Çözüldü Xiaomi Mi A2 Jasmine Fix Brick ve IMEI Repair

elnasibb

Yasaklı
Merhaba arkadaslar. Mi A2 (jasmine) imei repair aradim duzgun anlatim bulamadim. onun icin ben cozdum.

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim.
Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir.

Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

Oncelikle yazilimi:
Gizli İçerik
indir

Gizli İçerik
fix brick.png

Bu yazilim hemde telefon brick olmussa telefonu unbrick yapa bilirsiniz.
Bildiginiz uzere telefon android 9 yani pie se android 8 e salmaniz mumkun degil. telefon brick olur. Mi authorized account ister. Miracle box resimde gordugunuz yontemle flashliyarak 8 e indire bilirsiniz.
2. Flashladiktan sonra *#*#717717#*#* yaparak diag portu acarsiniz.
yada da

adb shell
setprop sys.usb.config diag,adb

komutunu girip diag portu aca bilirsiniz. (yedekleri mutlaka alin)

3. Daha sonra UMT box QCfire ile reset efs yapin.
4. Ultimate Multi Tool - GSM ile repair yapin ve qcn geri yuklerseniz hazir cihaziniz :)
2019-07-20_104001.png
Umarim isinizi gorur.;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Guzel olmus ellerine saglik. Redmi note 7 icinde yapabilirseniz minnettar kalicaz.

İnceleyelim teşekkürler.

"Bildiginiz uzere telefon android 9 yani pie se android 8 e salmaniz mumkun degil. telefon brick olur. "

Android One telefonlar ARB taşımaz edl üzerinden en düşük sürüme kadar inebilirsiniz.
Box'u olmayanlar A2 Lite İmei repair konusundan örnek alabilirler partition block numaraları değişecek kalan herşey aynı.
Ayrıca miracle box'u olmayanlar miflash veya qfill ile de aynı işlemleri yapabilir.

Merhaba arkadaslar. Mi A2 (jasmine) imei repair aradim duzgun anlatim bulamadim. onun icin ben cozdum.

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim.
Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir.

Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

Oncelikle yazilimi: [Gizli içerik]
[Gizli içerik]

Umarim isinizi gorur.;)
linke tıklamıyorumm

Geri
Üst Alt