Çözüldü Xiaomi Redmi 5 Qualcomm HS-Usb Diagnostic 900E Hatası (Rosy Unbrick Fix)

ebircan35

Üye
Xiaomi Redmi 5 Qualcomm HS-USB QLoader 9008 Hatası mevcut. Bu cihaza ait elimde twrp backup mevcut. nasıl çözebiliriz?

Xiaomi Redmi 5 Qualcomm HS-USB QLoader 9008 Hatası mevcut. Bu cihaza ait elimde twrp backup mevcut. nasıl çözebiliriz?
Cihaz fastboot moda giriyor mu? a sadece edl moda giriyor ise Qfil yazılımı yüklemek lazım.

Şuan artık cihaz sadece Qualcomm HS-Usb Diagnostic 900E modunda. buradan devam edemiyorum

Şuan artık cihaz sadece Qualcomm HS-Usb Diagnostic 900E modunda. buradan devam edemiyorum

9008 moduna manuel olarak geçiriyorum buyrun resimler. Aldığım hata resimleride ekliyorum.

Ekran Alıntısı1.JPG

Ekran Alıntısı2.JPG

Ekran Alıntısı3.JPG

Ekran Alıntısı4.JPG

Ekran Alıntısı5.JPG

Ekran Alıntısı6.JPG

Ekran Alıntısı7.JPG

Ekran Alıntısı8.JPG

Yardımlarınız lütfen.

USB driver yanlış görmüş. Ayrıca bu cihazın mutlaka bir edl rom'u vardır. İyice baktınız mı?

Bizim forumdaki zaten edl ile yüklenebiliyor. Fakat cihaz kendini hiçbir şekilde 9008 e aldırmıyor. yukarıdaki postta manuel olarak aldım. Sonuç yok

Tamam şimdi mi flash ile yazılımı yükle. Yazılımı indirdiniz mi? EFT Dongle veya UAT Uni Android Tool ile de yükleme yapılır.

Bizim forumdaki zaten edl ile yüklenebiliyor. Fakat cihaz kendini hiçbir şekilde 9008 e aldırmıyor. yukarıdaki postta manuel olarak aldım. Sonuç yok
Test Point ile edl moda alıp yazılımı yükleyin. Mi flash, UAT, EFT veya UMT ile yükleme yapabilirsiniz.

Test point kısa devre yaparak usb bağlantısı yapıyorum. EFT ile deniyorum
Yazılımı profesyonel araçlar ile yüklersiniz. UAT veya UMT Dongle olabilir. Ben hep UMT Dongle ile yükledim. Hiç sorun çıkarmadı.

Geri
Üst Alt