Çözüldü Xiaomi Pocophone F1 IMEI Repair En Hızlı En Basit Yöntem(Box ve Dongle)Olmadan

Legends

Üye
Herkese merhaba dostlarım bugün sizlere
en hızlı şekilde xioami Pocophone F1 IMEI Repair En Hızlı En Basit Yöntemi
Sizlere anlatacağım...
Gizli İçerik
NOT:Bu işlemleri yapabilmeniz için cihaz bootloader kilidi açık olması gerekiyor
Not:Oluşabilecek sorunlardan ben ve GSMTURKEY ailesi sorum tutulamaz...

Dosyaların tümünü indirdiyseniz aşağıdaki VIDEO yu izleyerek
hiçbir sorun olmadan repair yapabilirsiniz

Not: Video'daki cihaz farklı model olabilir ama işlem aynı
Bu işlem denenmiştir sonuç başarılı...
Gizli İçerik
Videonun çekimi ve montajı bana aittir...
Gizli İçerik
1.Cihaza twrp yükle
2.TWRP'den magisk kur
3.Yeniden başlat ve yine twrp aç reset efs yap
4.Pcden size verdiğim rbsoft programı ile qcn'mize imeili yazıyoruz
5.CMD'den Diag port açıyoruz
6.Qpst ile qcn yüklüyoruz restore yapıyoruz
VE HAYIRLI OLSUN CİHAZ REPAİR OLMUŞTU

Moderatör tarafında düzenlendi:
yaptım imei tamiride yaptım imeide değişti sim 1 0 olarak sim 2 de yaptığım imei olarak oldu ancak hat gelmiyor çıldırıcağım :D

Sayfayla ilgim yok, aldığım telefonu satıcı ayarlardan sıfırlayıp null yapınca uzun uğraşlar sonucu bu sayfaya aramalarda denk geldim ve imei olsa dahi şebeke olmaması sorunuda dahil ve çekim gücü daha iyi olacak şekilde birkaç dakikade hallettim şuan kullanmaya başladım.

twrp ve magis kurulu olduğunu düşünerek anlatıyorum.
imei tool uygulamayı kurup açın-port açmaya tıklayın-efs resetleme tıklayın-sayfa linkine gidin, qcn dosyasını indirip kılasöre çıkarın, tool ile qfil i açın sağda Slect port a tıkayıp alttaki kutucuğu işaretleyin tamam deyin, menüde, tools> qcn backup restore tıklayın-enable sim kutucuğunu işaretleyin-sayfadan indirdiğiniz klasörde olan qcn lerden en üstekini seçip backup yapın-tool a gelip qcn düzenleme ile backup yaptığınız qcn yi açın ve 1 sim seçili yapıp imei değiştirin oluştur deyip isim vererek kaydedin-qfile geri gelip oluşturduğunuz yeni qcn yi bulun bu kez backup değil restored yapın işlem bitince telefonu başlatıp kullanmaya başlayabilirsiniz.
anlatım-sayfası - qcn yedek link
imei-tool-setup

Sayfayla ilgim yok, aldığım telefonu satıcı ayarlardan sıfırlayıp null yapınca uzun uğraşlar sonucu bu sayfaya aramalarda denk geldim ve imei olsa dahi şebeke olmaması sorunuda dahil ve çekim gücü daha iyi olacak şekilde birkaç dakikade hallettim şuan kullanmaya başladım.

twrp ve magis kurulu olduğunu düşünerek anlatıyorum.
imei tool uygulamayı kurup açın-port açmaya tıklayın-efs resetleme tıklayın-sayfa linkine gidin, qcn dosyasını indirip kılasöre çıkarın, tool ile qfil i açın sağda Slect port a tıkayıp alttaki kutucuğu işaretleyin tamam deyin, menüde, tools> qcn backup restore tıklayın-enable sim kutucuğunu işaretleyin-sayfadan indirdiğiniz klasörde olan qcn lerden en üstekini seçip backup yapın-tool a gelip qcn düzenleme ile backup yaptığınız qcn yi açın ve 1 sim seçili yapıp imei değiştirin oluştur deyip isim vererek kaydedin-qfile geri gelip oluşturduğunuz yeni qcn yi bulun bu kez backup değil restored yapın işlem bitince telefonu başlatıp kullanmaya başlayabilirsiniz.
anlatım-sayfası - qcn yedek link
imei-tool-setup
hocam backup yapıp sonra restore yapınca hata veriyor. daha detaylı anlatabilir misiniz?

Geri
Üst Alt