Bilgi Xiaomi Mİ 8 Dipper Ana Konu

pocophone f1 için imei tamirimi kendim yaptım ama gsm servis yok.
00441 0xfff yaptım olmadı
orjinal qcn backup unuttum. sizde temiz qcn var mı?

@jumyaz ustada vardir belki. Yeni cihazlarin qcn i hemen piyasaya düşmüyor
Xda da mi8 qcn ilw aynı olabilir denmiş

neyse ben forumdaki arkadaşlardan poco yada mi8 için elinde temiz ve şebekesi çalışan QCN dosyası olan varsa bizimle paylaşmasını rica edeceğim.

Slm kardesim. İmei islemini nasil yaptigini anlatman mümkün mu?

Suanda senin pocophone imei atilmis stabil olarak çalışıyor mu

inşallah pocophone imei işi biran önce çözülür.sayılı günlerimiz kaldı.

inşallah pocophone imei işi biran önce çözülür.sayılı günlerimiz kaldı.

Fatih hocam, sen baya istikrarlisin. Yazilim isini nerden ogrendin bu kadar. Bugün Agit diye birine imei tepair yaptircaktim. Gormussundur youtube da. Baya olumsuz seyler yazmislar. Vazgectim bende. Dedim islettirsek mi diye. Sen umut verdin beklicem. Umarim ustesinden gelirsin

agit denen kişiyi duydum.sözde uzaktan bağlantı ile çözüyormuş.Ama hiç yaptığı bir örnek yada referans kişi görmedim.

Fatih hocam, sen baya istikrarlisin. Yazilim isini nerden ogrendin bu kadar. Bugün Agit diye birine imei tepair yaptircaktim. Gormussundur youtube da. Baya olumsuz seyler yazmislar. Vazgectim bende. Dedim islettirsek mi diye. Sen umut verdin beklicem. Umarim ustesinden gelirsin
agit denen kişiyi duydum.sözde uzaktan bağlantı ile çözüyormuş.Ama hiç yaptığı bir örnek yada referans kişi görmedim.
O arkadaşa inanmayın daha önce sitemizde de bir kişi ile sorun yaşadı. Yasaklı listesindedir. Sitemizden uzaklaştırılmıştır. Tabi başka üye ismi alıp tekrar üye olmuş olabilir.

imei 1 ve 2 yi de yaptınız mı ? üstte kutucukta yazıyor 0 ve 1 diye yarı sim olması lazım.Bu arada qxdm çok kapsamlı bir program.örjinal nv brovser ile şebeke vermeyen nv brovser arasındaki farkı bulabilmek lazım.yani nerde ne değişiklik oluyor.farklı non-hlos.bin dosyası yazıp onun üzerinden imei değiştirmeyi denediniz mi? Ben bootlopa düşen redmi note 7 de denedim imei ler geri geldi fakat şebeke yok

Pocophone f1 için iki imei de değişti ancak nasıl yaptığımı tam kavrayamadım. yani ; Mİ hesabı kurulu olarak mı yoksa hesap olmadan mı editli qcnyi cihaza yazmalı bilmiyorum.
sonrasında üzerine internette bulduğum mi mix2 qcn dosyacını da meid de değiştirerek yazdım ama o da sonuç vermedi.
orjinal hali ile QCN backup almadığım için "baseband - NO SERVİCE " durumunu çözemedim.
Aklımdaki sorular
1. bu imei tamirini sadece android 8.1 ve umiu 9 üzerinde yapabiliyoruz değil mi.
2. imei tamiri yapabilmek için mi hesabı kurulumu olmalı yoksa tersi mi
3. SDM845 işlemcili çihazn QCN yedeği sadece QPST 2.7.472 de alınabiliyor değil mi
4. QCN içinde cihaz seri numarası 3 ayrı yerde flipped hex olarak geçiyor. yeni imeiler bununla etkileşimli mi olmalı?
5. partisyonları ADB üzerinde silerken cihaz sanki silmiyor gibi davranıyor. silindiğni nasıl onaylayabilirim?
6. fsg , modemst1 modemst2 silmek yeterli değil gibi. fsc , modem ve persist de silmeli mi?
elinde çalışan bir çihaz olan hayırsever arkadaştan temiz bir QCN bekliyorum. hem pocoF1 için hem de Mi 8 için.

