Yardım Xiaomi Mi Max 3 Brick Oldu

• Konbuyu başlatan coolman7
  • Başlangıç tarihi
C

coolman7

Merhaba,
Mi Max 3'ümü IMEI sorunu sebebiyle tamirciye vermiştim. Tamirci arkadaş TWRP ve xiaomi.eu ROM yükleyip geri verdi telefonu. Telefonu aldığımda ARB'nin aktif olmadığını (fastboot getvar anti komutuyla) gördüm. Garantiden tamir ettirmeye çalışacağım için global orijinal ROM yüklü olarak servise vereyim diyerek 9.6.6 global ROM'unu TWRP ile kurdum. Reboot ettikten sonra telefon brick oldu. Ekranda hiç hareket yok, şarja taktığımda şarj ışığı yanmıyor. Sadece windows bilgisayara taktığımda QD9008 portunu görüyor. Miflash tool ile baktığımda aynı portu görüyorum. Bu telefonu miflash ile ROM flaşlayarak unbrick yapabilir miyim? Yapabilirsem hangi ROM'u mi flash ile flaşlamam lazım?
Teşekkürler

Merhaba,
Mi Max 3'ümü IMEI sorunu sebebiyle tamirciye vermiştim. Tamirci arkadaş TWRP ve xiaomi.eu ROM yükleyip geri verdi telefonu. Telefonu aldığımda ARB'nin aktif olmadığını (fastboot getvar anti komutuyla) gördüm. Garantiden tamir ettirmeye çalışacağım için global orijinal ROM yüklü olarak servise vereyim diyerek 9.6.6 global ROM'unu TWRP ile kurdum. Reboot ettikten sonra telefon brick oldu. Ekranda hiç hareket yok, şarja taktığımda şarj ışığı yanmıyor. Sadece windows bilgisayara taktığımda QD9008 portunu görüyor. Miflash tool ile baktığımda aynı portu görüyorum. Bu telefonu miflash ile ROM flaşlayarak unbrick yapabilir miyim? Yapabilirsem hangi ROM'u mi flash ile flaşlamam lazım?
Teşekkürler
Buyrun

Elimde daha önce indirdiğim
nitrogen_global_images_V9.6.6.0.OEDMIFD_20180726.0000.00_8.1_global
ROM'u vardı. ARB devreye girmesin diye MIUI 9.6.6 flaşlayım dedim ama mi flash tool aşağıdaki hatayı veriyor:

write time out, maybe device was disconnected.

Gönderdiğiniz linkteki dosya:
nitrogen_global_images_V10.2.1.0.OEDMIFK_20181218.0000.00_8.1_global_feb6683a5f

MIUI 10.2.1 flaşlasam fark eder mi? ARB devreye girer diye 10.2.1 kurmak istemiyordum ama unbrick yapacaksa 10.2.1 de kurabilirim.

Elimde daha önce indirdiğim
nitrogen_global_images_V9.6.6.0.OEDMIFD_20180726.0000.00_8.1_global
ROM'u vardı. ARB devreye girmesin diye MIUI 9.6.6 flaşlayım dedim ama mi flash tool aşağıdaki hatayı veriyor:

write time out, maybe device was disconnected.

Gönderdiğiniz linkteki dosya:
nitrogen_global_images_V10.2.1.0.OEDMIFK_20181218.0000.00_8.1_global_feb6683a5f

MIUI 10.2.1 flaşlasam fark eder mi? ARB devreye girer diye 10.2.1 kurmak istemiyordum ama unbrick yapacaksa 10.2.1 de kurabilirim.
Şu an cihaz zaten brick durumda mecburen flash yapıp cihazın açılmasını sağlamanız lazım. Siz elinizdeki yazılımı

Mi flash stabil versiyon diye arayın ve onunla yükleme yapın.

Bulamaz iseniz ben konudan atarım.

Şu an cihaz zaten brick durumda mecburen flash yapıp cihazın açılmasını sağlamanız lazım. Siz elinizdeki yazılımı

Mi flash stabil versiyon diye arayın ve onunla yükleme yapın.

Bulamaz iseniz ben konudan atarım.

bendeki mi flash tool versiyonu 2018.5.28.0
önce normal çalıştırdım. sonra bir de admin haklarıyla çalıştırdım. aynı sonucu aldım. flaşlarken clean all seçeneğini seçiyorum. default olarak clean all and lock geliyor.

stabil son versiyon için link atabilirseniz çok sevinirim.

bendeki mi flash tool versiyonu 2018.5.28.0
önce normal çalıştırdım. sonra bir de admin haklarıyla çalıştırdım. aynı sonucu aldım. flaşlarken clean all seçeneğini seçiyorum. default olarak clean all and lock geliyor.

stabil son versiyon için link atabilirseniz çok sevinirim.
Xiaomi Stabil versiyon Mi Flash Tool 20160401

Burada

bu versiyonda lock ile ilgili bir seçenek yok. onun yerine

flash all
flash all except storage
flash all except storage and data

seçenekleri çıkıyor. hangisini seçmeliyim flashlamadan önce?

teşekkürler
Flash all seçin.

bu defa

Missed hello packet, try to recover

yazıp beklemeye aldı. 2 dakika bekledim ama bir değişiklik olmadı. en altta device busy yazıyordu.
Ben bugüne kadar mi flash ile hiç yazılım yüklemesi yapamadım. Genelde hep hatalar veriyor.
Benim elimde profesyonel araçlar olduğu için onlarla yükleme yapıyorum. UMT Dongle QcFire Tool ile yapıyorum.

W3X Programı satın alarak bu aracı sizde kullanarak yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.

mi6 da da hello packet hatası alıyordum gerçi ben miflash 2016.03.30.0(64bit) ile yapınca yüklemeyi sağlıyordu

ben dün mi max 3 ü brick ettim. sonra çözdüm xiaomi.eu rom ile. bootloader açik ve ARB devreye girmişti.
ilk önce fastboot flash recovery orangefox.img yazdim ARB hata verdi.
sonra fastboot boot orangefox.img komutuyle recoverye girdim.
advanced wipe ile system..... ne varsa hepsini sildim. hafizaya Global Stock rom attım ve yükledim sürekli reset atiyor.
bu defa xiaomi.eu rom attim ve yükledim
cihaz reset dedim. harika cihaz tık diye açti. imei işlemine giriştim fsg modemst1 modemst2 sildim.
qcn yedeklemiştim editledim geri yükledim imei değişti bu defa hat gördü şebeke yok...
soğudum cihazdan muşteriye geri vermek üzereyim....
Brick olmuş cihazlariniza sanirim bu detayla bir çözüm bulursunuz.....
bu arada ben Doğu Türkistanliyim Uygur Türk'ü sizlerden dua bekliyorum...

Son düzenleme:
ben dün mi max 3 ü brick ettim. sonra çözdüm xiaomi.eu rom ile. bootloader açik ve ARB devreye girmişti.
ilk önce fastboot flash recovery orangefox.img yazdim ARB hata verdi.
sonra fastboot boot orangefox.img komutuyle recoverye girdim.
advanced wipe ile system..... ne varsa hepsini sildim. hafizaya Global Stock rom attım ve yükledim sürekli reset atiyor.
bu defa xiaomi.eu rom attim ve yükledim
cihaz reset dedim. harika cihaz tık diye açti. imei işlemine giriştim fsg modemst1 modemst2 sildim.
qcn yedeklemiştim editledim geri yükledim imei değişti bu defa hat gördü şebeke yok...
soğudum cihazdan muşteriye geri vermek üzereyim....
Brick olmuş cihazlariniza sanirim bu detayla bir çözüm bulursunuz.....
bu arada ben Doğu Türkistanliyim Uygur Türk'ü sizlerden dua bekliyorum...
Zaten mi max 3 e imei repair olmuyor imei gelir şebeke gelmez

Geri
Üst Alt