Çözüldü Xiaomi Mi A3 (laurel_sprout) Android 11 (Miui 12) Çift IMEI Repair

Arkadaslar Merhaba Xiaomi Mi A3 imei repire yaptim .
Elinizde UMT dongle + Qfil , olmasi lazim.
Bu Cozum FORMAT CHIP yapib denedim ise yaradi (PS.sadece deneme icin yaptim SIZ YAPMAYIN EFSI siler imeiler kaybolur ).
Eng rom yukleyip (efs ve qcn i yedeklemeniz iyi olur tabiiki) DIAG modu acdim( *#*#13491#*#*) umt qc fire -in Read & Tools bolumunden imei repire yaptim
sonra qpst configurations dan portu secip Start client bolumunden Software Download kismina gecip paylasdigim qcni yukledim (telefon kapanip acilir )
bundan sonra qcndeki stock imei ler gorunucektir . Daha sonra QC fire dan bidaha cift imei repire yaptim .
Kendi yazdigimiz imei ler gorunecek.
Telefonu Fastboota Alip UMT qc fire Xiaomi FB Flasher bolumunden( edl ile yukledim ama MI logoda kaldi bi sure) Mi A3 Dead boot fix yazilimin yukledim, telefon v12.0.3 surumunde CIFT imeilerle.
Bu kadar basit .

Mi A3 (laurel_sprout) Fix Dead Boot After Update New Link Download
Mi A3 (laurel_sprout) en rom (Mi A3 (laurel_sprout) eng rom.rar)
Mi A3 QCN dosyasi (MI A3 QCN File)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Brother, eng rom flash but mobile not open, any solution?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

IMG_20210409_014705.jpg

If not solved flash with miui 10.3.8

Miui 10.3.8 ile flaş yükle çözülmediyse eğer

usda eng rom atdikdan sonra telefon fastbootda nerde hata yapyorum ?

bootloaderi acmayi unutdum eng rom atdim The System Has been Destroiyd ofical rom atincada fastbootda kaliyoru change slot yapmam lazim amma bootloader kapali oldugu icin olumsuz yardim lazim

bootloaderi acmayi unutdum eng rom atdim The System Has been Destroiyd ofical rom atincada fastbootda kaliyoru change slot yapmam lazim amma bootloader kapali oldugu icin olumsuz yardim lazim
Stock romu MiFlashToolda yaz

Bu Cozum FORMAT CHIP yapib denedim ise yaradi (PS.sadece deneme icin yaptim SIZ YAPMAYIN EFSI siler imeiler kaybolur ).
Eng rom yukleyip (efs ve qcn i yedeklemeniz iyi olur tabiiki) DIAG modu acdim( *#*#13491#*#*) umt qc fire -in Read & Tools bolumunden imei repire yaptim
sonra qpst configurations dan portu secip Start client bolumunden Software Download kismina gecip paylasdigim qcni yukledim (telefon kapanip acilir )
bundan sonra qcndeki stock imei ler gorunucektir . Daha sonra QC fire dan bidaha cift imei repire yaptim .
Telefonu Fastboota Alip UMT qc fire Xiaomi FB Flasher bolumunden( edl ile yukledim ama MI logoda kaldi bi sure) Mi A3 Dead boot fix yazilimin yukledim, telefon v12.0.3 surumunde CIFT imeilerle.
Bu kadar basit .

Hocam
Bu kadar basit .

Cihaz fastboot tan çıkmıyor edl ile yazılım denendi bl açık

Hocam

Cihaz fastboot tan çıkmıyor edl ile yazılım denendi bl açık
son sürüm yazılımı chimera varsa onunla yoksa mi flash ile yazın
yine açmaz ise fastboot modunda bu komutlarıı deneyin
fastboot --set-active=a
fastboot reboot

bekleyin açmaz ise

fastboot --set-active=b

fastboot reboot

son sürüm yazılımı chimera varsa onunla yoksa mi flash ile yazın
yine açmaz ise fastboot modunda bu komutlarıı deneyin
fastboot --set-active=a
fastboot reboot

bekleyin açmaz ise

fastboot --set-active=b

fastboot reboot

işlemleri yaptım tekrar eng attım x sonrasında bu şekilde yükledim logo da kalıyor şimdide

eng rom flashladıktan sonra cihaz edl moda düşüyor
düzeltiyorum çözüldü sorun eline sağlık .

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt