Bilgi Xiaomi Mi 9 SE IMEI Repair Deneyimim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Saruman64

Üye
arkadaşlar merhaba
şunu baştan söylemeliyim ki bu konularda çok deneyimli değilim internetten gördüğüm araştırdığım kadarıyla yaptım

ilk öncelikle cihazınızın unlock olması gerekli. Bu unlock süresince başıma şöyle bir olay geldi ben cihazı unlock geri sayımına başlatıp kapatıp bir kenara koymuştum 7 gün sonunda açtım unlock işlemini bitirmek için çince hatalar verdi. Sonrasında Mi unlock programının versiyonunu değiştirdim bu sefer ise 2 gün daha bekleyin yazısı geldi. 2 gün telefonu açık bırakıp beklettim. 2 günün sonunda yine olmadı. bu sefer mi account kurulu olan sim kartını taktım ve mi unlock problemlerini gidermiş oldum.

daha sonrasında twrp yi yüklüyoruz. twrp yüklediktenden sonra. cihazı kapatıyoruz ses açma ve power tuşlarına basıp 3 sn basmamız yeterli açılmasını bekliyoruz bu menüden install diyerek magisk yüklüyoruz. Bitti mi bitmedi. :) daha sonra yeniden başlatıp tekrar twrp menüsünü açıyoruz ve buradan da root işlemini yapıyoruz. cihazımız rootlanmış oluyor.

sonra diag portlarımızı açmamız gerekli
cmd ekranını açın
cd..
cd..
adb shell
su(bende çalışmadı)
setprop sys.usb.config diag,adb
komutlarını başarılı bir şekilde çalıştırdıktan sonra diag portu açılacaktır.

daha sonra yüklemiş olduğunuz qpst programında direk cep telefonunuzu görecek.
buradan start client daha sonra download software basın
açılan menüden backup sekmesinden telefonun backupunu bilgisayarınıza yedekleyin
yedek işlemi bittikten sonra exit ibaresi yanacaktır.

şimdi tekrar telefonu kapatıp twrp menüsünden terminal kısmına gelin ve aşağıdaki kodları yazın

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33

bunları yazdıkdan sonra reboot edin yeniden başlatın
tekrardan diag portunu aktif ediceksiniz ve WriteDualIMEI(W+G_eMMC) programına imei numaralarını yazacaksınız start dedikten sonra yan tarafta yeşil ibare çıkacaktır.
sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin.

x#06# yaptıktan sonra imei numaranız eskisi gibi görünür korkmayın tekrar reboot ettikten sonra yeni repair yaptığınız numara gelicektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt