Çözüldü Xiaomi Mi 6X Wayne IMEI Repair İşlemi

Su yazmanıza gerek yok.

adb shell

setprop sys.usb.config diag,adb
İMEİ numarası girdim ama şimdide cihaz sürekli SIM kart aktivasyonu yapılmadı. Aktivasyon için mesaj gönder diyor. Gönder dememe rağmen bir türlü şebeke aktif olmuyor. Vodafone TR olarak görüyor ama yukarıda şebeke aktif olmuyor. Vodafone ile konuştum hattımda bir problem görmediklerini telefondan kaynaklı olduğunu söylediler. Xiaomi cihazlarda bununla karşılaşılıyormuş. Dili ingilizce yaparak tekrar cihazı kapatıp açtım. Tekrar aktive et mesajı göndermeyi denedim ama olmuyor bir türlü.
Siz çözümünü biliyor musunuz acaba?
Teşekkürler.

Mi 6x için elinde EFS backup'ı olan var mı? Ben muhtemelen EFS backup almadan baştaki mesajlarda yazan komutları uyguladığım için İMEİ versem de şu an Şebeke görmüyor. (Tamamen benim hatam) Araştırdığım kadarıyla da bunun bir çözümü yok herhalde? Artık mecburen tablet niyetine kullanacağız telefonu :(
Çözümü bilen var ise desteğini rica ediyorum.

Eğer bootkilidi açık ise twrp kurun ardından twrp kısımdan advandec kısımina oradan da terminal kısmına girin komut satırı açılır oraya
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p45
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47
YazArak sıfırlama işlemi yapın sonra reboot yazıp enter basın cihaz açılır
usb hata ayıklama açın bağlayın PC ye sonra komut satırı açın ADB PC de şunları yazın
adb shell
Diag port açılır daha sonra dual writer IMEI ile kolay yöntem numaraları yazın sonra da
Qpst programı ile kendi xqcn sini restore edin

Hocam Dediğinizi yaptım İMEİ Attım fakat Şebeke çekmiyor bunun sebebi nedir ?

Mi 6x için elinde EFS backup'ı olan var mı? Ben muhtemelen EFS backup almadan baştaki mesajlarda yazan komutları uyguladığım için İMEİ versem de şu an Şebeke görmüyor. (Tamamen benim hatam) Araştırdığım kadarıyla da bunun bir çözümü yok herhalde? Artık mecburen tablet niyetine kullanacağız telefonu :(
Çözümü bilen var ise desteğini rica ediyorum.
partition ları sildiniz diag port açık WriteDualIMEI(W+G_eMMC) ile imeileri yazdınız sonra yadek aldığınız xqcn dosyasını değiklik yaparak qpst ile yazdınız telefonu açıp kapattınız ve sinyal gelmiyor mu

partition ları sildiniz diag port açık WriteDualIMEI(W+G_eMMC) ile imeileri yazdınız sonra yadek aldığınız xqcn dosyasını değiklik yaparak qpst ile yazdınız telefonu açıp kapattınız ve sinyal gelmiyor mu
yukarı yazdığım gibi elimde maalesef önceden alınmış yedek yok. Zaten benim problemim de bundan kaynaklanıyor sanırım.

@baypinar35 hocam benim cihazım unlock durumda, backup EFS yapmama gerek var mı anlatımınızı uygulamadan önce?

Kilit açık değil ise cihazı test point yaparak edl moda alın umt yi açın ve reset efs yapın yeniden başlatın cihazı daha sonra
usb hata ayıklama açın bağlayın PC ye sonra komut satırı açın ADB PC de şunları yazın
adb shell
Diag port açılır daha sonra dual writer IMEI ile kolay yöntem numaraları yazın sonra da
Qpst programı ile kendi xqcn sini restore edin
Hocam merhaba, bu işlemleri benim mi 6x'e uygulamam lazım. Fakat umt dongle yok maalesef. cihaz unlock kilidi kapalı, global rom, root yok, twrp yok ve imeiler ikisi de uçuk. Ücretli destek alabilir miyim? Ne kadara olur acep?

Hocam merhaba, bu işlemleri benim mi 6x'e uygulamam lazım. Fakat umt dongle yok maalesef. cihaz unlock kilidi kapalı, global rom, root yok, twrp yok ve imeiler ikisi de uçuk. Ücretli destek alabilir miyim? Ne kadara olur acep?
Bootloader kilidini açıp box olmadan tamir edebilirsiniz

Bu haldeki bir cihazın bootloader kilidini nasıl açabilirim acaba?
image.jpeg
Cihaz açılırken ekranın altında çıkan "unlock" yazısı bootloader kilidinin açık olduğunu mu gösteriyordu?

Geri
Üst Alt