Yardım Xiaomi Redmi 5 Plus Vince Partition Numaraları

arkadaşlar elimde bir tane 5 plus var cihaz unlock. miui 10 yüklü buna twrp yükleyip root yapıp partition sildikten sonra repair yapabilir miyim?

Evet yapabilirsin MIUI 10 uygun recovery yüklersen olur. Bu arada konuları açarken forum kurallarına dikkat ederek hareket edelim.

partition ları cmd ekranında hangi kod ile buluyorduk acaba. forumda partition numaralarını bulamadım
BACKUP :
  1. adb shell "su -c 'dd if=/dev/block/mmcblk0p13 of=/sdcard/modemst1'"
  2. adb shell "su -c 'dd if=/dev/block/mmcblk0p14 of=/sdcard/modemst2'"
  3. adb shell "su -c 'dd if=/dev/block/mmcblk0p16 of=/sdcard/fsg'"
DELETE :
  1. adb shell "su -c 'dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p13'"
  2. adb shell "su -c 'dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p14'"
  3. adb shell "su -c 'dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p16'"

BACKUP :
DELETE :

teşekkürler

BACKUP :
DELETE :

ustam bir yardım edebilir misin. twrp yüklüyorum şifre istiyor. sonra format data yapıyorum dahili hafızayı görüyor. fakat twrp ekranında
bilgisayara bağladığımda bilgisayar cihazı görmüyor. ve cmd ekranında komutları silemiyorum. hata veriyor. birde twrp kalıcı yükleyemiyorum.
bir yardım sana zahmet. veya bana link verebilir misin?

ustam bir yardım edebilir misin. twrp yüklüyorum şifre istiyor. sonra format data yapıyorum dahili hafızayı görüyor. fakat twrp ekranında
bilgisayara bağladığımda bilgisayar cihazı görmüyor. ve cmd ekranında komutları silemiyorum. hata veriyor. birde twrp kalıcı yükleyemiyorum.
TWRP'yi yüklüyor musun yoksa sadece boot mu ediyorsun ?
Şifre ekranında cancel diyerek ana menüye dönüş yapabilirsin.
CMD ekranında aldığın hatanın ekran görüntüsünü paylaşırsan elimden geldiğince yardımcı olurum.

twrp yi açtığınız zaman girin mount a disable-enable mtp yapın pcnin görmesi gerekiyor görmezse başka twrp(ler) deneyin

twrp yi açtığınız zaman girin mount a enable disable mtp yapın pcnin görmesi gerekiyor görmezse başka twrp(ler) deneyin
Usta dediğin yöntem dosya aktarımı için biz ondan bahsetmiyoruz cmd ekranında ki işlemleri yapması için görmesnden bahsediyoruz.

Usta dediğin yöntem dosya aktarımı için biz ondan bahsetmiyoruz cmd ekranında ki işlemleri yapması için görmesnden bahsediyoruz.
hocam aynı sorun bende de vardı bootloader ve telefon açıkken görüyordu twrp de görmüyordu bunları denedim olmadı birkaç twrp denedim oldu

hocam aynı sorun bende de vardı bootloader ve telefon açıkken görüyordu twrp de görmüyordu bunları denedim olmadı birkaç twrp denedim oldu

ustam kolay gelsin. bir çok twrp yükledim ama hep aynı sifre sordu. siz hangi versiyonu yüklediniz. bir de bunda root yapmak gerekiyor mu? note 5
te roota gerek yoktu

ustam kolay gelsin. bir çok twrp yükledim ama hep aynı sifre sordu. siz hangi versiyonu yüklediniz. bir de bunda root yapmak gerekiyor mu? note 5
te roota gerek yoktu
Twrp yüklü ise gerek yok root a şifre isterse direkt cancel diyin twrp ana menüsü (install wipe mount....) ne gelin komut satırına adb shell yazıp kodları silin amaDiag için root lazım olur mu bilemem

Diag açmak için root şart Magisk 18.1 yükle.
Ben twrp için redwolf'u kullanıyorum gayri resmi olarak geçiyor ama gayet seri ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.

Twrp yüklü ise gerek yok root a şifre isterse direkt cancel diyin twrp ana menüsü (install wipe mount....) ne gelin komut satırına adb shell yazıp kodları silin amaDiag için root lazım olur mu bilemem

ustam cancel dedikten sonra twrp den hangi menüye girmem gerekiyor. bilgisayara bağladığımda adb komutlarında hata veriyor.

Diag açmak için root şart Magisk 18.1 yükle.
Ben twrp için redwolf'u kullanıyorum gayri resmi olarak geçiyor ama gayet seri ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.

ustam bir yardım lütfen. acil bir telefon yetiştirmem lazım. akşama kadar. redmi 5 plus ilk defa yapıyorum

ustam bir yardım lütfen. acil bir telefon yetiştirmem lazım. akşama kadar. redmi 5 plus ilk defa yapıyorum
geldim, direkt twrp ana ekranında kalın o önemli değil şimdi girin pc den minimal adb ye komut penceresini orda açın adb shell yazınca görür görmezse driverleri kontrol edin eğer o da olmazsasd kart a magisk i kurun telefonu açın usb hata ayklamayı açın komut satırına
adb shell
Su
Partition silme kodunu yazın

Geri
Üst Alt