Yardım Xiaomi Redmi 5 Rosy IMEI Repair Sorunu

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p13
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p14
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p16

yukarıdaki kodları girip teker teker enter demen lazım. fsg yide sıfırlayın. ondan sonra düzenlediğin qcn dosyasını restore et. ok
ustam bu kodları girdikten sonra enter desem yeterli dimi hepsini girdim enter dedim

cc.png

En sıkıntılı kısım bu Partiton yedek alıp silmek. Ama 1 kere yaptıysanız notlarınızı alın ve her zaman lazım olacak.
ustam yazılan kodların hepsini not defterine kaydettim inşallah başka arkadaşlara yardımcı olurum birde ustam buna rom nasıl yüklücem uygun rom hangisi ve nasıl indircem cihazın ilk hali foto çekmiştim böyleydi

IMG_20190129_191113.jpg

ustam yazılan kodların hepsini not defterine kaydettim inşallah başka arkadaşlara yardımcı olurum birde ustam buna rom nasıl yüklücem uygun rom hangisi ve nasıl indircem cihazın ilk hali foto çekmiştim böyleydi
Ustam bu üstündekinin aynısını yükleyin veya daha düşük bir sürüm de olabilir. Wi-Fi ile güncelleme yaparsınız. Resmi sitesinde yazılımı var.

Son düzenleme:
kardeşim çözümü biraz anlatırmısın yedeği yüklüyorum partitonları yüklüyorum fakat işe yaramıyor imei 1 0 imei 2 0 rom aynı senle rootlu takıldım

kardeşim çözümü biraz anlatırmısın yedeği yüklüyorum partitonları yüklüyorum fakat işe yaramıyor imei 1 0 imei 2 0 rom aynı senle rootlu takıldım
Modemst1 st2 vs sildikten sonra qcn restore yaptinizmi

Diag modu açıp o yöntemi denediğimde pass çıkıyor ama sonuç aynı imei 0 görünüyor

yanlız imei yi convert edip manuel olarak 08 8a ile başlayanı diğer çıkan yani imei 08 3A.... olarak hex editörle girdim burda hata yapma ihtimalim olabilirmi

imei qcn tool ile xqcn yedeğini yüklediğimde görmyor imei çıkmıyor Can not found İMEİ valid in QCN diye uyarı alıyorum oynanmamış yedek bu hex editle açtığımda bi sıkıntı yok imei yi bulabiliyorum yedek aynı şekilde duruyor

Ustam suan evde değilim eğer ayni model ise ben eve geçince yardımcı olurum qpst backup yaparken xgcn degil sadece qcn olarak backup yapın

Geri
Üst Alt