Bilgi Xiaomi Mİ 8 Dipper Ana Konu

imei 1 ve 2 yi de yaptınız mı ? üstte kutucukta yazıyor 0 ve 1 diye yarı sim olması lazım.Bu arada qxdm çok kapsamlı bir program.örjinal nv brovser ile şebeke vermeyen nv brovser arasındaki farkı bulabilmek lazım.yani nerde ne değişiklik oluyor.farklı non-hlos.bin dosyası yazıp onun üzerinden imei değiştirmeyi denediniz mi? Ben bootlopa düşen redmi note 7 de denedim imei ler geri geldi fakat şebeke yok
pocophone içinde yada romlarda non-hlos.bin diye bir dosya yok. varsa da yerini görmedim
modem.img dosyasını telefona flashlayınca fsc fsg modemst1-2 ve modem partisyonlarını oluşturuyor. EFSyi ise sadece twrp backup menüsünde görüyorum.

pocophone içinde yada romlarda non-hlos.bin diye bir dosya yok. varsa da yerini görmedim
modem.img dosyasını telefona flashlayınca fsc fsg modemst1-2 ve modem partisyonlarını oluşturuyor. EFSyi ise sadece twrp backup menüsünde görüyorum.
Olmasi lazim hocam çoğu xiaomi de bu dosy romlarda bulunur.aosp romlar hariç

türkiyede çalışan pocophone sahibi bir kişi QCN yedeğini aldıktan sonra ayrıca TWRP-Backup menusunden EFS yedeğini de alırsa süper olur

Efs yedeği işe yaramaz çünkü her cihazın kimliği farklı ama modem st 1 2 ve fsg yedeğini alırsa belki

Efs yedeği işe yaramaz çünkü her cihazın kimliği farklı ama modem st 1 2 ve fsg yedeğini alırsa belki
cihazın kimliği farklı dediniz bu konuya girip sormak istiyorum. hangi kimlik bilgileri?
çünkü ben QCN içinde 3 yerde cihaz seri numarasının hex versiyonunun flipped (ters yazılmış) olanını buluyorum.
bu seri nıumara imeinin ilk 14 hanesinden bulunan meid numarasının hex olan versiyonundan farklı.
Ayrıca ben uzun süredir imeiyi silemiyorum. bunu garantili silmem için hangi dosyaları uçurmalıyım?

modemst1 st2 fsg sildiğinizi anlamanız için kodları yazdıktan sonra şebeke var mı bakın eper oradan çıkartamazsanız hattı takın arama yapın ucak modunu kapatın gibi bir şey gelmesi lazom

türkiyede çalışan pocophone sahibi bir kişi QCN yedeğini aldıktan sonra ayrıca TWRP-Backup menusunden EFS yedeğini de alırsa süper olur

Merhaba, Daha bu akşam bu konuyu incelemeye başladım ve EFS yedeğinin doğru olduğundan emin değilim yinede poco f1 orjinal QCN ve efs ekte umarım faydası olur.

Ekli dosyalar

• f1TR.zip
    161.6 KB · Görüntüleme: 54
  • BACKUPS.zip
    4 MB · Görüntüleme: 83
Merhaba, Daha bu akşam bu konuyu incelemeye başladım ve EFS yedeğinin doğru olduğundan emin değilim yinede poco f1 orjinal QCN ve efs ekte umarım faydası olur.
henüz dosyaların içeriğini incelemedim ancak çok teşekkür ve eline sağlık.

Bu arada ben o kadar cihaza kızdım ki en sonunda modem bilgilerini komple sildim ve brick oldu. yetkili mi hesabı istiyor ki EDL flash atabileyim
xiaomi yetkili servisi türkiyede göremedim. bilen var mı?

henüz dosyaların içeriğini incelemedim ancak çok teşekkür ve eline sağlık.

Bu arada ben o kadar cihaza kızdım ki en sonunda modem bilgilerini komple sildim ve brick oldu. yetkili mi hesabı istiyor ki EDL flash atabileyim
xiaomi yetkili servisi türkiyede göremedim. bilen var mı?

Ben teşekkür ederim, merakla bekliyorum poco için imei olayını,
Tecrübeli olduğum bir konu olmadığı için bilmeden telefonu brick etmeyeyim diye sizleri takipteyim :)

@nicatbehbudoff hocam acaba mi 8 için imei repair işlemlerini detaylıca buraya yazabilir misiniz ? mi 8 i olan kişiler denesin

@nicatbehbudoff hocam acaba mi 8 için imei repair işlemlerini detaylıca buraya yazabilir misiniz ? mi 8 i olan kişiler denesin
Hocam mi 8 cin icin uretilendi. ilk once boot unlock yaptim. daha sonra magisk ile root yaptim. adb tool ile enable diag yaptim. daha sonra miracle box ile read qcn, sonra qpst ile backup qcn. hex editor ile qcn duzenledim. daha miracle box ile fsg modemst1 modemst2 dosyalari sildim. tekrar telefon basladiginda imei ainmiyor yaziyor. qpst ile duzenlemis oldugum imei restore yaptim. acildiginda servis yok yaziyordu. daha sonra miracle boxla yedekledigim qcni miracle box ile write qcn yaptim. tekrar baslatdigimda sebeke geldi. her iki imeide ayniydi.. tek sorun 4g ile oldukda bazi yerlerde 3g yapmak lazim. basqada elime getmedigi icin basqa bilmiyorum. ama boot unlock icin 672 saat verdi miflash unlock. tam 28 gunaldi boot unlock yapmak. mi a2 lite 9.0 ilede boyle yaptim sonrasinda sorunsuz calisiyor. ama mesala ayni seyi mi max 2 ile yapiyorum calismiyor

Hocam bu şekilde imdi repliği çözdün ozaman bunun için biraz alt yapı birazda malzeme lazım işin ustalarının konuya el atması gerekiyor

@mertcik, Miraclebox un cracklisini indirin oradan yapabilirisiniz

o zaman box doğru yedekleme yapıyor qpst nini aldığı yedek yazıldığında şebeke gelmiyor sadece boxla yedek alıp yazsanız ne olur acaba.Bence qpst ye güncelleme gerekiyor bir yerlerde eksik yada yanlış yedek oluyor bu yüzden yazarken şebeke gelmiyor

Hocam bu şekilde imdi repliği çözdün ozaman bunun için biraz alt yapı birazda malzeme lazım işin ustalarının konuya el atması gerekiyor
Editledigim qcn var elde sadece, kendi dosyalar zaten yedekleniyor. tum islemler kendi yedeklediginde yapildigi icin gerek yox baska dosyaya.

Miracle box falcon dosyasinda yedek yapiyor ve tekde falcon dosya qcn restore yapiyor. qcn den baska xqcn de yedeklemek olur cunki tum nv dosyalar qcnde bulunmaz hepsi onun icinde bazi sorunlarla karsilasa biliriz. bazi xiaomi modellerde karsilasdimki xqcn restore yapmayana kadar servis yok yazdi

Miracle box falcon dosyasinda yedek yapiyor ve tekde falcon dosya qcn restore yapiyor. qcn den baska xqcn de yedeklemek olur cunki tum nv dosyalar qcnde bulunmaz hepsi onun icinde bazi sorunlarla karsilasa biliriz. bazi xiaomi modellerde karsilasdimki xqcn restore yapmayana kadar servis yok yazdi
xqcn yada qcn yedekleme restore de farkediyor mu yani

Geri
Üst Alt