Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yalnız o yorumu yapan ben değilim dikkatli bakın isterseniz. Ben 2 saniye de açılıyor gibi bir tabir kullanmadım
Ozaman sizin 2 sn de nasıl açılıyor soruma cevap vermenize gerek yoktu. Cevap gelince sorunun muhattabı yazdı sandım

Bilgim var da 2 snde açtıracak dosyalar hakkında bilgim yok bilgi paylaştıkça güzeldir bizi aydınlatırsanız bizde yetkili mi hesabı almakla uğraşmayıp 2 sn de açarız

Ben tabii ki bilgi paylaşmak isterim hatta yazıyı ilk olarak açık açık hazırladım fakat ortada değiştirilmiş bir kütüphane ve decompile edilmiş bir yazılımdan elde edilmiş Çince bir arayüz var. Açıkçası programın dengesi ve stabilitesi konusunda emin değilim. EDL modunda erişim izinleriniz doğru QSahara komutlarıyla tam oluyor. Açıkçası kimsenin benim yüzümden cihazını çöpe atacak duruma gelmesini istemedim. Ayrıca Mi 8 SE için EDL mode Fastboot veya TWRP tarafından açılmıyor. Sırf bu işlem için amatörce açılan bir telefon ve yanlış pinlere temas telefonu sonsuza dek susturabilir. Arka kapak yapışkanlı ve ben de biraz el becerisi daha iyi olan bir arkadaşıma açtırdım içini. Kapatması da bir hayli zor. Bu işi emin ellere vermenizi öneririm.

Not: EDL moduna girmeniz için cihaz kapalıyken ve TEST Point'e cımbızla dokunurken kabloyu takmanız gerekiyor.

Not: EDL moduna girmeniz için cihaz kapalıyken ve TEST Point'e cımbızla dokunurken kabloyu takmanız gerekiyor.
Teknik servis dükkanımız var hocam zaten. Edl modunu açıyorum ben işin mantığı kısmındayım. Bu cihazda olursa bu metod tüm xiaomi cihazlara uyarlanabilir.

Herşeye bulaşmayın derim
Cihaz bootloader açık olsun zaten yurtdışından gelen cihaz burada garanti yok hemde root candır
Partition silme işlemlerini twrp de yapın root bile olsa normal romda koruma var o partition komutları yemiyor
Her zaman efs yedeklerinizi alın qcn alın hatta pc flash ve google drive depolayın
Cihazların olup olmadığını kontrol edin yeni ramlerde tp de yapsanız sadece orj rom alır bazı cihazlarda sadece serviste yazılım yer

Her firma gibi xaomi de büyüdükçe egzantirik güvenlikler geliştiriyor bende redmi 6 pro vardı 8.ci aya yakın çözüm çıktı zira cihaz çine özel muadilinden 20$ ucuz olunca firma bildiğin oyun oynamış

Evet xaomi quallcomm hoş ama cihaz isterken alternatif firmalarada bir gözatın derim(leeco x2 kamera kralını tanımam) ben yeni cihaz olarak ulefone armor 6e istedim çinli arkadaşım o ne yahu dedi alınca kendinede aldı hız işlem birçok xaomiye göre iyi birde traktörde düşerse bile sorun çıkarmaz :D

Arkadaşlar sorunumu çözdüm.
Ben başımdan geçenleri anlatmak istiyorum keza 3 gün uyumadan üzerine çalıştım.
İlgilenenleri böyle alayım;

Xiaomi Mi 8 SE Unlocked bir cihazım vardı.
Anlatılanları harfiyen yaptığımı düşünüyordum.
Fakat Qualcom araçlarında QFIL ile de QCN Backup ve Restore yapılabiliyordu ve ben de doğru menüde olduğumu düşünmüştüm.
Oysa ki aynı menüde bulunan "QPST Configuration" programı ile yapmam gerekliymiş. "Allow ESN Mismatch" checkbox'ı olmamasından işkillenmiştim zaten.
Restore yapınca telefon bootloader'da (MI yazısında) kalıyordu.
Ben de TWRP'den tekrar silme işlemlerini uyguluyordum, şebekesiz açılıyordu.
En son tekrar restore etmiştim.
Bootloader'da kalırken Resmi Çin Sürümünü indirdim.
Mi Flash ile "Flash" tuşuna basar basmaz yaptığım en büyük hatayı fark ettim ama iş işten geçmişti.
QCN dosyası rom dosyalarına ait değil.
Bozuk olduğu için açılmıyorsa resmi rom da açılmayacak.
Aynı zamanda da bootloader kilitlenecek ve benim bu cihaz için bootloader açma yetkisi olan Mi hesabım yok.
Sonra ne rom atabildim, ne downgrade yapabildim ne de recovery TWRP idi (değildi).
Telefonun içini açıp test noktalarından EDL moda soktum.
EDL modunda flash yapabilmek için de yetkili değildi hesabım.
"Bir cihaz" (Öhö'm) kullanarak eski sürümlerden birine flash'ladım.
Velhasıl yine de açılmıyor ve ben telefon açılmadığı için Qualcomm portunu bile açamıyordum.
Bu arada yazılım dilleriyle ve bilgisayarlarla aram iyidir.
Qualcomm EDL iletişim protokolu ve QSahara sunucusunu keşfettim.
Github'da açık kaynak kodlu bir hayli karışık kütüphaneleri var C++, ve C# dilleriyle geliştirilmiş.
Buyrun: openpst/sahara
Bir takım Arap, Rus ve Global teknisyen paylaşım sitelerinde parça parça paralı bir yazılım keşfettim.
Xiaomi cihazlarında yekili hesapsız Unlock Bootloader yapıyor.
Mi 8 SE için bir ücret talep ediyorlar.
C++ mimarisi yüzünden decompile edemdim, kısmen ettim diyelim.
Bir takım anahtar kelimeler öğrenip iyice araştırdım ve sonunda yazılımın eksik dosyalarını keşfedip indirdim.
Unlock işlemi 2 saniye sürdü. (Burada havalara uçtum, çok umutsuz ve üzgündüm.)
Ardından TWRP kurmaya başladım.
Siz de bilirsiniz ki, TWRP sürümleri sıırasıyla ilk img flash'lamak gerekir ve sonra zip'leri içinden kurmaya başlarsınız.
Boot Method değişmeden imajınızı yükleyip son sürüme geçersiniz.
Şu an telefonum açık, IMEI'yi de nihayet attım.

Sonuç olarak 3 gün telefonsuz kalsam da çözdüm, IMEI konusunda yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.
banada yardımcı oldu bu konu qfil le qnc yedeği alıp tekrar yüklemek sorunu yaratıyor.bende de qpst yedek alırken ve yükleme yaparken hata veriyordu.bende qfil ile yedek alıp tekrar yükleyince mi yazısında kaldı.1 gün ugraştım farklı romlar hiçbiri olmadı tabi mi flasla çin romu ttım oda olmadı.çince twrp oldu ama tekrar twrp yülkedim.dediğin gibi terminalde yazınca kodu cihaz şebekesiz açıldı.tekrar işlemleri yeni sürüm qpst ile yaptım bu sefer tamamlandı sorun kalmadı.sanada teşekürü borç bilirim

banada yardımcı oldu bu konu qfil le qnc yedeği alıp tekrar yüklemek sorunu yaratıyor.bende de qpst yedek alırken ve yükleme yaparken hata veriyordu.bende qfil ile yedek alıp tekrar yükleyince mi yazısında kaldı.1 gün ugraştım farklı romlar hiçbiri olmadı tabi mi flasla çin romu ttım oda olmadı.çince twrp oldu ama tekrar twrp yülkedim.dediğin gibi terminalde yazınca kodu cihaz şebekesiz açıldı.tekrar işlemleri yeni sürüm qpst ile yaptım bu sefer tamamlandı sorun kalmadı.sanada teşekürü borç bilirim
Geçmiş Olsun

mi8se uzaktan yardımla yardımcu olabilecek varmı arkadaşlar hiç repair yapmadım konuda karışık içinden çıkamadım twrp yüklü cihazda..

mi8se uzaktan yardımla yardımcu olabilecek varmı arkadaşlar hiç repair yapmadım konuda karışık içinden çıkamadım twrp yüklü cihazda..
Bir telefoncuya gitmenizi öneririm cihazın efs qnc yedeği falan yoksa ve cihazın efs son ve qnc si zarar görürse işin altından kalkamazsınız
Telefoncuya verin halletsin

Bir telefoncuya gitmenizi öneririm cihazın efs qnc yedeği falan yoksa ve cihazın efs son ve qnc si zarar görürse işin altından kalkamazsınız
Telefoncuya verin halletsin

telefoncuyum başkan da mi ile hiç uğraşmadığım için çok yabancıyım

Selamun aleykum
mi8 se emuı 11 rom yukledim türkçe olmadığınden tekrar global rom yüklemek istedim fakat fastboot modda kalıyor herseferinde
zip flash kabul etmiyor tgz kabul ediyor ama onun da globalını bulamadım yardımcı olurmusunuz

Selamun aleykum
mi8 se emuı 11 rom yukledim türkçe olmadığınden tekrar global rom yüklemek istedim fakat fastboot modda kalıyor herseferinde
zip flash kabul etmiyor tgz kabul ediyor ama onun da globalını bulamadım yardımcı olurmusunuz
Elinizde Chimera varsa oradan direk indirip yazılımı atın
*Cihaz unlock ise mi flash tool ile yazılım atarsanız clean and lock seçeneğini kaldırıp clean all seçeneğini seçin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt