Yardım Xiaomi Mi 9T Pro ENG Rom Sonrası Bootloop Sorunu

musokral

Üye
Benden önce telefoncularda 20 gün dolaşmış.
Cihazı aldığımda fastboottan çıkmıyor, güç tutunca açma ekranı gelip anında fastboota düşüyordu
Arka kapağı elimle açtım yapıştırılmamış bile

EDL alıp ENG rom attım, atarken zaten efs resetleyeceğim diye modemst1 2 fsg uyarısını görmezden geldim :(

Cihaz şimdi mi yazısından sonra kısa bi süre android yazıyor ve yeniden kapanıp açılıp aynı döngüyü yapıyor

EFS reset denendi, eng den modemst1 2 dummymodemst, fsg dummy, fsc dummy fsc denendi

Başka bi Mi 9T Pro cihazdan modemst1 2 fsg fsc yedek alıp üzerine yazıldı

Persist flaşlandı

Cihaz açmadı, donanımsal olduğunu düşünmüyorum, tavsiyelerinize açığım, teşekkürler

Benden önce telefoncularda 20 gün dolaşmış.
Cihazı aldığımda fastboottan çıkmıyor, güç tutunca açma ekranı gelip anında fastboota düşüyordu
Arka kapağı elimle açtım yapıştırılmamış bile

EDL alıp ENG rom attım, atarken zaten efs resetleyeceğim diye modemst1 2 fsg uyarısını görmezden geldim :(

Cihaz şimdi mi yazısından sonra kısa bi süre android yazıyor ve yeniden kapanıp açılıp aynı döngüyü yapıyor

EFS reset denendi, eng den modemst1 2 dummymodemst, fsg dummy, fsc dummy fsc denendi

Başka bi Mi 9T Pro cihazdan modemst1 2 fsg fsc yedek alıp üzerine yazıldı

Persist flaşlandı

Cihaz açmadı, donanımsal olduğunu düşünmüyorum, tavsiyelerinize açığım, teşekkürler
Bence nv dosyayı yüzünden bootlop oluyor cihaz yurt dışı ise tâbi .eng rom da açılıyor mu cihaz ? Ufi yüklerken siliyor modem fsg falan zaten repair yapıp cihaz global ise mi flash la atmanızı tavsiye ederim

Bence nv dosyayı yüzünden bootlop oluyor cihaz yurt dışı ise tâbi .eng rom da açılıyor mu cihaz ? Ufi yüklerken siliyor modem fsg falan zaten repair yapıp cihaz global ise mi flash la atmanızı tavsiye ederim
cihaza imei işlem yapamadım, çünkü cihaz eng yediğinden beri açılmadı, dediğim kısımda bootloop durumda

sırf bu yüzden başka yerden eng rom indirip fastbootta attım yine fayda etmedi

cihaz eng de açılmadı yani

fastboot erase modem1 modem2 fsg fsc yaptınızmı ?

fastboot erase modem1 modem2 fsg fsc yaptınızmı ?
tabiki yaptım, sonuç yok malesef, donanımsal olduğunu düşünmeye başladım
cihazın mi 9t pro mu k20 pro mu olduğundan emin değilim, müşterinin dediğine göre 8 256, bi fark eder mi bilemiyorum

Son durum

Cihaz açılıyor, 30 sn kadar aktif duruyor, ardından kendiliğinden yeniden başlıyor

Her açıldığında cızırtılı titreme sesi geliyor

Numara yazılsa da yazılmasa da aynı süre açık duruyor

Numara yazdım şebeke aldım arama da yaptım ancak o 30 sn den fazla aktif duramama sorununu çözemedim

8/256 orjinal qcn si olan atabilirse bir de onunla deneyeyim

Geri
Üst Alt