• z3x Yeni Sürüm Yayınlandı!

Android 8 ve 9 Sürümleri için repair işlemlerini yapabiliyor.

Bu işlemler için hesabınızda Kredi olması gerekmekte.

GsmTurkey Güvencesiyle kredi almak için Telegram Grubumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://t.me/gsmturkeynet

Yardım Xiaomi Mi 8 IMEI Repair Sorunu

Yeni konu aç...
9 Kas 2018
1
1
1
merhaba alsında bilgisayarcıyım ama telefonlarla hiç ilgilenmedim. forumda aradım ama bulamadım varsa af ola.

Xiaomi mi 8 64gb telefonum var imei kapanmış elimde 4,5g destekli telefonumun imei-ni repair yapabilir miyiz ? Nasıl ?
ilginizden dolayı teşekkür ederim .

Moderatör tarafında düzenlendi:
A

audance

Misafir
Bende aynı sorunu yaşıyorum mi 8 128 GB global rom yüklü IMEI 3 ay sonra falan kapanacak Doğu Bankta pasaporta kayıt ettirecektim 400 lira gibi bir para istiyorlardı. Ancak bugün 170 lira olan vergi 500 lira oldu otomatik olarak o para da arttı. IMEI atma işlemi mümkünse hiç değilse onu yaparım yoksa en az 800 lira para isterler kayıt için.
Mi serisi cihazlarda imemi mümkün. Ama daha önce hiç mi 8 elime gelmedi. Ayrıca 4.5G destekli cihaz imei numarası olmak zorunda değil. Herhangi bozuk eski bir telefonun kayıtlı imei numarası da olur.
@jumyaz ve @King bu işlerde çok başarılılar. Müsait olunca cevap yazacaklardır.

adnanmirsad56

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
21 Haz 2018
7,551
11,247
113
merhaba alsında bilgisayarcıyım ama telefonlarla hiç ilgilenmedim. forumda aradım ama bulamadım varsa af ola.

Xiaomi mi 8 64gb telefonum var imei kapanmış elimde 4,5g destekli telefonumun imei-ni üzerine yazabilir miyiz ? Nasıl ?
ilginizden dolayı teşekkür ederim .
Telefonların imei numaralarını değiştirmek yasal değildir.
Konu içeriğiniz düzenlenecektir.

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
21 Haz 2018
15,772
16,785
113
36
Arkadaşlar yaptırmak isteyen varsa, sitede bu işlerle uğraşan ve yönetici olan arkadaşlar, eğer yapmayı kabul ederse, kargo ile gönderip yaptırabilirsiniz.

Not = Sadece sitemizde mod veya yönetici olan kişilere itibar ediniz.

King

Üye
VIP Üye
22 Haz 2018
188
569
93
Xiaomi mi 8 ve poco F1 şuan da olmuyor. Tester cihaz elime geçtiği gün işlem deneme fırsatım olucak. Tester kişilere işlemler ücretsizdir. Fakat riskleri kabul etmiş olurlar. Eğer ki tester olmak isterseniz adres bilgisi verebilirim.

17 Kas 2018
20
17
3
ben qcn yi editledim telefon içinden terminal ile modem dosyalarını sildim editlenmiş qcn yi yükledim imei değişti lakin bu sefer şebeke gitti. elimde efs yedeğim olduğu için eski haline geldi telefon. deniyorum sürekli başarabilirsem paylaşırım.

Saygılarımla

King

Üye
VIP Üye
22 Haz 2018
188
569
93
ben qcn yi editledim telefon içinden terminal ile modem dosyalarını sildim editlenmiş qcn yi yükledim imei değişti lakin bu sefer şebeke gitti. elimde efs yedeğim olduğu için eski haline geldi telefon. deniyorum sürekli başarabilirsem paylaşırım.

Saygılarımla
Cihazin sadece efs yedeği persist alanı bozulursa yeterli gelmez img yedeklerini de kesinlikle alın ki herhangi bir zarar görme sonucu orjinale dönsün. Eğer ki ihtiyacınız olan bir dosya olursa elimde mevcuttur. Tekrarlıyorum img yedeklerini kesinlikle alın.

17 Kas 2018
20
17
3
Elimde bu yedekler mevcut. Deneyeyim yarın umarım cozeriz el birliği ile

Saygılarımla

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

King

Üye
VIP Üye
22 Haz 2018
188
569
93
Bu yedekleri bilgisayarıniza alınız her ihtimale karşı bir yedeginiz olsun. Maksat işinizi sağlama almak.

17 Kas 2018
20
17
3
Tabii tabii bilgisayarda mevcut aynı şekilde. Tekrar sorayım

Fsc
Fsg
modemst1
Modemst2

Bunları silip yeni qcn yi atmak yeterli mi

Saygılarımla

King

Üye
VIP Üye
22 Haz 2018
188
569
93
Tabii tabii bilgisayarda mevcut aynı şekilde. Tekrar sorayım

Fsc
Fsg
modemst1
Modemst2

Bunları silip yeni qcn yi atmak yeterli mi

Saygılarımla

Yeterli olacaktır. Lakin bu işlemler sonucu da cihaz da şebeke alamıyoruz maalesef yine denemenizi tavsiye ederim ama snap845 çok yeni bir işlemci ve yeni koyulan bir kilit söz konusudur. Bu yüzden çözümü biraz zorlaşıyor. Herkes bir yerden tutarsa başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.

25 Kas 2018
38
12
8
Cihazin sadece efs yedeği persist alanı bozulursa yeterli gelmez img yedeklerini de kesinlikle alın ki herhangi bir zarar görme sonucu orjinale dönsün. Eğer ki ihtiyacınız olan bir dosya olursa elimde mevcuttur. Tekrarlıyorum img yedeklerini kesinlikle alın.
Deneme yaparken dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7 yazacağıma dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf yazdım cihaz açılmıyor.Bunun yedeği yoktu.Lütfen yardımcı olurmusunuz

E

ercanpolat

Misafir
Merhaba Mi 8 de bir gelişme oldumu acaba olurmu ikinci zam yolda harç parasi tesekkur ederim

jumyaz

Aktif Üye
VIP Üye
21 Haz 2018
1,288
1,856
113
3 gün uğraştım olması şapege vermiyor
engineer firmware ili de deneldi
bunlarda qcn ili olmuyor beni fkrim
başka yönetim bulmak lazım.......
cihaz müşteri verdim