Kerem47

GSTPRO Geliştirici
Genel Moderator
Merhaba GsmTurkey üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 8 SE cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

MI 8SE XQCN

MI 8SE QCN

Xioami Mi 8 SE IMEI Yöntemi

Bootkilidi açık olması gerekir.

Yukarida verdiğim linkleri indirin kurun.

Yukarıda verdiğim cihazınızın android sürümüne göre twrp kurun. isterseniz Bu konuya bakabilirsiniz

TWRP otomatik olarak açılır sonra verdiğim twrp linklerinde magisk dosyaları mevcut magisk i hafızaya atın installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.
Gizli İçerik
Kod:
adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb
Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin.

Komutlar;
Gizli İçerik
Kod:
adb shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p59

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p60

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p57

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p14
Reboot yapın.

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayirli olsun.

Tarafımca Denendi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Birkaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim..

Telefonum Xiaomi Mi 8SE. Android sürümü 8.1.0. MIUI sürümü MIUI 10 8.7.29 Beta

1-Telefonumun Boot Loader kilidi açık ve telefonum rootlu. TWRP yüklü olup olmadığını nasıl anlayabilirim? eğer yüklüyse IMEI kaydı için tekrardan yukardaki TWRP yükleme adımlarını yapmalı mıyım?
2-Yukarıdaki işlemler telefonun android sürümünü değiştirir mi? MIUI sürümü değişir mi?
3-qpst ile yedek alın diyosunuz ama bu neyin yedeği? yani işlemler bittikten sonra yedeği yükleyince telefonu eskisi gibi programlar yüklü halde kullanabilir miyiz?
Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

Birkaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim..

Telefonum Xiaomi Mi 8SE. Android sürümü 8.1.0. MIUI sürümü MIUI 10 8.7.29 Beta

1-Telefonumun Boot Loader kilidi açık ve telefonum rootlu. TWRP yüklü olup olmadığını nasıl anlayabilirim? eğer yüklüyse IMEI kaydı için tekrardan yukardaki TWRP yükleme adımlarını yapmalı mıyım?
2-Yukarıdaki işlemler telefonun android sürümünü değiştirir mi? MIUI sürümü değişir mi?
3-qpst ile yedek alın diyosunuz ama bu neyin yedeği? yani işlemler bittikten sonra yedeği yükleyince telefonu eskisi gibi programlar yüklü halde kullanabilir miyiz?
Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..
1.twrp yüklü olup olmadığını anlamak için cihazı kapatın 10 sn bekleyin power (açma kapama) tuşu bide ses açma tuşuna basın cihaz titrediğinde power tuşundan elinizi çekin twrp açılırsa cihazda twrp vardır
2.hayır sürüm vs. değiştirmez
3.alacağınız yedek xqcn cihazın imei sebeke vs. bulunduğu yerdir geri yükleyince cihazdan herhangi bi dosya silimez

herşey yapıyorum harfiyen içindeki orj numaralar silinmiyor hata yaptığım yer nere anlayamadım twrp nin terminal kısmını açıp ellemi yazcam yoksa açtıkdan sonra pc ye bağlayım su yetkisi alıp ordanmı yazcam
twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin. pcden cmd yi açın

Komutlar

twrp ile yedek aldığım 10.3 sürümü geri yükledim cihaz sustu
Mi 8 SE cihazı diğer cihazlar gibi değil. Kademeli olarak sürüm düşürüp kademeli olarak sürüm yükseltmek lazım.
Offical yazılımı varken TWRP yedeği yazılımı yüklememelisiniz

Mi 8 SE cihazı diğer cihazlar gibi değil. Kademeli olarak sürüm düşürüp kademeli olarak sürüm yükseltmek lazım.
Offical yazılımı varken TWRP yedeği yazılımı yüklememelisiniz
android sürümü ikiside 9.1 olduğu için sorun çıkarmaz sandım ama malesef

write imei dual programında com port görüyor ama start deyince fail oluyor

• Beğen
Tepkiler: swr
Merhaba GsmTurkey üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 8 SE cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

MI 8SE XQCN

MI 8SE QCN

[Gizli içerik]

Yukarıda verdiğim cihazınızın android sürümüne göre twrp kurun. isterseniz Bu konuya bakabilirsiniz

TWRP otomatik olarak açılır sonra verdiğim twrp linklerinde magisk dosyaları mevcut magisk i hafızaya atın installden yükleyin.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.
[Gizli içerik]
Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin.

Komutlar;
[Gizli içerik]

Reboot yapın.

Hayirli olsun.

Tarafımca Denendi
Öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim. Bugün Mi 8se telefonuma bu çalışmayı denedim. Sonuna kadar geldim sorunsuz. Fakat imei bilgilerini write imei programına girdiğimde pass desede imei değişmiyor. Diag açık. Bu arada telefonu kontrol ettiğimde "Sim kartlar & Mobil ağlar" kısmının tamamen aktif değil olarak görüyorum. Hiç bir yerine tıklayamıyorum tamamen pasif. Acaba bir noktada yanlış mı yaptım yoksa yapmam gereken başka şeylerde var mı ?Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim. Bugün Mi 8se telefonuma bu çalışmayı denedim. Sonuna kadar geldim sorunsuz. Fakat imei bilgilerini write imei programına girdiğimde pass desede imei değişmiyor. Diag açık. Bu arada telefonu kontrol ettiğimde "Sim kartlar & Mobil ağlar" kısmının tamamen aktif değil olarak görüyorum. Hiç bir yerine tıklayamıyorum tamamen pasif. Acaba bir noktada yanlış mı yaptım yoksa yapmam gereken başka şeylerde var mı ?Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

imei yazdıkdan sonra xqcn yükliyor musunuz?

Отправлено с моего iPhone x используя Tapatalk

Hayır. İmei yazdım pass dedim. xqcn yüklemem gerekiyormu pass yazdıktan sonra?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Hocam tekrar merhaba, xqcn yükledikten sonra açıldı ve sorunsuz oldu :) Çok teşekkürler

Son düzenleme:

Hocam tekrar merhaba, xqcn yükledikten sonra açıldı ve sorunsuz oldu :) Çok teşekkürler
geçmiş olsun. rica ederim

Hocam hangi yazılımı kullanıyorsunuz, sürümünü paylaşabilir misiniz? Miui EU Android 10 ile imei görünmesine rağmen telefon hattı görmüyor. Uyguladığımız işlem bunu da çözebilir mi acaba?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Hocam hangi yazılımı kullanıyorsunuz, sürümünü paylaşabilir misiniz? Miui EU Android 10 ile imei görünmesine rağmen telefon hattı görmüyor. Uyguladığımız işlem bunu da çözebilir mi acaba?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Bu cihazlar yüksek sürümde olmuyor bu yazılımı kurup kullanabilirsiniz İndir

MI 8SE XQCN

MI 8SE QCN

[Gizli içerik]

[Gizli içerik]

Komutlar;
[Gizli içerik]

Reboot yapın.

Hayirli olsun.

Tarafımca Denendi
sağol

adb shell
sh: adb: not found yazıyor

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p14
writedualimei ile yazıdıgmda pass yazıyor fakat yeniden baslatınca imei olmadıgını goruyorum

Geri
Üst Alt