Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ustalar bütün işlemieri yaptım imei silme işlemi tamam ama qcn yedek alırken tek sim almışım yükleyince telefon açılmıyor elinde sağlam qcn olan varmı şuan telefon açılıyor ama imei alınamıyor yazıyor
Benim elimde yok nette bir bakayım bulursam eklerim.

ustalar bütün işlemieri yaptım imei silme işlemi tamam ama qcn yedek alırken tek sim almışım yükleyince telefon açılmıyor elinde sağlam qcn olan varmı şuan telefon açılıyor ama imei alınamıyor yazıyor
Buyur Ustam

Ekli dosyalar

• Mi 8 Se.rar
    81 KB · Görüntüleme: 59
Ellerinize emeklerinize sağlık mi9 se ve mi8 se sorunsuz çok basit bi şekilde işlem tamamdır

3 defa silmek gerek miyor tek sefer silin yeter yeterki düzgün yaptığınızdan emin olun

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p57
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p59
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p60
reboot
cihaz açılır sonra diag açın onun için
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
diag açın sonra dual writer IMEI ile yazın IMEI daha sonra qpst programı ile
MEGA
bu xqcn dosyasını qpst programı ile restore edin işlem tamam[/QUOTE]

merhabalar telefonumdan tüm adımları yaptım qcn editledim yükledim aşağıdaki komutları cmd ve twrp den 3 er defa yazıp yolladım fakat imeiler halen değişmedi yardımcı olabilir misiniz ?

merhabalar telefonumdan tüm adımları yaptım qcn editledim yükledim aşağıdaki komutları cmd ve twrp den 3 er defa yazıp yolladım fakat imeiler halen değişmedi yardımcı olabilir misiniz ?

Twrp'de adb shell yazıp bu komutları gir
sonra wipe data yap

twrp de iken adb shell yazınca ~ # [6n komut satırında bunlar geliyor

yok hocam yine olmadı değişmiyor imei numaraları

sonunda değişti twrp den yaptıktan sonra birdaha qcn yükledim sonra cmd ekranında bidaha yolladım sıfırlamaları oldu

sonunda değişti twrp den yaptıktan sonra birdaha qcn yükledim sonra cmd ekranında bidaha yolladım sıfırlamaları oldu
İmei sıfırlanması gerekmiyor servis yokka düştükten sonra işlem yapılabilir twrp den verilen komutları advance terminal bölümünde yapın qpst ile backup yapın aldığınız qcn editleyin qcn tool ile sonra restore qcn ile editlediğiniz qcn attın işlem ok

Hocam twrp yükledim telefon her açılışta twrp ile açılıyordu sonra rom attım şimdi telefon mi yazısı ekrana geliyor altta üç ışık sürekli geçiyor ama telefon açılmıyor ne yapmamı önerirsiniz

Hocam twrp yükledim telefon her açılışta twrp ile açılıyordu sonra rom attım şimdi telefon mi yazısı ekrana geliyor altta üç ışık sürekli geçiyor ama telefon açılmıyor ne yapmamı önerirsiniz
Reset EFS yapın.

Twrp ye gir wipe -format data -Yes yaz her şeyi sildikten sonra rom at açılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt