Xiaomi Mi 9 Cepheus IMEI Onarımı

e orjinal efs varsa ge
orijinal efs'yi twrp ile yüklemek lazım alternatif metodlar var mı?

Bir de twrp telefonda şifre varsa sdcard'ı göremiyor. internette de araştırdım ama genel bir problem var galiba. twrp'nin değişik versiyonları kullanılıyor.

orijinal efs'yi twrp ile yüklemek lazım alternatif metodlar var mı?

Bir de twrp telefonda şifre varsa sdcard'ı göremiyor. internette de araştırdım ama genel bir problem var galiba. twrp'nin değişik versiyonları kullanılıyor.
Önce wipe data yap. Sonra yedeği telefon hafızasına atıp restore yap.

diag port hatası alıyorum varmı yardımcı olabilecek?

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde40
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

komutlarıyla yaptım sorunsuz bir şekilde sinyal aldım, herkese teşekkürler

6. Bu işlemlerden sonra adb reboot veya shell ekranında twrp reboot koduyla telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz açıldıktan sonra tekrar adb shell ekranını aktif edin, su komutu ile root yetkilerini alın ve
setprop sys.usb.config diag,adb
komutuyla diag portunu etkin hale getirin.
7. Başlat menüsüne qpst yazarak QPST Configuration uygulamasını açın. Menü çubuğundan Start Clients menüsünü, oradan da Software Download seçeneğini seçin.
8. Bu pencerede, Restore sekmesini seçin, bözattan az önce kendi imei numaranızı içerisine kaydettiğiniz qcn dosyasını seçin. Use Filter onay kutusunu işaretleyin ve açılan Available Filter listesinden default seçeneğini seçip ok düğmesine basın.
9. Son olarak Start düğmesine basın ve qcn dosyasının telefonunuza yüklenmesini bekleyin.
10. Yukarıdaki işlem başarılı olduktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve telefon uygulamasında *#06# tuşlayarak imei adresinizin gelip gelmediğine bakın.
Not: Bu işlem sonucunda malesef sim1 için kayıtlı imei numarası onarılamamaktadır. Sim kartınızı sim2 yuvasına takarak kullanabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz durumunda bu işlemleri yeniden yapmanız gerekebilir.

QPST Configuration uzerinden qcn'yi restore ettikten sonra tekrar QFIL ile restore yapmaya gerek yok mu? Bazi modellerde QFIL ile de restore yapmak gerekiyor da ondan sordum.

Cihazdan imei bilgileri alınamıyordu işlemleri adım adım takip edip yaptım imei ve şebeke geldi eline sağlık ustam.

Geri
Üst Alt