Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çözüldü : Detaylı anlatım Xiaomi Mi 8 SE Sirus IMEI Repair İşlemi Box Olmadan

Ardakaşlar merhaba elimde xiaomi mi 8 SE modeli var imei repair yapabiliyor muyuz bunlara ? Cihazda sd710 var. Şimdiden teşekkürler.

Edit =
- Öncelikle bu modelde Partition silip Repair işlemi yapacağımız için gerekli partitionların yedeğini alıyoruz.Ayrıca TWRP yüklü olmalıdır. ( Ben komple hepsini aldım başkalarına da lazım olur diye).

- Ardından cihazı rootlamamız gerek diag açma işlemi için. Eğer sizde benim gibi eu rom (türkçe) olan yazılımı kullanıyor iseniz cihazınızı rootlarken magisk'in v16.0 sürümünü kullanmanız gerekmekte aksi taktirde cihazda bootloop sorunu oluşuyor bilginiz olsun.
-Root işlemini gerçekleştirdikten sonra cihaza adb shell'den "setprop sys.usb.config diag,adb" komudu ile cihazın diag'ını açıyoruz.
- QPST Configuration programından cihazın QCN yedeğini alıyoruz. Sonrasında bu yedeği ne olur ne olmaz diye kopyalayın elinizde dursun.
- HexEdit aracılığı ile yedek aldığınız QCN ye Cihazın IMEI numarasını imeiconverter adlı ufak bir program aracılığı ile numarayı "HEX" formatına dönüştürüyoruz.
-QCN nin içinde “CTRL + F ” tuşları ile arama ekranını açtıktan sonra Find Text butonunu kaldırıp üzerindeki numaranız hangi sayıyla başlıyorsa (8 ile başlıyorsa 088A 3 ile başlıyorsa 083A) şeklinde arama yapıp ilgili satıra konumlanıp dönüştürdüğünüz numaranızı yazıyorsunuz ardından kaydediyorsunuz.
- Cihazı TWRP moduna alıp bilgisayara bağlayın ADB olarak görecektir cihazı. adb shell den "su" yetkisini alıp cihaza şu komudu yolluyoruz:
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p"X" X ile gösterdiğim yere 14,57,59,60 rakamlarını girip modemst1,modemst2,fsg ve fsc partitionlarını siliyoruz. Her bir kodu 3'er kez yazın ancak öyle şebekesi gidiyor cihazın.
- Ardından reboot edip tekrardan diag açın editlediğimiz qcn'yi cihaza aynı programın restore kısmından geri yüklüyoruz(Allow ESN mismatch butonunu aktifleştirip atın.) ve cihazımızı yeniden başlattıktan sonra sorunumuz çözülüyor..
Cihazı çözmemde yardımcı olan @silivriserdar , @Nurulika ustalarıma teşekkürlerimi sunarım. İyi forumlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ardakaşlar merhaba elimde xiaomi mi 8 SE modeli var imei repair yapabiliyor muyuz bunlara ? Cihazda sd710 var. Şimdiden teşekkürler
Cihazı fastboot moda alıp CMD ekranına aşağıdaki kodları girip çıkan ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.

fastboot getvar product

fastboot getvar anti

Arkadaşlar bütün gece cihazla uğraştım hala sonuç alamadım ama bir gelişme var yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi cihazı 9.5 china stable ye çektim magisk ile rootladım partitionların hepsinin yedeğide elimde. Modemst1 Modemst2 Fsg Fsc partitionlarını sildim qcn editleyip yazdırdım fakat hala üzerindeki numara gözüküyordu. Qcn editledikten sonra bir ihtimal olur diye şu program ile (WriteDualIMEI(W+G_eMMC).exe) numara yazıyım dedim hani 2 yöntem denediğim için her yöntemdeki numaraları değişik yazmak istedim hangisiyle çözdüğümü bulabilmek için. Bahsettiğim program ile yazarken numaraların ikisinede 123456.. diye girmiştim PASS dedi kapatım açtım hala gözükmüyordu bende o programdan ümidi kestim qcn ile uğraşırken telefona birkaç işlem yaptım qcn restore ettim falan bir baktım kapatıp açınca o basit programdan yazdığım numara gözüktü (12345.. diye başlayan) o esnada tam olarak ne yaptığımı hatırlamıyorum ama yaptığım şeyler genel olarak partition silip qcn restore etmekti şimdi ise hiçbi şekilde değiştiremiyorum eskisine dönebiliyorum yalnızca yardım edin şunu çözelim herkes faydalansın iyi forumlar..

Arkadaşlar bütün gece cihazla uğraştım hala sonuç alamadım ama bir gelişme var yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi cihazı 9.5 china stable ye çektim magisk ile rootladım partitionların hepsinin yedeğide elimde. Modemst1 Modemst2 Fsg Fsc partitionlarını sildim qcn editleyip yazdırdım fakat hala üzerindeki numara gözüküyordu. Qcn editledikten sonra bir ihtimal olur diye şu program ile (WriteDualIMEI(W+G_eMMC).exe) numara yazıyım dedim hani 2 yöntem denediğim için her yöntemdeki numaraları değişik yazmak istedim hangisiyle çözdüğümü bulabilmek için. Bahsettiğim program ile yazarken numaraların ikisinede 123456.. diye girmiştim PASS dedi kapatım açtım hala gözükmüyordu bende o programdan ümidi kestim qcn ile uğraşırken telefona birkaç işlem yaptım qcn restore ettim falan bir baktım kapatıp açınca o basit programdan yazdığım numara gözüktü (12345.. diye başlayan) o esnada tam olarak ne yaptığımı hatırlamıyorum ama yaptığım şeyler genel olarak partition silip qcn restore etmekti şimdi ise hiçbi şekilde değiştiremiyorum eskisine dönebiliyorum yalnızca yardım edin şunu çözelim herkes faydalansın iyi forumlar..
Partiton silip WriteDual ile çift imei repair yapın. Sonra QCN Edit yapıp yükleyin.

Partition'ları böylemi dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p59 sileyim sizce ?

Birde china developer sürümü indirmeme gerek varmı ?
Xioami Mi 8 SE sirus modeli bildiğim kadarıyla imei repair yapılan model. Ama yöntemler fark edebilir. Cihaz Qualcom olduğu için önce imei alanını temizleme yapıp sonra yazmak lazım. Yani Partiton silmek. Hangi yazılımda buna izin veriyorsa onunla yapın. Genelde twrp yükleyip twrp modda Partiton silip işlemleri yapıyorlar.

Xioami Mi 8 SE sirus modeli bildiğim kadarıyla imei repair yapılan model. Ama yöntemler fark edebilir. Cihaz Qualcom olduğu için önce imei alanını temizleme yapıp sonra yazmak lazım. Yani Partiton silmek. Hangi yazılımda buna izin veriyorsa onunla yapın. Genelde twrp yükleyip twrp modda Partiton silip işlemleri yapıyorlar.
Usta ben o yöntemi bilmiyorum anlatma imkanın varmı twrp den silmeyi

Arkadaşlar şimdi ben cihazı TWRP ye alıp file manager'dan modemst1 modemst2 fsc fsg bulup sildim ama kapatıp açınca yine geliyor çıldırmamak elde değil

kardeş partitionları silerken ilk önce 1 defa sil yeniden başlat şebekenin üzerinde çarpı işareti olması lazım olmazsa her kodu 3 kez sil yeniden başlat şebeke gider edit qcn yi at tamamdır

kardeş partitionları silerken ilk önce 1 defa sil yeniden başlat şebekenin üzerinde çarpı işareti olması lazım olmazsa her kodu 3 kez sil yeniden başlat şebeke gider edit qcn yi at tamamdır
Bir kere silince şebeke yerinde duruyor 3 kez silmeyi denemedim deniyim üstat yazıyım buraya sonucu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt