Yardım Xiaomi Redmi 5 Plus Brick

Selam. Bende Redmi 5 plus var. Brick oldu. Brick olma sebebi bir arkadaşın yalnış yazılım yazmasından kaynaklı. İnternetde her yöntemi denedim. Emmc dosyasını yüklüyorum yukarıda beyaz işığı yanıp sönüyor. USB ile takinca bilgisayara 900e module ile görüyor. EDL moda geçirip, UMT ile kendi stock romunu yüklüyorum açılmıyor. UMT da okuma yapıyorum cihaza sistem yazıldığını gösteriyor.

Bir şeyde denededim Mi Max 2 nin emmc dosyasıyla yazılımını yüklüyorum 5 plusa fastboot moda geçiyor. Amma ekranın işığı yanıyorda hiç bir görüntü vermiyor. Yenidən kendi sistemini yükleyince tepki yok 900e module da kalıyor.

Selam. Bende Redmi 5 plus var. Brick oldu. Brick olma sebebi bir arkadaşın yalnış yazılım yazmasından kaynaklı. İnternetde her yöntemi denedim. Emmc dosyasını yüklüyorum yukarıda beyaz işığı yanıp sönüyor. USB ile takinca bilgisayara 900e module ile görüyor. EDL moda geçirip, UMT ile kendi stock romunu yüklüyorum açılmıyor. UMT da okuma yapıyorum cihaza sistem yazıldığını gösteriyor.

Bir şeyde denededim Mi Max 2 nin emmc dosyasıyla yazılımını yüklüyorum 5 plusa fastboot moda geçiyor. Amma ekranın işığı yanıyorda hiç bir görüntü vermiyor. Yenidən kendi sistemini yükleyince tepki yok 900e module da kalıyor.
Cihaz unlock mu?

Sistem hiç açılmıyor ki unlockta olsun. Hardbrick olmuş telefon

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sistem hiç açılmıyor ki unlockta olsun. Hardbrick olmuş telefon

Fastboot moda giriyorsa unlock ise twrp yüklenir ve twrp üzerinden yazılım yüklenir.

Beyaz ekranda fastboot mod oluyor.. cihaz 5 plus amma umt da okutunca mi max 2 gibi goruyor.

O modda yani fastboot modda şu komutu girin.

fastboot oem device-info

@natiqdizayn, Redmi Note 7 unbirck konusundaki şekilde yer alan anlatimdaki gibi tekrar bir deneyin.

Şöyle söyleyim. Mi max 2 nin androidini redmi 5 plus cihazıma tam yüklüyorum. Umt dongleyle. Pover yapıyorum ekran işıklanıyor amma hiç bir yazı ve resim yok. Hiç bir şey yükleme olmuyor. Sadece umt da okuma yapma oluyor oda 5 plus cihazı yazıyor ki, xiaomi mi max 2. Kendi sistemini yüklüyorum tepki yok.

@natiqdizayn, forumda başka bir arkadaşın cihazıda brick olmuştu. Dediğim yöntem ile sorunu gidermiş. Bence sizde bir deneyin.

Bir daha selam. O denemle yaptim yine sorun ayni olarak devam ediyor... Telefon tepki vermiyor. Sadece edl modla bilgisayara baglanti yapmak oluyor. Hic bu sorunla karsilasan biri olmadi mi ?

Ne yapacağız ya :(. Cihaz öylesine kaldı orda. Siyah ekran :(

ustalar bende redmi 5 plus meg7 cihaz var cihaz açılışta kalmış reset atıp duruyor

hocam aynı sorun bendede var umt den miracle den rom yükledim en son mi flashla yükledim ama cihaz sürekli twrp ye girip versiyon hatası veriyor umt den unlock bootloader seçip yaptım ama unlock olmadı yardımcı olurmusunuz

Geri
Üst Alt