Bilgi Xiaomi Pocophone F1 Dosyaları

size bu kadar done sağlıyorum ama bana bir tane çalışan QCN dosyası bulabilen olmadı.
Eğer bu satırları okuyup elinde Türkiyede çalışan bir pocophone olan var ise bu QCN dosyasını bizim için hazırlamaması çok ayıp.

ROM içindeki persist dosyasını cihazdaki persist dosya içeriğiyle değiştirmek için aşağıdaki metodu uygulamam gerektiğini okudum ve işe yaradı.

simg2img /sdcard/persist.img /sdcard/persist_EXT4.img
dd if=/sdcard/persist_EXT4.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/persist

tabi bu komut sadece benim persist dosyasını sildiğim için bootloop (açılış animasyonuna takılı kalıp açılmayan cihaz ) için.
imei tamiri ile dolaylı alakalı

bu cihazda sizce imei tamiri yaparken Mİ ACCOUNT girişi yapılmış mı olmalı yoksa hesabı silmeli miyiz?

imei tamiri için qcn ile uğraşmayın. çöp ettiniz cihazları geçmiş olsun.

Xiaomi mix 2s den snra güvenliği değiştirdi. Efs sildiginiz veya kurcaladiginiz an çöp oluyor. Sebeke vermez.
Mix 2s
Mi8
Mi 9
Mix 3
Max 3
Mi 8 lite
Redmi note 7
Redmi s2
Pocophone f1
Suanda aklima gelen yeni güvenlik li cihazlari

netice olarak ben sorunu çözemedim ve imeilerini düzeltip şebekesiz geri yolladım

Xiaomi mix 2s den snra güvenliği değiştirdi. Efs sildiginiz veya kurcaladiginiz an çöp oluyor. Sebeke vermez.
Mix 2s
Mi8
Mi 9
Mix 3
Max 3
Mi 8 lite
Redmi note 7
Redmi s2
Pocophone f1
Suanda aklima gelen yeni güvenlik li cihazlari
Çöp demek bir daha kullanamamak demek.Bu sorun aşılırsa bu telefonlarda pekala qcn ile geri dönebilir.Çok iddialı konuşmamak lazım

Çöp demek bir daha kullanamamak demek.Bu sorun aşılırsa bu telefonlarda pekala qcn ile geri dönebilir.Çok iddialı konuşmamak lazım
Çözüm var gercek veya sahte ki bence dolandırıcı çan çin çon lardan biri 15bin dolar istemişti mi8 için tabi gerçek lik payi muamma. Ayrıca verecek kimse olmadığına Göre çöp ve bu konuda iddiamin arkasındayım :) qcn atipta düzelecek bir sistem yok cihazda efs şifreli onu çözebilirsek işte o zaman çöp değildir derim
Servis romlariyla bile denedik. Kimsede olmayan 400 450 dolar istenen romlardi.

Sakın şımarık vs biri zannetmeyin veya kendini bilmiş. Çok uğraştık dolandırıcılarla bile görüştük :))) bu güvenlik sonraki cihazlarindada kullacaklar ve kirilmasi gerekiyor.ekmek.yemek için

Çözüm var gercek veya sahte ki bence dolandırıcı çan çin çon lardan biri 15bin dolar istemişti mi8 için tabi gerçek lik payi muamma. Ayrıca verecek kimse olmadığına Göre çöp ve bu konuda iddiamin arkasındayım :) qcn atipta düzelecek bir sistem yok cihazda efs şifreli onu çözebilirsek işte o zaman çöp değildir derim
Servis romlariyla bile denedik. Kimsede olmayan 400 450 dolar istenen romlardi.
Demek istediğim çözülürse çöp olmayacak bu yüzden kesin konuşmayın dedim.inşallah çözülür bekliyoruz neden böyle şifreleme konmuş.

Sakın şımarık vs biri zannetmeyin veya kendini bilmiş. Çok uğraştık dolandırıcılarla bile görüştük :))) bu güvenlik sonraki cihazlarindada kullacaklar ve kirilmasi gerekiyor.ekmek.yemek için
Peki neden MI8 SE ve daha yeni bir telefon olan MI9 SE (Sadece ÇİN marketinde satılan telefonlar) lerde efs encryption yok ve kolayca IMEI değiştirilebiliyor eski yöntemle?

Bir de EFS nin resetlenmiş ya da değiştirilmiş olduğunu kontrol eden rom mu? yoksa Qualcomm partitionlardan birinin içinde checksum a mı bakıyor? Nasıl anlıyor? Hiç bilginiz var mı?

Hocam var mı bi gelişme poco için, qcn değiştirerek imei attık, sinyal gitti

telefon root lu ama bir türlü modem dosyaları silinmiyor

Geri
Üst Alt