Tavsiye Xiaomi Mi Note 3 Jason Şebeke Sorunu

• Konbuyu başlatan ddssaa
  • Başlangıç tarihi
D

ddssaa

merhabalar...
kusura bakmayın öncelikle bir sorunum var
telefonum mi note 3 unlocked.
telefon imei numarası üzerinde işlem yapılmış
telefonum 7.1 android surumu miui 10.1 di sonrasında androd 8 olan miui 10.2 yukledim çin versiyonu çince olduğu için tekrardan 7.1 e dönüş yaptım bu seferde imei alınamadı hatası verdi internetten bulmuş olduğum imei değiştirme programı ile eski imei numaralarını tekrardan ekledim ekrana imei numaraları geldi yanlız şuan şebeke yok telefonumun ilgili yerlerinden ekran göruntusu aldım acaba problem ne olabilir ne yaparsam duzelir yardımcı olabilirmisiniz.
1.jpg

2.png

3.png

merhabalar...
kusura bakmayın öncelikle bir sorunum var
telefonum mi note 3 unlocked.
telefon imei numarası üzerinde işlem yapılmış
telefonum 7.1 android surumu miui 10.1 di sonrasında androd 8 olan miui 10.2 yukledim çin versiyonu çince olduğu için tekrardan 7.1 e dönüş yaptım bu seferde imei alınamadı hatası verdi internetten bulmuş olduğum imei değiştirme programı ile eski imei numaralarını tekrardan ekledim ekrana imei numaraları geldi yanlız şuan şebeke yok telefonumun ilgili yerlerinden ekran göruntusu aldım acaba problem ne olabilir ne yaparsam duzelir yardımcı olabilirmisiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 1766
Ekli dosyayı görüntüle 1767
Ekli dosyayı görüntüle 1768
Cihazın diagnostics moduna açıp QCN yazmanız lazım. QPST ile yazabilirsiniz. Sitemizde QCN Dosyası olması lazım. Ayrıca kendi cihazın QCN dosyasını alıp düzenleme yapıp sizde bu işlemi yapabilirsiniz.

evet sitede araştırdım 9.6.2.0 romuna ait qcn dosyası ve modem dosaysı buldum demin 9.6.2.0 romunu yukledim telefona rootladım diagnostics modunu açmak için qcn doyasına eski imei numaramımı ekliyeyim bide flashlamak için QPST yimi kullanıyım ?

evet sitede araştırdım 9.6.2.0 romuna ait qcn dosyası ve modem dosaysı buldum demin 9.6.2.0 romunu yukledim telefona rootladım diagnostics modunu açmak için qcn doyasına eski imei numaramımı ekliyeyim bide flashlamak için QPST yimi kullanıyım ?
Evet QPST ile diagnostics açıp yükleyin.

Evet QPST ile diagnostics açıp yükleyin.

Öncelikle silivriserdar hocama teşekkür ediyorum sorunumu çözdüm birilerine yardımı dokunur diye neler yaptığımı anlatayım
1- telefonu jason 9.6.2.0 romuna çevirdim
2- twrp yükledim
3- root yaptım
4- silinmiş olan imei numaramı değiştirmek için adb ile diagnostics modunu açtım (root şart , *#*#717717#*#* tuşları ile olmuyor)
adb kodu :
----------------
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
-----------------
diagnostics modunu açtıktan sonra qualcomm imei atma programı ile imei attım

sonrasında hocamızın söylediği QCN dosyasını 9.6.2.0 romuna uygun olanı qpst ile hiçbir değişiklik yapmadan telefona flashladım

ve şebeke geldi :)

Herşey için çok teşekkür ediyorum silivriserdar .

Öncelikle silivriserdar hocama teşekkür ediyorum sorunumu çözdüm birilerine yardımı dokunur diye neler yaptığımı anlatayım
1- telefonu jason 9.6.2.0 romuna çevirdim
2- twrp yükledim
3- root yaptım
4- silinmiş olan imei numaramı değiştirmek için adb ile diagnostics modunu açtım (root şart , *#*#717717#*#* tuşları ile olmuyor)
adb kodu :
----------------
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
-----------------
diagnostics modunu açtıktan sonra qualcomm imei atma programı ile imei attım

sonrasında hocamızın söylediği QCN dosyasını 9.6.2.0 romuna uygun olanı qpst ile hiçbir değişiklik yapmadan telefona flashladım

ve şebeke geldi :)

Herşey için çok teşekkür ediyorum silivriserdar .
Teşekkürler paylaşım için. Keşke herkes sizin gibi olsa ve böyle geri dönüş sağlasa. O zaman çok daha iyi olur. Tekrar geçmiş olsun. Sitemizi takip etmeye devam edin.

Merhaba ekstra bir konu açmaktansa buraya yazmak istedim yardımcı olabilirseniz sevinirim mi note 3 cihaz Miui 9.6 dan 10 a güncelleme flashlama yaptım o sırada twrp silindi orjinal başlangıç programı açıldı onla tüm verileri sildim tel normal açıldı imei hala sağlamdı kullanıyodum sonra fabrika verilerine dön dedim imei boş gözüküyo telefon uçak modundan çıkmıyor tekrar imei yüklettim bir telefoncudan imeiler görünüyor ama sinyal almıyor hala

Merhaba ekstra bir konu açmaktansa buraya yazmak istedim yardımcı olabilirseniz sevinirim mi note 3 cihaz Miui 9.6 dan 10 a güncelleme flashlama yaptım o sırada twrp silindi orjinal başlangıç programı açıldı onla tüm verileri sildim tel normal açıldı imei hala sağlamdı kullanıyodum sonra fabrika verilerine dön dedim imei boş gözüküyo telefon uçak modundan çıkmıyor tekrar imei yüklettim bir telefoncudan imeiler görünüyor ama sinyal almıyor hala
QCN yüklemeyi denediniz mi?

Bootloader kilitlenmiş telefoncu imei atarken telefonda şebeke de yok bootloaderı açmak mümkün mü acaba böyle :(
Cihaz diagnostics mod verirse bootloader açmanıza gerek yok. QPST programı ile yükleyebilirsiniz.

Cihaz diagnostics mod verirse bootloader açmanıza gerek yok. QPST programı ile yükleyebilirsiniz.
diag moda alamıyorum bir türlü telefonu kodları denedim olmadı adb bootloader olmadığından root yok ondan olmuyor başka yol var mıdır acaba diag mode için :(

diag moda alamıyorum bir türlü telefonu kodları denedim olmadı adb bootloader olmadığından root yok ondan olmuyor başka yol var mıdır acaba diag mode için :(
Cihaz unlock yapmak şart. Bildiğim kadarı ile başka yolu yok.

Geri
Üst Alt