Xiaomi Mi 6 X Wayne IMEI Repair Sorunu

silivriserdar

Genel Moderator
Sorunun çözümü VIP Bölümünde paylaşılmıştır. Locked ve Unlock şeklinde detaylı anlatım vardır.

VIP BÖLÜMÜ

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayırlı gunler kusura bakmayın konuyu yanlıs yere actıysam
hocam mı 6 x telefon var ımeı atmak ısıtyorum yanlız
nasıl nnerden baslayacagım bılmıyorum
azda olsa elımden bıseyler gelır ama bana yol gostercek bı ustam varsa cok memnun olur
hayırlı gunler
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

CMD ekranına fastboot getvar product yazın. Ve çıkan sonucu buraya yazın.

buyrun hocam

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    48.3 KB · Görüntüleme: 89
mıuı 9,5,8,0 global rom hocam
surum dusduebılırım asma bende rom dosyası mevcvut degıl hocam
Anladım daha önce tecrübeniz yoksa bence hiç bulaşmayın. Ama tecrübeniz varsa öncelikle cihazınız unlock olduğu için root yapıp diagnostics açın ve QCN yedek alın. modemst 1 ve modemst 2 fsg fsc dosyalarını yedek alıp bunları silin sonrasında QCN Restore edin. Düşük miui sürümü olursa daha iyi olur.

Anladım daha önce tecrübeniz yoksa bence hiç bulaşmayın. Ama tecrübeniz varsa öncelikle cihazınız unlock olduğu için root yapıp diagnostics açın ve QCN yedek alın. modemst 1 ve modemst 2 fsg fsc dosyalarını yedek alıp bunları silin sonrasında QCN Restore edin. Düşük miui sürümü olursa daha iyi olur.
ewy hocam daha once hıc yapmadım ama ogrenmek maksadıyla bıkac gundur arastırma yapıyorum
bana sadece dusuk bı mı 6 x rom lazım nerden bulabılırım ınternetten baktım bulamadım....

ewy hocam daha once hıc yapmadım ama ogrenmek maksadıyla bıkac gundur arastırma yapıyorum
bana sadece dusuk bı mı 6 x rom lazım nerden bulabılırım ınternetten baktım bulamadım....
Aslında custom rom ile de olur. Yukarıda aslında özet geçtim ama detaya inince biraz zahmetli bu işler.

Ama mutlaka araştırma ile yapabilirsiniz.

Aslında custom rom ile de olur. Yukarıda aslında özet geçtim ama detaya inince biraz zahmetli bu işler.

Ama mutlaka araştırma ile yapabilirsiniz.
hocam tsk ederım verdıgınız bılgıler ıcın ben bılen bır hocama verebılırım ama benım amacım balık yemek degıl balık tutmak ıs ıcın degıl bılgı amaclı ogrenmek ben genel anlamda room atmak twrp kurma gıbı seylerı falan yapabılırım sadece ımeı ısını bılemıyorum bunuda ogrenmek ıstıyorum
....

hocam tsk ederım verdıgınız bılgıler ıcın ben bılen bır hocama verebılırım ama benım amacım balık yemek degıl balık tutmak ıs ıcın degıl bılgı amaclı ogrenmek ben genel anlamda room atmak twrp kurma gıbı seylerı falan yapabılırım sadece ımeı ısını bılemıyorum bunuda ogrenmek ıstıyorum
....
Anladım o zaman risk alarak işlemleri yapmaya başlayın.

Özet olarak anlatacağım.
Root yapin
1. Diagnostics açın.
2. Qcn yedekleyin QPST programı ile
3. TWRP modda modemst 1 ve modemst 2 varsa fsg fsc dosyalarını yedek alıp sonra silin.
4. QCN Edit yapıp cihaza restore edin.
işlemler bu kadar.

azda olsa elımden bıseyler gelır ama bana yol gostercek bı ustam varsa cok memnun olur
hayırlı gunler
Ulkemizde cihazlarin imei numaralarini degistirmek suctur. Ancak repair işlemi yapilabilir.

Serdar ustanin dediklerini takip edip yola cikabilirsiniz.

Anladım o zaman risk alarak işlemleri yapmaya başlayın.

Özet olarak anlatacağım.
Root yapin
1. Diagnostics açın.
2. Qcn yedekleyin QPST programı ile
3. TWRP modda modemst 1 ve modemst 2 varsa fsg fsc dosyalarını yedek alıp sonra silin.
4. QCN Edit yapıp cihaza restore edin.
işlemler bu kadar.
Serdar hocam merhba,
mi 6x için modemst1,st2 ve fsg kodlarını biliyormusunuz?bu kodları bilgisayardan değilde twrp den mi gireceğiz?

Isletim sistemi MIUI 9 değil de MIUI 10 olan mi 6x için IMEI repair nasıl yapılıyor? Anti rool back devredeyse ve MIUI 9 a düşürmek mümkün değilse ne yapılabilir?

hayırlı gunler
yapa bildin mi

Bu konuda ilerleme kaydedebilen kimseler oldu mu acaba ?

Mi a2 bootloder açık root var ama ne yaptıysam efs modem yedeklerini silemedim üzerinde oynadığımım qcn dosyasını restore etmek bir işe yaramıyor

Geri
Üst Alt