Yardım Xiaomi Redmi 6 Pro NV Data is Corrupted

• Konbuyu başlatan loof
  • Başlangıç tarihi
Hocam peki twrpden komutlarla siliyorum sonra telefon açılmıyor ki direk gene twrp ye atıyor
Hocam bilemedim şimdi görmek de lazım komutları yazıyorsunuz komut ekranında herhangi bir hata falan olmuyor değil mi ? Çünkü bölümleri sildikten sonra telefonun açılması lazım imeisiz de olsa, telefonun açılmaması için hatalı olması gerek o bölümlerin. twrpden dediğim telefon twrpde iken bilgisayara bağlayıp cmd den adb shell + bu komutları yazıyorsunuz değil mi ?
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p45
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47

qnc yedeğini atmadan sadece bölümleri silip imeisiz şekilde açmaya çalışın telefonu farklı rom yükleyerek de deneyebilirsiniz. Ben işlemi en son çıkan xiaomi.eu geliştirici romunda yaptım

Hocam bilemedim şimdi görmek de lazım komutları yazıyorsunuz komut ekranında herhangi bir hata falan olmuyor değil mi ? Çünkü bölümleri sildikten sonra telefonun açılması lazım imeisiz de olsa, telefonun açılmaması için hatalı olması gerek o bölümlerin. twrpden dediğim telefon twrpde iken bilgisayara bağlayıp cmd den adb shell + bu komutları yazıyorsunuz değil mi ?
Yok hocam ben direk telefonun twrp sinde terminal bölümünde yazıyorum açılmıyor telefon
Twrp de iken telefonu pc ye bağlayıp silmem gerek doğrumudur

Yok hocam ben direk telefonun twrp sinde terminal bölümünde yazıyorum açılmıyor telefon
Twrp de iken telefonu pc ye bağlayıp silmem gerek doğrumudur
Aslında aynı şey olması lazım ama dediğim gibi deneyin bir de. Evet twrp de iken bilgisayara bağlayıp bu komutları girin ancak bu komutlar note 6 pro cihazı için yani yanlış olmasın başka biri okursa falan diye yazayım dedim.

Aslında aynı şey olması lazım ama dediğim gibi deneyin bir de. Evet twrp de iken bilgisayara bağlayıp bu komutları girin ancak bu komutlar note 6 pro cihazı için yani yanlış olmasın başka biri okursa falan diye yazayım dedim.
Hocam peki deneyeceğim teşekkürler cevap için

qnc yedeğini atmadan sadece bölümleri silip imeisiz şekilde açmaya çalışın telefonu farklı rom yükleyerek de deneyebilirsiniz. Ben işlemi en son çıkan xiaomi.eu geliştirici romunda yaptım
hocam imeilerini dğiştirip bana qcn ve xqcn dosyalarını atarmısınız rica etsem

note6pro

imeileri 11...111 yaptım aratarak bulabilirsin xqcnyi editleyemediğim için atamıyorum qcn dosyası çalışan telefondan çektiğim. Belli bi süre sonra silinebilir indirin hocam bilgisayara. Kolay gelsin.
Hocam bu qcn yi değiştirdiğim de imei repair oluyormu bu qcn redmi note 5 ait yani

Olması gerek evet mantıken note 5 e ait .qcn dosyası diyebiliriz. Yedekleri alın eğer telefon sağlam durumdaysa.

Öncelikle verdiginiz bilgiler icin teşekkürler.
Acaba güncelleme yaptiktan sonra imeiler eski haline dönüyor mu öyle okumustum. Bunu deneyip yazabilen olursa cok sevinirim. Ozellikle global ota

Acaba güncelleme yaptiktan sonra imeiler eski haline dönüyor mu öyle okumustum. Bunu deneyip yazabilen olursa cok sevinirim. Ozellikle global ota
Imeiler aynı kalır diye biliyorum yeni modellerde öyle birşey varmı duymadım.

İmei repairden sonra 2 farklı rom yükledim denemek için ayrıca imeiler sıfırken sırf geri getirebilmek için denemediğim rom ve yükleme yöntemi kalmamıştı. O yüzden eski haline dönmesi imkansız diyebilirim.

Redmi Note 6 pro cihazı ile başlıktaki sorunu yaşayan biri olarak nasıl çözdüğümü anlatmak istiyorum.

Öncelikle kesinlikle en baştan efs yedeklerini mümkün olan birkaç farklı şekilde twrpden partition backuptan almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bu hem sinirlerinizi koruyacak hem de ters durumda telefonu basit şekilde düzeltmenizi sağlayacak.

İnternette snapdragon imei repair diye arattığınızda bulacağınız anlatımdan bir kaç farklı nüans farkı var onları yazacağım.

İlki yazma korumasını kaldırmak için modem fsg bölümlerini silerken normal telefon açıkken tahmin ediyorum ki koruma var başarılı dese bile silinme olmuyor.

Bunun çözümü twrp recoverydeyken aynı silme komutlarını girmek. O zaman imeimiz ve bu modem bölümleri sıfırlanacak.

Sıfırlandıktan sonra ben ilk başta aldığım QCN yedeğini yüklediğimde telefon açılmıyordu.

NV data is corrupted veriyordu. Aynı durumu yaşayanları gördüğümüze göre tahminim ilk başta yedek alırken yedeğin sorunlu alınmış olacağı.

Bu sebepten dolayı QCN yedeği alırken 2-3 kere hatta xqnc formatında da alın.

Ben nasıl yaptım peki onu anlatayım. Telefonda imei yokken imeidualwrite programı ile imeileri yazdım ancak tabi modem bölümleri sıfırlarmış olduğu için ağ falan gelmedi sadece *#06# de imei numaraları gözüküyordu.

Redmi note 6 pro ile tüm konfigirasyonu aynı olan redmi note 5 pronun QCN dosyasını buldum forumlarda araştırırken.

Onu yükledim QTPS ile sonuçta imei numaraları benim programda yazdığım şekilde kaldı ve ağ geri geldi.

Yani 3 adım var bölümler silinirken recoveryde silinecek. İmei numaraları el ile programda yazılıcak. En sonda sağlam QCN dosyası atılacak telefona.
Öncelikle bilgi için teşekķürler ustam. Note 5 pro orjinal QCN yükledikten sonra mı sebeke
olayı çözüldü ?

Evet. Note 5 ile Note 6 zaten aynı cihazlar sayılır.
Dün aynı şekilde yaptım. Numaralar geldi orjinal QCN yı yükledikten sonra nv data hatası aldım. Yarın bu şekilde bi deneyeyim inşallah olur hocam teşekkürler.

Hocam siz bu redmi note 5 qcn yöntemini nasıl buldunuz mi max 3 içinde denenebilirmi sizce bu yöntem aynı işlemci sd636

Ben kendi yedeğimi attığımda telefon açılmıyordu. Başka bir note 6 dan atacaktım o arada note 5 için olan qcn yi buldum tesadüfen nerdeyse aynı cihazlar olduğu için zaten daha kötü duruma gelemez diye attım oldu. Tahminim mi max 3 için de olacağı yönünde yedekleri aldıktan sonra denemekten zarar gelmez.

merhaba hocam şey soracaktım biz başta (note 6 pro için) partitionları silip direkt note 5 in qcn sini atsak(qcn den imei yi değiştirip atsak) imei değişir mi yoksa imei write programı ile değiştirip en son şebekenin gelmesi çin mi note 5 in qcn sini atalım?

Geri
Üst Alt