Pocophone f1 için iki imei de değişti ancak nasıl yaptığımı tam kavrayamadım. yani ; Mİ hesabı kurulu olarak mı yoksa hesap olmadan mı editli qcnyi cihaza yazmalı bilmiyorum.
sonrasında üzerine internette bulduğum mi mix2 qcn dosyacını da meid de değiştirerek yazdım ama o da sonuç vermedi.
orjinal hali ile QCN backup almadığım için "baseband - NO SERVİCE " durumunu çözemedim.
Aklımdaki sorular
1. bu imei tamirini sadece android 8.1 ve umiu 9 üzerinde yapabiliyoruz değil mi.
2. imei tamiri yapabilmek için mi hesabı kurulumu olmalı yoksa tersi mi
3. SDM845 işlemcili çihazn QCN yedeği sadece QPST 2.7.472 de alınabiliyor değil mi
4. QCN içinde cihaz seri numarası 3 ayrı yerde flipped hex olarak geçiyor. yeni imeiler bununla etkileşimli mi olmalı?
5. partisyonları ADB üzerinde silerken cihaz sanki silmiyor gibi davranıyor. silindiğni nasıl onaylayabilirim?
6. fsg , modemst1 modemst2 silmek yeterli değil gibi. fsc , modem ve persist de silmeli mi?
elinde çalışan bir çihaz olan hayırsever arkadaştan temiz bir QCN bekliyorum. hem pocoF1 için hem de Mi 8 için.

Kardeşim. Merhbaa QNC Yİ nasil alip sana iletebilirim. Senin yazilarini takip ediyorum

Pocosundan bize QCN hazırlayacak hayırsever arkadaş için
buradan telefonu root yapmak için gereken dosyaları yükleyin. buradan driver indir , buradan uygun QPST programını indir
Minimaladb fastbbot programını indir ve kur. TWRP İÇİN twrp 3.2.3.2 dosyasını internetten indir. bu dosyayı 1.img olarak isim verip
windows-program files-minimaladb fastboot kalasörü içine koy.

telefonda FASTBOOT AÇ (telefonu kapat sonra VOLUME- ve sonra POWER bas bekle)
bilgisayarda minimaladb fastboot programını aç.
Komut satırı gelince fastboot devices yaz ve cihazın görünürlüğünü kontrol et
fastboot flash recovery 1.img
fastboot boot 1.img

telefonda twrp açılsın.
bilgisayardaki magiskmanager7.0.apk ve magisk 18.1.zip dosyalarını telefona at.
twrp içinde magisk 18.1.zip dosyasını twrp - install adımından kur
telefonu reboot yap.
telefonda dosya gezgini üzerinden Magisk manager70.apk çalıştırıp kur
sonra bu programı açıp magisk 18.1in menüsünde gördüğünü kontrol et

minimaladb fastboot programını tekrar aç
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
komutlarını gir ki telefon senden izin sorsun ve diag port açılsın.

sonra bilgisayara kurduğun "QPST Configuration " programını ikonuna sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır diyerek aç. "telefonun portu listede görünmeli auto-add olarak)

start client sekmesinin altında software programing sekmesini aç
yukarda backup sekmesini seç ve QCN olarak kaydetmeyi aşağıdaki kutucuktan seç ve dosyaya anlamlı bir isim ver poco_master gibi ve bilgisayarda biyere kaydet.

Bu dosyayı birdaha hiçbir zaman değiştirmediğine emin ol. her işlemden sonra farklı kaydet.

Buraya kadar işlemleri yapabildiysen dosyayı hemen bizle paylaşma. sadece yaptığının bilgisini ver.

Geri
Üst Alt