Çözüldü Xiaomi Mi Note 10 Lite Toco Versiyon Düşürürken (Update Sparse Crclist Failed) Hatası Çözümü

ysfzyemr

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar, bu konuda genel olarak son çıkan Miui V 12.XX' versiyonlarından bir önceki veya daha alt versiyonlara geri düşürme işlemi esnasında verdiği Update Sparse Crclist Failed hatasının çözümünü anlatacağım.

Ben Mi Note 10 Lite model cihazıma uyguladığım bu işlem üzerinden size anlatım yapacağım, işlem aynı hatayı veren diğer modeller içinde geçerlidir.

Öncelikle ( C ) diskimize çıkardığımız rom dosyasının olduğu klasörü açıp 'flash_all.bat' dosyamıza sağ tıklayıp, Notepad++ ile düzenlemeyi seçiyoruz.

Ardından aşağıda paylaştığım ikinci ekran resmindeki işaretli olan iki tane komut satırının en başına REM yazıp boşluk bırakıp kaydet diyoruz.

Tekrar Mi Flash Tool programımızı açıp rom dosyamızı seçip, clean_all seçeneğini işaretleyip, refresh deyip flash'a basıyoruz. İşlem bittiğinde aşağıda paylaştığım üçüncü resimdeki ekranı verip cihazınız versiyonu düşmüş bir şekilde sorunsuz olarak açılacaktır. İşlemlerimiz bu kadar, geçmiş olsun.

Herkese iyi çalışmalar dilerim..

hata ekranı 1.PNG

Ekran Alıntısı 2 .PNG

Ekran Alıntısı 3 .PNG

Ekran Alıntısı 4 .PNG

MI NOTE 10 LITE.jpeg

Diğer yöntem ise manuel olarak yükleme yapmak.

Kod:
 fastboot devices

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash super super.img

fastboot flash vendor vendor.img

fastboot flash userdata userdata.img

fastboot reboot

mrb
win7 kullanıyorum dosyayı düzenleyemiyorum
flash all dosyasını buraya upload edebilirmisiniz teşekkürler

mrb
win7 kullanıyorum dosyayı düzenleyemiyorum
flash all dosyasını buraya upload edebilirmisiniz teşekkürler
Merhaba ustam indirdiğiniz rom dosyasının içeriğinde mevcut olması gerekiyor, dosyayı zipten çıkarıp, içersinde flash_all.bat dosyasını notepad++ ile açıp ana konuda ki gibi düzenleyebilirsiniz. Notepad++ programının indirme linki aşağıdadır.

Notepad++ Link

Geri
Üst Alt