Yardım Xiaomi Mi 9T Şebeke Yok

• Konbuyu başlatan cemilahmet
  • Başlangıç tarihi
Hocam aslında piyasada adı geçen umt qcfire adlı box'un yaptıklarını taklit etmeye çalışıyorum. İlk önce o box tarafından alınmış başka modele ait bir qcn dosyası buldum, kendi qnc dosyam ile o qcn dosyasındaki nv itemlerini karşılaştırdım, umt; 1.sime e ait nv itemlerini siliyormuş bende hex editörle o nv itemlerini sildim, aynı umt den repaie yapılmış gibi sim1 0, sim2 yazdığım imei ile geldi.
Yani bir yerde unuttuğum ufak birşey var. Acaba silmem gereken başka nv itemleride mi var?
neyse yazdıgım mesaj bosa cıktı zaten dedıklerımı denemısnız bıle

@Nurulika,

Bir saat sonra sonuç burada.
imei atılmıs olup bl kapatıp globale donup kullananlar vardı gercı factory reset gıdıyordu belkı globalın kendı koruması farklıdır gercı pek mantıklı gelmıyor ımeı degıstırmede sorun yasamamıssınız sadece sebeke onunda sebebı sadece qcn dıyorsunuz cin bazlı romla bır farkı oldugunuda sanmam

yazıları okumamla beraber hocam işin derinlemesine girmişsiniz cozmenize ramak kalmıs box ıle yapılan yontemden kurtulsa kımsye muhtac kalmadan kendı ısımızı goruruz ustune belkı ıkı sım ısı ıle bıle ugrasılır ıslem yapılmıs cıhazın qcn sini bulup blokları karsılastırsanız hex edıtorunde onun ıcın arac vardı tek tek her blok farklı olan cıkar aslında
Adını biliyor musunuz o programın?

farklı olanların ss atabılırsenız oynanmıs qcn elımde yok zaten olsada daha telefon bl beklıyorum yenı aldım kendı qcn dosyasıda yok kayıt etmeyı de dusunmuyorum zaten acelem olmadıgı gıbı turkıyede pek degılım neyse sadece ugrası hos ılk okuldayken galaxy gio fln vardı ona rom etıyım onu bunu yapıyım dıye ugrasırdım o zamanın hazı bı sonmedı

tuhaftır 7 gun vermıstı baska hesaptan denıyım dedım dırek bl kılıdını actı yedek bıle almamıstım kacgun verıcek dıye denıcektım neyse gerıde hıc sure vermeden actıgı oluyor muymus twrp atıp gelıyorum

@dolgoson @AdeLa @Nbrios @Nurulika

Evet beyler operasyon tamamdır. @AdeLa hocama ayrı teşekkür ediyorum. Cidden eu rom'da imei yi sorunsuz yedi ve sinyal geldi. :)
Screenshot_2019-08-09-08-35-55-155_com.android.contacts.jpg

vala bu olayın ustune olayı dagıtmak gıbı olmasın twrp unoffical xda bır cok cesıt var sorunsuz eu calıstıranlar sorunlu hangısını onerırsınız
Capture.PNG
bu arada mi globe tavsiye ederim kendinize gore kısılestırmek kolay olmakla beraber eu uzerıne kurulu ustune eklenmıs

Geri
Üst Alt