burada ben note 7 için kullandım sorunsuz mi 9 se için bir şey diyemem

merhaba ben mi 9se root attım ama imeil atmak için bana bax lazım dediler.bax olmadan yapabilmemin bir yolu varmı açaba.

Merhaba GSM Turkey üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 9 Se Grus cihazına nasıl IMEI Repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

İSTEK ÜZERİNE QCN DOSYASI

İSTEK ÜZERİNE XQCN DOSYASI

Xioami Mi 9 SE IMEI Yöntemi

Bootkilidi açık olması gerekir.

Yukarida verdiğim linkleri indirin kurun.

En üsteki twrp yi kurun.

Bunun için fastboot moda alın cihazı ve CMD ekranında

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img

Ardından fastboot reboot derken eliniz ses açmaya basılı tutun ve cihaz twrp modda açsın.

TWRP açılır sonra üste verdiğim magisk i atın hafızaya installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.

Kod:
adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb

Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip blokları silin.

Komutlar;
Kod:
adb shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33
Reboot yapın.

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayirli olsun.

Dikkat edilecek şeyler orijinal recovery ile sıfırlama yapılırsa IMEI siliniyor sıfırlama yapmayın.

Güncellemede sorun yok.

Twrp ile sıfırlama yapılırsa IMEI silinmez.

Yakin zamanda bunu da cozeriz inşallah..

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.
s.a ustam bootloader kilidini nasıl açabilirim yardımcı olurmusunuz

usta bu sorunu tek ben mi yaşadım bilmiyorum ama cihaza twrp atıyorum sıkıntı yok ama twrp install bölümünde magiski yükleyemiyorum. cihaz hafızasına magiski atmaya çalışıyorum ama almıyor. cihaz hafıza kartı da almadığı için tıkanıyorum yardımcı olabilir misin sana zahmet

usta bu sorunu tek ben mi yaşadım bilmiyorum ama cihaza twrp atıyorum sıkıntı yok ama twrp install bölümünde magiski yükleyemiyorum. cihaz hafızasına magiski atmaya çalışıyorum ama almıyor. cihaz hafıza kartı da almadığı için tıkanıyorum yardımcı olabilir misin sana zahmet
TWRP Ekranında wipe bölümüne gelip,format data deyin.Ardından yes yazıp tekrar twrp moduna alın.Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

mrb öncelikle elimde tek imail var en son 1 vs 2 simede aynı imail yazsam olurmu birde quc ve xqunc dosyalarını yedegını almadım burdakılerı kullansam problem yaşarmıym

mrb öncelikle elimde tek imail var en son 1 vs 2 simede aynı imail yazsam olurmu birde quc ve xqunc dosyalarını yedegını almadım burdakılerı kullansam problem yaşarmıym
Öyle yaparsanız elinizdeki ime den de mahrum kalırsınız clone olur. Konudakileri kullanabilirsiniz.

Band 20 tek hat repair nasıl yapılıyor bilen varsa yardımcı olabilirmi? 2 hat repair yapinca band20 gidiyor da

Ustalar konudaki program ile cift sim repair yaptim band20 uctu cozumu var mi yoksa Tek sim yapmak sart mi

Ustalar merhaba cihaza ayarlardan sıfırlama yaptım plaka uçtu buradaki yöntemle repair yapınca da band 20 gitti çaresi nedir acaba?

bende mi 9se daha önce repair yapılmış ama tekrar gitti nasıl yapabilirim kısayoldan

twrp üzerinden magisk flashladıktan sonra cihaz açılmıyor başlangıç ekranından twrp e atıyor wipe üzerinden reset attıktan sonra açılıyor açıldıktan sonra içerden root kurulumunu yapıyorum tekrar yeniden başlatıyor yine format açana kadar açılmıyor root kısmını nasıl halledebilirim

twrp üzerinden magisk flashladıktan sonra cihaz açılmıyor başlangıç ekranından twrp e atıyor wipe üzerinden reset attıktan sonra açılıyor açıldıktan sonra içerden root kurulumunu yapıyorum tekrar yeniden başlatıyor yine format açana kadar açılmıyor root kısmını nasıl halledebilirim
sorun halloldu eğer sizde de olursa factory reset dedikten sonra magisk manageri arayüzden kurmayın apk indirin ve magisk e tıkladığınızda zip indirmesi gerekiyor derse iptal diyin ve içerden güncellerken doğrudan kurulum diyin veyahutta hiç kurmayın

selam ben ne yaptıyasam cihazı pc ye gösteremedin. hangi driveri yüklediysem diag açamadım arakadaşlar band 20 problemi bana çok dert açıyor benim köyümde çekmiyor allah rızası içi uzaktan bağlantı veya ne bileyim bir yöntem tarifi olarak yardımcı olacak biri varmıdır
@baypinar35

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam ben ne yaptıyasam cihazı pc ye gösteremedin. hangi driveri yüklediysem diag açamadım arakadaşlar band 20 problemi bana çok dert açıyor benim köyümde çekmiyor allah rızası içi uzaktan bağlantı veya ne bileyim bir yöntem tarifi olarak yardımcı olacak biri varmıdır
@baypinar35
Uzaktan bağlantı ile yapabiliriz

Whatsapp İrtibat Numaramız:

+964 751 031 2945
(Sadece Whatsapp üzerinden mesaj yazınız, lütfen hattı aramayınız!)

Telegram Adresimiz:

https://t.me/gsmturkeynet

Geri
Üst Alt