Çözüldü Xiaomi Mi 9T Davinci ENG Rom IMEI Repair İşlemi

karamsarf

Üye
Herkese merhaba arkadaşlar bu gün size Mi 9T eng rom ile imei repair işlemini anlatıcam.

NOT: Yazılım ve Programların linki aşağıdadır
NOT: konu faydalı olduysa beğenip yorum yaparsanız sevinirim

ilk olarak umt flash multi kısmında sağlam usb kablosuyla eng rom flashliyoruz

Screenshot_1.png

EFS SIFIRLAMA

Fastboot moda alıp sırasıyla şu kodları giriyoruz
Kod:
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2
fastboot erase fsg
fastboot erase fsc
fastboot reboot

QCN EDİTLEME

Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png

QCN YAZMA

1.png 2.png 3.png 4.png 5.jpg

GLOBAL ROM YUKLEME

Mi-Flash-Tool.jpg

Yazılım ve Program

ENG ROM
(ENG ROM Şifresi: HALABTECHMIREPAIR )
QCN EDİT PROGRAMI
QPST PROGRAMI
GLOBAL ROM

Herkese merhaba arkadaşlar bu gün size Mi 9T eng rom ile imei repair işlemini anlatıcam.

NOT: Yazılım ve Programların linki aşağıdadır
NOT: konu faydalı olduysa beğenip yorum yaparsanız sevinirim

ilk olarak umt flash multi kısmında sağlam usb kablosuyla eng rom flashliyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 12916
EFS SIFIRLAMA

Fastboot moda alıp sırasıyla şu kodları giriyoruz
Kod:
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2
fastboot erase fsg
fastboot erase fsc
fastboot reboot

QCN EDİTLEME

Ekli dosyayı görüntüle 12917 Ekli dosyayı görüntüle 12918 Ekli dosyayı görüntüle 12919

QCN YAZMA

Ekli dosyayı görüntüle 12920 Ekli dosyayı görüntüle 12921 Ekli dosyayı görüntüle 12922 Ekli dosyayı görüntüle 12923 Ekli dosyayı görüntüle 12924

GLOBAL ROM YUKLEME

Ekli dosyayı görüntüle 12925

Yazılım ve Program

ENG ROM
(ENG ROM Şifresi: HALABTECHMIREPAIR )
QCN EDİT PROGRAMI
QPST PROGRAMI
GLOBAL ROM
hocam umt de kredi üzerinden oluyor işlemler değil mi?

Ustam ben bu işlemi kendi cihazıma yaptığım da brick oluyor. Sanırım sebebei samsung chipli olması. Software bölümünden ddr ismi de yazmıyor.
Samsung chiple uyumlu mudur bu dosya?

Ustam ben bu işlemi kendi cihazıma yaptığım da brick oluyor. Sanırım sebebei samsung chipli olması. Software bölümünden ddr ismi de yazmıyor.
Ustam onu bilmiyorum malesef
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

umt de chip hatasımı veriyor o bazen bendede oluyo yazılımı başlatın sonra test pointle cihazı bağlayın

eng rom yukledim cıhaz uyarı verıyor acmıyor

bu şekilde hata alıyorum

CPU not found in database.
Operation Failed.
QcFire Ver. 6.0

hayırlı işler kolay gelsin ustalar. bu cihaza ilk defa bu yönremle repair yapacağım. ve bilginize ihtiyacım var. eng rom yükledikten ve repair işleminden sonra global yazılım yüklerken tekrar yetkili hesap isteyecek mi?

hayırlı işler kolay gelsin ustalar. bu cihaza ilk defa bu yönremle repair yapacağım. ve bilginize ihtiyacım var. eng rom yükledikten ve repair işleminden sonra global yazılım yüklerken tekrar yetkili hesap isteyecek mi?
Cevabı biraz geç veriyorum karantinadaydım geç cevap verdiğim için kusurumu mazur görün global atarken xiaomi flash tool ile flash all seçerek yükleyin yetkili istemez

işlemleri yaptım eng rom yüklü iken imei gözüküyordu. global rom yükleyince recovery mod açılıyor ve "NV data is corrupted" yazıyor. Yardımcı olabilirmisiniz.

işlemleri yaptım eng rom yüklü iken imei gözüküyordu. global rom yükleyince recovery mod açılıyor ve "NV data is corrupted" yazıyor. Yardımcı olabilirmisiniz.
kayıt işlemini yanlış yapmışsınız birdaha tekrarlayın

Cevabı biraz geç veriyorum karantinadaydım geç cevap verdiğim için kusurumu mazur görün global atarken xiaomi flash tool ile flash all seçerek yükleyin yetkili istemez
sadece 2.hatta kısmına imei atın siz 1.ye de atmıssınız oo yuzden hata vermiş rsa kilidi var 1.hat ta 1 i boş bırakıp ikinci hatta yazın ayrıca eng yi atarken güvenli yüklemeyi devre dışı bırakın globali yüklerken açın

eng attım umt den the system has been destroyed hatası alıyorum açılışta ne yapmam gerek teşekkürler.

eng rom link yalnish

Geri
Üst Alt