Yardım Xiaomi Mi 9T Pro Miui 12 Kurulum Sonrası Parmak İzi Sorunu

karax76

Üye
Cihazıma MİUİ 12 Kurulumunu mi flash la temiz kurulum yaptım. Kurulum sonrası parmak izi kurulumunu yapmaya çalıştığımda cihaz kapanıp yeniden başlıyor. Cihaz bul uygulaması beklenmedik bir şekilde sonlandırıldı hatası çıkıyor. Onun dışında başka bir sorunla karşılaşmadım. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Cihazıma MİUİ 12 Kurulumunu mi flash la temiz kurulum yaptım. Kurulum sonrası parmak izi kurulumunu yapmaya çalıştığımda cihaz kapanıp yeniden başlıyor. Cihaz bul uygulaması beklenmedik bir şekilde sonlandırıldı hatası çıkıyor. Onun dışında başka bir sorunla karşılaşmadım. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?
hocam telefon modelini verirseniz yardımcı olmaya çalışırız
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

mi9 serisinde genellikle hata yaşanmış miui [WEEKLY] Confirmed Issues & FAQ
temiz bir yazılıım atın diyorlar twrp varmı hocam lockdb silince düzeldi deniliyor

Mİ 9

temiz bir yazılıım atın diyorlar twrp varmı hocam lockdb silince düzeldi deniliyor

Cihazım mi 9t pro cihazda twrp yok oto güncellemede de aynı sorunu yaşadım

Anlamadığım konu benden başka kimsenin böyle bir sorunla karşılaşmadığı
Öncelikle bu forumda daha çok romlarla değil,tamir edilebilecek türden paylaşımlar yapıyoruz. Yani çalışan sistemi değiştirmeye veya modifikasyon yapmaya çalışmıyoruz,bozuk olan bir sistemi(soft brick veya null imei gibi) bu tür tamirleri yaptığımız için sorununuzun net yanıtını tam olarak burda bulmanız biraz zor. Ama şöyle yanıt vereyim,cihaz bana gelseydi MIUI11 kurup parmak izini çalışır hale getirirdim. Yani senin isteklerini değil cihazın arızasını giderirdim :)

Öncelikle bu forumda daha çok romlarla değil,tamir edilebilecek türden paylaşımlar yapıyoruz. Yani çalışan sistemi değiştirmeye veya modifikasyon yapmaya çalışmıyoruz,bozuk olan bir sistemi(soft brick veya null imei gibi) bu tür tamirleri yaptığımız için sorununuzun net yanıtını tam olarak burda bulmanız biraz zor. Ama şöyle yanıt vereyim,cihaz bana gelseydi MIUI11 kurup parmak izini çalışır hale getirirdim. Yani senin isteklerini değil cihazın arızasını giderirdim :)
MIUI 11 Kurduğumda parmak izi çalışıyor zaten sorun mıui 12 geçince oluyor

hocam uzun lafın kısası guncelleme yzuunden olmuş bişey eger miui 11 dönmek istemiyorsanız bir sonraki yazılım kurun muhtemelen çözüm için bir güncelleme sunacaklardır diğer forumlarda araştırmalrada bazı kişilerin bu sorunu yaşadıgı yazıyor

Cihaz bul sorunu Xiaomilerde bir klasik :) Rootlu rootsuz güncel yada değil her cihazda durduk yere de çıkabiliyor.Birkaç kez düzeltildiğini söyledi yazılım geliştiriciler ama halen var bu sıkıntı.Ben root ile komple cihazı bul uygulamasını durdurdum öyle rahat ettim.Parmak izi için bir çözüm aklıma gelmiyor.

Ayni sorun şuan bende var. Cihaz lock. Eng ile malum işlem yapıldıktan sonra normal miui 12'yi flashladiktan sonra bu sorun ortaya çıktı. Sorun factory reset ile giderilebilir fakat bunu yaparsam da şebekeyi kaybetmiş olucam. Şimdi cihaz 4 haneli şifre ile açılıyor. Dört tane sıfır girince açılıyor, açıldığı gibi de reset atıyor. Herhangi bir çözüme açığım fakat pek de umudum yok

Ayni sorun şuan bende var. Cihaz lock. Eng ile malum işlem yapıldıktan sonra normal miui 12'yi flashladiktan sonra bu sorun ortaya çıktı. Sorun factory reset ile giderilebilir fakat bunu yaparsam da şebekeyi kaybetmiş olucam. Şimdi cihaz 4 haneli şifre ile açılıyor. Dört tane sıfır girince açılıyor, açıldığı gibi de reset atıyor. Herhangi bir çözüme açığım fakat pek de umudum yok
Miui 11 Eu rom ile parmak izi sorunu düzeliyor.

şu an şebeken var ise unlock yap sonra her türlü çözersin

şu an şebeken var ise unlock yap sonra her türlü çözersin
Elbette en kolayı o. Bende olduğu gibi 60 gün kilit açma süresi verirse kimse 60 gün cihazın yatışına razı olmaz. Peki o zaman ne yapabiliriz?: Cihazın arka kapağını açın ve parmak izi sensörünü çıkarın cihaz normal bir şekilde açılacak şifre varsa da kabul edecektir ve restart atmayacaktır. Parmak izi hatasına gelince, ekran orjinal olmadığı zaman parmak izi sensörü ya düzgün çalışmaz, yada hiç çalışmaz. Ekranı orjinali ile değistrince hiç bir sorun kalmayactır. Birde kalibre olayı var ki ona hiç girmiyorum çünkü bununla karşılaşma olasılığı %1

Rom Atarken Persist Yazılımını Silip Öyle At Yoksa Düzelmiyor O Sorun

benim ekranda değişti. Değiştiğinde parmak izininin çalışıp çalışmadığına bakmamıştım.Imei repair yaptıktan sonra parmak izini aktif edeyim dedim Parmak izine girince cihaz reset atıyor.

Geri
Üst Alt