Çözüldü Xiaomi Pocophone X3 IMEI Repair

ademhotman

APPLE DOCTOR
Üye
Merhabalar değerli GsmTurkey üyeleri. Konumuzda Poco X3 repair nasıl yapılır, onu anlatacağım.

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

Başlamadan önce cihazımızın EFS ve QCN yedeğini mutlaka alın. Oluşabilecek olumsuzluklarda sorumluluk size ait olacağından, kendinizi her zaman garantiye alın.

Dosya içerisindeki TWRP yi fastboot dan flashlayın.

Dosya içerisindeki Magisk 21.0 ı TWRP install kısmından yükleyin.

Diag açın:
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

QPST üzerinden orijinal QCN yedeği alın.

TWRP'ye girip, Blok silme kodlarını sırasıyla uygulayın (İndirdiğiniz dosya içerisinde Blok silme kodları mevcuttur)

JJA veya herhangi bir QCN düzenleme programı ile cihazdan aldığımız QCN'ye uygulanacak IMEI numarasını yazın. (Sadece Sim2)

Tekrardan diag açalım ve QPST üzerinden oluşturmuş olduğumuz QCN'yi cihaza yazalım.

Cihaz yeniden başlayacak ve sim2 repair işlemimiz sorunsuz şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Geçmiş olsun.​

İndirme Linki:

RAR PASS:
Kod:
 GSMTurkey_#Ademhotman

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar, konuya gerekli düzenleme yapılmış olup, güncel ve daha kesin bir yöntemle arşivi baştan derledim. Güle güle kullanın :)

Efs kodlar eror hatası veriyor programla wipe efs yapabildim sorun nedir sizce

hocam twrp ekranında cmd ekranına adb shell yazdıgımda önceden "~ #(6n" oluyordu sorunsuz siliyordum şimdi direk "surya:" atıyor ve blokları silmiyor nedeni ne olabilir

Merhabalar değerli GsmTurkey üyeleri. Konumuzda Poco X3 repair nasıl yapılır, onu anlatacağım.

Başlamadan önce cihazımızın EFS ve QCN yedeğini mutlaka alın. Oluşabilecek olumsuzluklarda sorumluluk size ait olacağından, kendinizi her zaman garantiye alın.

Diag açın:
adb shell
su

TWRP'ye girip, Blok silme kodlarını sırasıyla uygulayın (İndirdiğiniz dosya içerisinde Blok silme kodları mevcuttur)

JJA veya herhangi bir QCN düzenleme programı ile cihazdan aldığımız QCN'ye uygulanacak IMEI numarasını yazın. (Sadece Sim2)

Tekrardan diag açalım ve QPST üzerinden oluşturmuş olduğumuz QCN'yi cihaza yazalım.

Cihaz yeniden başlayacak ve sim2 repair işlemimiz sorunsuz şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Geçmiş olsun.

İndirme Linki:
RAR PASS:
[Hidden content]
Belirttiğiniz tüm işlemleri yaptım ama malesef qpst yedeği yüklenip telefon açıldığında şebeke gelmiyor. Yalnızca acil aramalar yazıyor şebeke kısmında. Ne yapmam gerek ?

Belirttiğiniz tüm işlemleri yaptım ama malesef qpst yedeği yüklenip telefon açıldığında şebeke gelmiyor. Yalnızca acil aramalar yazıyor şebeke kısmında. Ne yapmam gerek ?

bir yerde yanlış yapıyorsunuzdur. Yanlış blok silmişseniz cihaza kalıcı zarar vermiş olabilirsiniz. Eksiksizce yazdığım şekilde baştan deneyin.

bir yerde yanlış yapıyorsunuzdur. Yanlış blok silmişseniz cihaza kalıcı zarar vermiş olabilirsiniz. Eksiksizce yazdığım şekilde baştan deneyin.
twrp den restore yapıyorum efsye düzeliyor geri kalıcı sorunluk olsa bile çözüyorum ama bir yerde hata yaptığım kesin bir türlü başaramadım.
Acaba sizin bu verdiğiniz kodları twrp menüsünden mi yazmak gerekiyor adb shell açıp yazıyorum ben direk?

Moderatör tarafında düzenlendi:
twrp den restore yapıyorum efsye düzeliyor geri kalıcı sorunluk olsa bile çözüyorum ama bir yerde hata yaptığım kesin bir türlü başaramadım.
Acaba sizin bu verdiğiniz kodları twrp menüsünden mi yazmak gerekiyor adb shell açıp yazıyorum ben direk?
Hocam sorunu buldum. Bu işlerde pek bir bilgim yok bilgisayardan anlıyorum ama daha önce hiç imei repair yapmamıştım. Tamamen benim cahilliğim :). Meğer imei repair işleminde bir sıkıntı olmuyormuş başarılı bir şekilde yapıyormuşum ama ben telefonumu çift sim olarak kullanıyordum. Yaptığımız işlem tek simi repairliyor ama ben çift sim taktığım için şebeke gelmiyormuş. Ustam ellerinize sağlık her şey için teşekkür ederim çok sağolun.

hocam bu cihaz poco x3 nfc versiyonu için değil mi

arkadaşlar twrp kuruldu, magisk kuruldu , efs yedeklemesini twrpden yapamadım ama pc üzerinden bir program acalığı ile yaptım ardından su kodlamasına geldiğimde bağlantı sağlayamıyorum neden olabilir

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

Diag açın:

adb shell

su

Cihaz yeniden başlayacak ve sim2 repair işlemimiz sorunsuz şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Geçmiş olsun.

İndirme Linki:

RAR PASS:
Kod:
 GSMTurkey_#Ademhotman
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

eline sağlık

imei repair isini hal ettim, sag olunuz.

ayrica, simdilik twrp'den xiaomi eu romu attim--
stock fastboot rom atabilirim? cunku su an
telefon geri alinmiyor, twrp geliyor, stock recovery degil.

bunu atsam, flash_all.bat ile,
olurmu? yoksa efs silinirmi?

tsk

imei repair isini hal ettim, sag olunuz.

ayrica, simdilik twrp'den xiaomi eu romu attim--
stock fastboot rom atabilirim? cunku su an
telefon geri alinmiyor, twrp geliyor, stock recovery degil.

bunu atsam, flash_all.bat ile,
olurmu? yoksa efs silinirmi?

tsk
Fastboot moda alıp mi flash tool ile stock rom yükleyebilirsiniz. Yukarıdaki dosyayı flash_all.bat seçili olarak yükleme yapabilirsiniz. Efs silinmez.

twrp hangi android sürümüyle uyumlu hocam ?

Geri
Üst Alt