Yardım Xiaomi Pocophone F1 IMEI Repair İşlemi

Poco F1 cihazımın hattı kapandı. İmei repair yapıyorum fakat imei değişmesine rağmen hat gelmiyor. Yardım edebilir misiniz?

Burada geçmiş sayfalarda nasıl yapılacağı konusunda biraz anlatım yaptık. Oradan bakıp kendiniz yapabilirsiniz. Takıldığınız yer olursa yardımcı olurum.
5 ay önce parayla IMEI tamiri yaptırmıştım.Ama btk dan klonlanmış hat kapanacak diye mesaj geldi.Yaptirdigim yere gittim.Tekrar ücret istiyorlar.Kendim yapmak istiyorum eğer yardımcı olursan.Oncelikle sim 1 silme işlemi yapmak gerekiyormu.

5 ay önce parayla IMEI tamiri yaptırmıştım.Ama btk dan klonlanmış hat kapanacak diye mesaj geldi.Yaptirdigim yere gittim.Tekrar ücret istiyorlar.Kendim yapmak istiyorum eğer yardımcı olursan.Oncelikle sim 1 silme işlemi yapmak gerekiyormu.
Tabiki bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. Daha önce yaptırdın için sim 1 silmene gerek yok. Qcn içindeki sim 2 yi kendindeki sağlam numara ile değiştirip qpst programındaki qfil ve config den restore edersen sorunsuz çalışır . Benden nasıl bir yardım istiyorsun ?

Tabiki bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. Daha önce yaptırdın için sim 1 silmene gerek yok. Qcn içindeki sim 2 yi kendindeki sağlam numara ile değiştirip qpst programındaki qfil ve config den restore edersen sorunsuz çalışır . Benden nasıl bir yardım istiyorsun ?
Daha önce hiç yapmadım.Detayli anlatım yapabilirmisin?

Buradan ve birkaç yerden okuduklarımla imei mi repair ettim. Yanlış tanımlamalar olabilir araştırarak çözdüm işi. Fabrika ayarlarına dönünce silindi imei ve hatsıza düştüm. Sizlerle de tüm detayları paylaşıyorum. Cihaz MI 8 dipper.

1- TWRP kuruyoruz

2-Magisk Kuruyoruz. Eğer hata alırsak (bootloop gibi) her ihtimale karşı magisk silen TWRP zip'ini de edinelim. Boot hatası alırsak Magisk'yı apk olarak telefona kurup, telefonun Flash Mode kurulumundan veya telefonun kendisinden boot alıp, apk üzerinden yükleme img'si oluşturalım. Bu img'yi TWRP'den kuralım.

3-TWRP içerisinden BACKUP-YEDEK alalım. EFS öncelikli ancak hepsini de alabilirsiniz.

4- Telefonu açalım. PC'den Hxd Editör, imei converter, QPST-QFİL edinelim. DİAG ve ADB driverlerini kuralım.

5- Telefonu bağlayalım. ADB komut sistemi açarak
adb shell
su (Bu komuttan sonra telefondan magisk izni verilecek)
setprop sys.usb.config diag,adb (Bu komutla DİAG port bağlanacak)

(Eğer port bağlanmazsa driverleri kontrol edelim. Driver sürücü imza hatası verirse pcyi SHİFT basarak Başlat-Kapat yaparak gelişmiş önyüklemede çalıştırıp sürücü imzalamayı zorla(7. Sırada) seçeneğini kapatarak açalım.
6-QPST açarak qcn formatında yedek alalım. Eğer qcn bozuk ise internetten temiz bir qcn bulmanızı tavsiye ederim benimki tamamen bozulmuş.

7- TWRP açalım. EFS Sileceğiz. ADB komut sisteminden
adb shell
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde36
reboot

8-Telefon açılırken qcn dosyamızın kopyasını alıp başka yerde HxD editör ile açalım.

9-Daha sonra ctrl+f tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda üstte hex değerlerini seçiyoruz.
Sağ da arama yönü yazan yeride tümü diye seçiyoruz. sonra arama yerine 01 00 26 02 yazıp aratıyoruz.
Gelen ekranda altta iki cümle uzunluğunda sayılar geliyor. Bunlardan altta olan 1.sim üstte olan 2. sim i ifade ediyor.
alttakine çift tıklıyoruz gelen ekran da 01 ile başlayan yerden 8. satırın sonuna kadar veya alt satırda FF kalacak şekilde,
alt satırda FF başladıysa o satırı almadan üst satırın sonunu alarak, olan yeri seçip
(altında FF FF kalacak şekilde) sağ tuşa tıklıyoruz ve seçileni doldur a tıklıyoruz 00 değeri otomatık veriliyor ve tamam diyoruz.
daha sonra da en altta olan 2 cümle nin bu sefer üsttekine tıklıyoruz 2. sim in olduğu yere getirecek bizi .
sonra imei converter programından repair yapacağımız imei yi hex koduna çeviriyoruz ve 2. sim in başladığı
yerdeki 08 ile başlayan 9 tane çift sayıyı seçip yapıştırıyoruz ve kaydediyoruz.

10- Son adım, diag açıp bağlayalım tekrar, Önce qfil ile restore edeceksiniz Daha snra yine qpst config programı ile restore edeceksiniz.
Ve işlem tamam.

11- Telefon açılıp kapanır TWRP'ye dönerse qcn de veya efs silmede hata yapmışsınızdır. EFS backup yapıp adım 7 ye dönün.

Geri
Üst Alt