Yardım Xiaomi Mi 9 SE Band20 ve 2G Çözüm Denemesi Yardımınız Gerekiyor

• Konbuyu başlatan BilirKisi
  • Başlangıç tarihi
Programı açtığınızda size tek sim çift sim seçtiriyor orda tek sim seçiyorsunuz sonra imeyi giriyorsunuz size tek sim repair için qcn hazırlıyor
not: bilgisayar tarihinizi geri almazsanız program hata veriyor
Tarihi geri aldım ancak hala jja.qnc dosyası bulunamadı hatası alıyorum, araştıracağım. Peki bu program ile qnc oluşturduktan sonra WriteDualİmei aracını kullanmamız ve aynı zamanda trwp üzerinde Dosya silmek gibi bir şeyler yapmamız gerekiyor mu?

Tarihi geri aldım ancak hala jja.qnc dosyası bulunamadı hatası alıyorum, araştıracağım. Peki bu program ile qnc oluşturduktan sonra WriteDualİmei aracını kullanmamız ve aynı zamanda trwp üzerinde Dosya silmek gibi bir şeyler yapmamız gerekiyor mu?

Edit: Tarihi geri aldım ve klasör içine qcn dosyasını jja.qcn ismiyle koyduktan sonra yeni qcn oluşturuldu. Burdan sonra eski yöntem gibi mi devam etmek gerekiyor, Yoksa direk yeni qcn mi yüklemek gerekli :)

Edit: Tarihi geri aldım ve klasör içine qcn dosyasını jja.qcn ismiyle koyduktan sonra yeni qcn oluşturuldu. Burdan sonra eski yöntem gibi mi devam etmek gerekiyor, Yoksa direk yeni qcn mi yüklemek gerekli :)
Direk o qcni restore ediyorsunuz

Twrp ustunden blokları silmeniz gerekiyor yine ama dual Imeiyi kullanmayın direk restore edin qcnyi

Twrp ustunden blokları silmeniz gerekiyor yine ama dual Imeiyi kullanmayın direk restore edin qcnyi

Teşekürler, gayet güzel çalışıyor. Network programından çok anlamıyorum ama, 4G bağlantım olmayan yerde 4G şebekesine bağlanmaya başladı. Programda B20 yazan yerlerde vardı. Teşekkürler tekrardan ???

Ne demek, network signal guru programı yukluyse ona girip yukardan lock band diyip hangi bantların açık olduğuna bakabilir misiniz?
Teşekürler, gayet güzel çalışıyor. Network programından çok anlamıyorum ama, 4G bağlantım olmayan yerde 4G şebekesine bağlanmaya başladı. Programda B20 yazan yerlerde vardı. Teşekkürler tekrardan ???

Ne demek, network signal guru programı yukluyse ona girip yukardan lock band diyip hangi bantların açık olduğuna bakabilir misiniz?
Screenshot_2019-12-25-04-07-06-405_com.qtrun.QuickTest.jpg
Screenshot_2019-12-25-04-07-06-405_com.qtrun.QuickTest.jpg
Screenshot_2019-12-25-04-07-17-746_com.qtrun.QuickTest.jpg

Aynen güzel bi rehber yapsan nasıl yapıldığını da herkes faydalansa

bize yardım edebilecek misin üstad

Hocam rehber mevcut, Form kuralları nedeniyle link veremiyorum. forma yani konu açsam alıntı olacak sevmiyorum, Şu şekilde arama yapın:

Xiaomi IMEI Repair (Mi9,9SE,Note7,Mi9T, vb.)
silinecek partlar bu formda konuda mevcut.

Hocam partları silmek için kodlar şçyle mi9se için

Kod:
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33

1)Kısaca anlatmak gerekirse önce diag moduna alıyorsunuz mi9se repair kısmında var
2)qcn yedeği alıyorsunuz
3)yukarda attığım program yardımıyla yeni qcn oluşturuyorsunuz (oluştururken tek sim repair seçmeniz lazım)
4)ilgili blokları siliyorsunuz
5)yeni oluşturulan qcni restore ediyorsunuz

Bu işlemler sonunda 2.simde band 20li bir şekilde hat gelmesi lazım takıldığınız bir şey olursa yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum

Hocam partları silmek için kodlar şçyle mi9se için

Kod:
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33

1)Kısaca anlatmak gerekirse önce diag moduna alıyorsunuz mi9se repair kısmında var
2)qcn yedeği alıyorsunuz
3)yukarda attığım program yardımıyla yeni qcn oluşturuyorsunuz (oluştururken tek sim repair seçmeniz lazım)
4)ilgili blokları siliyorsunuz
5)yeni oluşturulan qcni restore ediyorsunuz

Bu işlemler sonunda 2.simde band 20li bir şekilde hat gelmesi lazım takıldığınız bir şey olursa yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum
üstad ben bu anlatılanları yaptım fakat band20 gelmedi. sonra elimdeki başka imeiyi yazdırıp deneyim dedim ama gördüm ki bir önceki imeiyi kullanıyor. sonradan attığım imeiyi yazmamış. yani anladığım şu ki ben bu yeni qcnyi hata mesajı almadan yapmama rağmen yeni qcni yüklemiyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?

üstad ben bu anlatılanları yaptım fakat band20 gelmedi. sonra elimdeki başka imeiyi yazdırıp deneyim dedim ama gördüm ki bir önceki imeiyi kullanıyor. sonradan attığım imeiyi yazmamış. yani anladığım şu ki ben bu yeni qcnyi hata mesajı almadan yapmama rağmen yeni qcni yüklemiyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?
Efs silmeden yeni qcn yazsanız da ile yaramaz.

Hocam bu silme komutlarını twrp advanced terminalsen yazmanız lazım sonra yeniden başlattığınızda imeiler uçmuş olacak sonra qcni yazmanız lazim

Arkadaşlar, yazılım işleminden çok anlamıyorsunuz benim gibi saç baş yolmaya gerek yok, sitenin başındaki vhatsapp noyu ekleyip yardım isteyin , uzaktan bağlanıp hallediyor arkadaşlar. Çok bir ücret de değil.sadece ban20 değil Türkcell de bir kaç band daha geliyor. Asansörde hiç şebeke çekmeyen telefon 4,5g çekmeye başladı. Yoksa telefonu satmaya karar vermiştim. Allah razı olsun kendilerinden

Merhaba arkadaşlar konu Xiaomi Mi 9 SE Band20 ve 2G Çözüm Denemesi nden
nasıl imei yazılır sorununa dönmüş biraz.
Bende Mi 9 Lite var ve çift imei repair yaptım normalde 11 band olması gerekirken şuan 7 band var yani çift imei repair ile sadece band 20 değil yanında 3 band daha gidiyor.
Çeşitli yöntemler ile uğraştım ancak çözüm bulamadım.
QXDM ile LTD bantları getirmeyi denedim ID numarası 06828 olan satırda değişiklik yapmak istedim;
Read deyince "nv status error received item inactive" hatası aldım.
Bazı forumlarda direkt write ile değerin yazılabildiği ancak şebeke bandlarının gelmediği belirtilmiş.
Bence bir çözümü olabilir sadece sayısal değerlerle oynamak gerektiğini düşünüyorum.
Bu konu ile ilgilenen arkadaşlara Mi 9 Lite ile yardımcı olabilirim.
EFS yedeğim yok ancak orijinal QCN yedeğim var.

Arkadaşlar, yazılım işleminden çok anlamıyorsunuz benim gibi saç baş yolmaya gerek yok, sitenin başındaki vhatsapp noyu ekleyip yardım isteyin , uzaktan bağlanıp hallediyor arkadaşlar. Çok bir ücret de değil.sadece ban20 değil Türkcell de bir kaç band daha geliyor. Asansörde hiç şebeke çekmeyen telefon 4,5g çekmeye başladı. Yoksa telefonu satmaya karar vermiştim. Allah razı olsun kendilerinden
Geçmiş olsun.Bu ortamda herkese yardım ediliyor.Yine görüşmek dileğiyle :)

Mi 9 SE Band 20 Sorunu Düzeltildi VIP bölümünde anlatımı var
2 cihazda denendi işlem başarılı (y)

Geri
Üst Alt