Her şeyi halletim qcn yedeğini aldım blokları hallettim, diag port bağlıyorum bağlı gözüküyor imei atma programı no diag port diye hata veriyor, diag port bağlanmasa qcn yedeği alamazdım diye düşünüyorum anlayamadım kaldım öyle, zaten şahsi bilgisayarım amd işlemci tabanlı olduğu için uygulamaların hiç biri çalışmıyor, kafelerde de çok uzun zaman ayıramadım açıkcası o noktada tıkandım kuzenin bilgisayarda deneyeceğim artık bi önerisi olan var mı no diag port için? Teşekkürler

Tw ile yardım edecek arkadaş var mı acaba 1 imeim kapandı diğeri sağlam

Merhaba ustalarım. Zannediyorum kapanan banlar hakkında çalışma yapan kimse yok. Biraz kurcaladım ancak bir sonuca varamadım . Sizin fikriniz nedir kapanma konusunda? Neden böyle bir sorunla karşılaşıyoruz acaba?

Merhaba ustalarım. Zannediyorum kapanan banlar hakkında çalışma yapan kimse yok. Biraz kurcaladım ancak bir sonuca varamadım . Sizin fikriniz nedir kapanma konusunda? Neden böyle bir sorunla karşılaşıyoruz acaba?
Kapanan banlar derken

hocam işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirdim lakin güncelleme yaparsam imei silinir mi ?

mi 5s için denedim imei değişmedi. bootloader açık ve rootlu, adbshell ile partitionları siliyorum ama imei aynı kalıyor, qpst ile back up aldım ama recover yapamıyorum sanırım. yardımcı olabilir misiniz?

mi 5s için denedim imei değişmedi. bootloader açık ve rootlu, adbshell ile partitionları siliyorum ama imei aynı kalıyor, qpst ile back up aldım ama recover yapamıyorum sanırım. yardımcı olabilir misiniz?
Bu konu mi 9 se içindir yapılan herhangi bi işlemde cihazda farklı sorunlar oluşabilir

Merhaba öncelikle.
bu işlemi yaparken hangi romda olmamız lazım ?

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.
dediğiniz kısımda cihaz açık mı fastboot mu twrp mi hanhi konumda olması lazım?

Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım qualcom driverlşerini yüklememe rağmen hala portu göremiyorum sebebi ne olabilir?

Merhaba öncelikle.
bu işlemi yaparken hangi romda olmamız lazım ?

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.
dediğiniz kısımda cihaz açık mı fastboot mu twrp mi hanhi konumda olması lazım?

Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım qualcom driverlşerini yüklememe rağmen hala portu göremiyorum sebebi ne olabilir?
2 işlem içinde cihaz root edilmiş ve açık vaziyette diag port açmanız lazım. Cihaz açık olacak.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün sabahtan beri uğraşıyorum yaklaşık 7-8 saat oldu ama imei repair işlemini mi9se telefonuma yapamadım. İki gün sonra hat kapanacak. telefonu unbloced yaptım. Twrp ile açıp magiks programını yükledim. Sonra "Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz. " bu adımda "adb shell" ve diğer komutları yazıyorum ama hata veriyor ne yaptıysam olmadı. videolar izledim yabancı sitelere bile baktım ama olmuyor. Uzaktan bağlanarak bana yardımcı olabilecek var mı? Ya da Bursa'da elden yardımcı olabilecek birisi. Eski telefonumun iki adet imei numarası var onlarla değiştirmek istiyorum.

Magiks programında kabuk kısmı gelmiyor hiçbir uygulama bulunamadı yazıyor ve aygıt yöneticisinde açık port olarak göremiyorum sorun bunlardan kaynaklanabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün sabahtan beri uğraşıyorum yaklaşık 7-8 saat oldu ama imei repair işlemini mi9se telefonuma yapamadım. İki gün sonra hat kapanacak. telefonu unbloced yaptım. Twrp ile açıp magiks programını yükledim. Sonra "Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz. " bu adımda "adb shell" ve diğer komutları yazıyorum ama hata veriyor ne yaptıysam olmadı. videolar izledim yabancı sitelere bile baktım ama olmuyor. Uzaktan bağlanarak bana yardımcı olabilecek var mı? Ya da Bursa'da elden yardımcı olabilecek birisi. Eski telefonumun iki adet imei numarası var onlarla değiştirmek istiyorum.

Magiks programında kabuk kısmı gelmiyor hiçbir uygulama bulunamadı yazıyor ve aygıt yöneticisinde açık port olarak göremiyorum sorun bunlardan kaynaklanabilir mi?
Özelden yazıyorum.​

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 9 Se cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

İSTEK ÜZERİNE QCN DOSYASI

İSTEK ÜZERİNE XQCN DOSYASI

Xioami Mi 9 SE IMEI Yöntemi

Bootkilidi açık olması gerekir.

Yukarida verdiğim linkleri indirin kurun.

En üsteki twrp yi kurun.

Bunun için fastboot moda alın cihazı ve CMD ekranında

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img

Ardından fastboot reboot derken eliniz ses açmaya basılı tutun ve cihaz twrp modda açsın.

TWRP açılır sonra üste verdiğim magisk i atın hafızaya installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Kod:
adb shell[/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]su[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]setprop sys.usb.config diag,adb

Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin.

Komutlar;

Kod:
[/B][/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

Reboot yapın.

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayirli olsun.

Dikkat edilecek şeyler orijinal recovery ile sıfırlama yapılırsa IMEI siliniyor sıfırlama yapmayın.

Güncellemede sorun yok.

Twrp ile sıfırlama yapılırsa IMEI silinmez.

Yakin zamanda bunu da cozeriz inşallah..

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

üstad öncelikle çok teşekkür ederim sayende hallettim

bir sorum olacak aynı yöntemle mi8 lite ve mi9t pro için de imei değişirmi?

Geri
Üst Alt