selamınaleyküm gsm ailesi bir konuda yardım istiyorum redmi 5 plus mee7 versiyonu imeil atamadım qnc editledim restore ediyorum imel değişmiyor root yaptım Block silmedenmi hata yapıyorum analamdım
Ustam blokları twrp menüdeyken silin sonra write dual ile kayıtları yazın ardından xqcn yükleyin

Ustam blokları twrp menüdeyken silin sonra write dual ile kayıtları yazın ardından xqcn yükleyin
denedim ordan ama degişen birşey olmadı ama qnc yedeği alırken dosya xqcn olarakmı sececem acaba orda mı bir yanlış yapıyorum ben qnc olarak seciyorum aynı şekilde xiaomi mi5 atıyorum oluyo bu redmi 5 plus olmuyo merhaba çözemedim

Telefon yurtdışından gelme. Redmi note 5 plus
Aldığım telefoncu imei işini halletmiş ama muhtemelen aynı IMEI başka telefona da kullanmış. Btkdan mesaj geldi. Tekrar IMEI yuklemek için robot rom yüklemeye gerek yoktur herhalde. Ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz?

Telefon yurtdışından gelme. Redmi note 5 plus
Aldığım telefoncu imei işini halletmiş ama muhtemelen aynı IMEI başka telefona da kullanmış. Btkdan mesaj geldi. Tekrar IMEI yuklemek için robot rom yüklemeye gerek yoktur herhalde. Ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz?
Bu konuda bilginiz yoksa En yakın teknik servise götürün aksi halde cihazda farklı sorunlar oluşabilir

Bu konuda bilginiz yoksa En yakın teknik servise götürün aksi halde cihazda farklı sorunlar oluşabilir
Daha redmi note 2 telefonlara defalarca yaptın. Ancak aynı uygulamaların aynı kodların bunda ise yarayacağını sanmıyorum

Ustalar bugün yaptım step step yazayım.

1-Boot unlock yaptığınızı varsayıyorum
2-vince_global_images_V11.0.2.0.OEGMIXM_20191108.0000.00_8.1_global_90dd70aa99 miui 11 i mi flash ile clean all secerek yukleyın
3-daha sonrasında twrp yükleyip magisk zip kurup rootlayın
4-önce twrp ile efs yedek alın ne olur ne olmaz..daha sonra
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb diag açıp qpst ile qcn backup alın
5-mmcblk0o13 mmcblk0p14 mmcblk0p16 blocklarını silin
6-aldğınız qcn yi jjaQcnBuilder ile eski nesil cihaz şeçip sim 1 sim2 yi yazın
7-oluşan yeni newqcn yi önce qpst restoreden restore yapın..daha sonra qfilden tekrar restore yapın.restarttan sonra yazdıklarını gorebılırsınız
8-eğer sadece qfil yada sadece qpst ile restore yaparsanız bootlopa dusuyor..o sebeple ıkısını yapıp öyle restart atın..

Ben de dün yaptım. Turuncu forumdan bakarak yapmaya çalıştım bazı hatalar vardı anlatımda partitionları yanlış vermiş, QCN'yi hex editor ile aç demiş açınca 088a'yı ara demiş arıyorum arıyorum yok, günüm doğrusunu bulmakla geçti ama hallettim.
Bootloader unlock, recovery, root, bunlardan bahsetmeme gerek yoktur heralde.
Hiç sistemimi değiştirmedim başka rom flashlamadım. Mi Room 11 kullanıyordum onun üstünde yaptım işlemleri, sistem fark edeceğini sanmam.
İşlemler öncesinde QPST ve QDLoader HS-USB Driver kurulumlarının yapılması lazım.

0- Recovery'den EFS yedeği almayı ihmal etmeyin.
1- *#*#717717#*#* ile diag port enable etme.
2- QPST'den QCN backup alma, anlatımı vardır bir yerde bulursunuz.
3- QualcommIMEIRebuilder ile alınan QCN yedeğini açıp imeileri değiştirip Rebuild etme.
4- Telefondaki IMEI'leri silmek için bazı blockların silinmesi lazım. Bunlar üstteki arkadaşın dediği gibi mmcblk0p13 mmcblk0p14 ve mmcblk0p16.
Bu silme işlemlerini ADB shell ile yapmayın bende ADB shell ile silip yeniden başlatınca IMEI'ler silinmemişti, Recovery'deki terminali kullanın. Yani terminale girip şunları gireceksiniz.
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p13
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p14
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p16
reboot
5- Telefon açıldığında *#06# ile IMEI'lere bakın, ikisi de 0 ise devam edin.
6- QPST'den yeni imeileri yazdığınız QCN dosyasını restore edin.
7- Yukarıdaki arkadaş QFIL'den de restore edin demiş, ben de ettim, siz de edin. Etmeyince ne oluyor tecrübe etmedim açıkçası.

redmi 5 plus cıhaz sıfırladık .şimdi İMEİ ALINAMIYOR hatası verıyor.neden öyle bısıy yapsın

Bir cozum daha !
1. orijinal QCN faili QFIL ile beckup edin
2. orijinal QCN faili IMEIRebuilder ile imei deyishin,ve kayd edin
3. erase NV
4. QFIL ile kayd etdiyiz imeyi deyishdirilmish QCN faili yazin
ugurlar :)
varolasan qardash)

Bir cozum daha !
1. orijinal QCN faili QFIL ile beckup edin
2. orijinal QCN faili IMEIRebuilder ile imei deyishin,ve kayd edin
3. erase NV
4. QFIL ile kayd etdiyiz imeyi deyishdirilmish QCN faili yazin
ugurlar :)
hocam nvramı nasıl sıfırlayalım hangi program ile umt var bende

repair efs redmi 5 plus meg7

1. flash vince_global_images_8.3.22_20180322.0000.00_7.1_global_1b4c1ea67f tavsiye budu

2. reset efs via bst(partition meneger-erase modemst1, modemst2, fsg)

3. flash backup efs folder meg7 via BST (partition meneger-write modemst1, modemst2, fsg)

4. power on phone

5. flash moodem the folder modem_imei fastboot cmd

6. write imei program 100_WriteDualIMEI(W+G_eMMC)

7. flash original modem vince_global_images_8.3.22_20180322.0000.00_7.1_global_1b4c1ea67f

8. flash qcn via qfil

repair_efs.zip

Kardeşderim icin bedava )))
bunu eledim ama alinmir
bulari miracle ile bir bir vurdum
flash backup efs folder meg7 via BST (partition meneger-write modemst1, modemst2, fsg)

Geri
Üst Alt