Yardım Xiaomi Redmi 5 Rosy IMEI Repair Sorunu

Bütün aşamaları tek tek defalarca deniyorum qcn dosyasını kontrol ediyorum hepsi doğru fakat işlemleri tamamladıktan sonra imei sorguladığımda 0 çıkıyor. Qcn dosyasını editleyip partitonları silip atiyorum içinden tekrar backup alıp baktığımda imei gözükmüyor. Elimde orjinal yedeği var attığımda yine imei 0 gözüküyor.

dediğim şekilde deneyin ustam sonuç yazın
Patriotonları sildiğimde imei null olarak gözüküyor, reboot ediyorum ondan sonra QFIL ile restore ediyorum imei hala 0 çıkıyor. Değişik kombinasyonlar deniyorum fakat malesef umutsuz
modemst1 modemst2 ve fsg yi siliyorum
reboot ediyorum(etmeden de denedim)
diag moduna alıyorum
restore ediyorum sonuç aynı
aospextended 4.6 rom rootlu

Patriotonları sildiğimde imei null olarak gözüküyor, reboot ediyorum ondan sonra QFIL ile restore ediyorum imei hala 0 çıkıyor. Değişik kombinasyonlar deniyorum fakat malesef umutsuz
modemst1 modemst2 ve fsg yi siliyorum
reboot ediyorum(etmeden de denedim)
diag moduna alıyorum
restore ediyorum sonuç aynı
aospextended 4.6 rom rootlu
ustam qfil ile yapma qpst ile dene birde silme işlemini twrp modunda yap
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p13
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p14
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p16
bunların her birini 3 kere sil

ustam qfil ile yapma qpst ile dene birde silme işlemini twrp modunda yap
bunların her birini 3 kere sil
twrp modeundada yaptım hala aynı

restore ettikten sonra hala imei 0 veya null ise WriteDualIMEI(W+G_eMMC) orjinal imei yaz birde öyle dene usta sonra yeniden başlat
denedim kardeşim sonuç aynı bi yerde hata yapıyorum ama bulamadım destek alacağım kim var teamviewer dan falan çok mallaştım kafam dondu

2 -3 saat kahve molası :)
ustam bende dünden beri xiaomi mi max uğraşıyorum aynı herşeyi sildim imei 0 ama restore ediyorum olmuyor bıraktım bende ama işlemleri hepsini dogru yapmışsın hata nerde en iyisi baştan room yükle tekrar başla ::)

Modemst 1 modemst 2 fsg bu partitionlari silmeden yedeklerini alin. Daha sonra basiniz agrimasin.

Modemst 1 modemst 2 fsg bu partitionlari silmeden yedeklerini alin. Daha sonra basiniz agrimasin.
Yedekler var fakat xqcn olarak almışım bunu atamadığım için twrp deki yedekleri kursamda olmuyor galiba benim qcn olarak almam gereken yedeği yanlış aldığım için sıkıntı yaşıyorum halen uğraşıyorum

ustam ben bir hata ettim sorma :) miumi 7 idi işlemleri onla yapmıştım geçersiz imei yazıyordu herşey normal gibiydi twrp root yaptım telefon açılmayınca room yükledim miuimi 8 olmuş imei alınamıyor diyor yk06k yapınca :) ne yapmam gerek

Gonderdigim QCN dosyasina kendi IMEI lerinizi yazin telefona QFIL ile yukleyin.

redmi 5 mde1 rosy bu modelde block silmeye gerek yok aosp rom root diag açıp write dual ile yazmak başka bir şeye gerek yok block ları silerseniz düzeltmesi zor

yukarıdaki kodları girip teker teker enter demen lazım. fsg yide sıfırlayın. ondan sonra düzenlediğin qcn dosyasını restore et. ok
ustam hepsini yaptim imei 0 hata qfil programi denedim qpst download denedim olmuyor

Geri
Üst Alt