TWRP + ROOT Xiaomi Redmi 8 Olive Root Yapma

• Konbuyu başlatan mmemory
  • Başlangıç tarihi
Hocam denedim olmuyor cihazı fastboot atıyor direk twrp yukledıkten sonra

onu da yaptım twrp menusu gözükmüyor.
telefonum redmi8 64Gb.

fastboot flash recovery twrp.img
şeklinde gönderdim, twrp içindeki flash.bat ile de denedim. finished diyor ama reboot yapınca twrp menu gelmiyor.
ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum acaba?

onu da yaptım twrp menusu gözükmüyor.
telefonum redmi8 64Gb.

fastboot flash recovery twrp.img
şeklinde gönderdim, twrp içindeki flash.bat ile de denedim. finished diyor ama reboot yapınca twrp menu gelmiyor.
ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum acaba?
Twrp attıktan hemen sonra fastboot reboot komutunu girin ve ses+ tuşuna basın
Recovery modda açılacak ve twrp ekranı gelecektir

Sadece root yapmak istiyorsanız boot dosyasını atın patch yapıp atayım
fastboot flash boot boot.img komutunu girerseniz cihaz açılınca rootlanmış olacaktır

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

amacım root yapmak sadece

dediğinizi yapıyorum. ses+ya basarak açıyorum ama Main menu geliyor ve
reboot,wipe data,connect with MIAssistant olan menu geliyor. TWRP menu yok

amacım root yapmak sadece
Dediğim gibi twrp attıktan sonra fastboot reboot yapıp recovey moda almaya çalışın olmazsa elinizde yazılımı varsa buraya boot dosyasını atın size root yapıp atalım sadece boot dosyasını atınca rootlanmış olur

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

twrp menusuyle açtım sonunda. boot dosyasını aldım, ekte gönderdim.
updateden sonra ilk rebootta geliyor menu sadece. tekrar reboot yapınca twrp menu gelmiyor. tekrar update yapıp getirmek gerekiyor.

Ekli dosyalar

• 2019-12-07--13-00-33_ZQL2115-olive-build-20191019025312.rar
    11 MB · Görüntüleme: 763
Son attigin dosya gibiydi adı xda aldım hocam

Redmi8 cihazım rootlandı sonunda. :)) Emeğinize teşekkür ederim.
Sizler bu işleri iyi bildiğinizden üst seviyeden tarif ediyorsunuz, yeni başlayan bizler için biraz anlamak zor oluyor :)

Benim gibi root yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olsun diye takıldığım yeri söyleyeyim,
önce magisk programını indirip telefona kopyaladım.
sonra yukarıda verilen TWRP klasörünü indirip cmd de " fastboot flash recovery twrp.img" ile dosyayı telefona gönderdim. (açıklaması var bunun)
burası önemli, ilk kapatıp açmada ses+ tuşuna basarak beklemek gerekiyor. ikinci rebootta twrp menu gelmiyor tekrar dosya göndermek gerekiyor.
sonra twrp ye girince magisk klasörünü kurdum ve telefonu kapatıp açınca root olmuştu.

Umarım başka arkadaşlara da faydası olur .

Redmi8 cihazım rootlandı sonunda. :)) Emeğinize teşekkür ederim.
Sizler bu işleri iyi bildiğinizden üst seviyeden tarif ediyorsunuz, yeni başlayan bizler için biraz anlamak zor oluyor :)

Benim gibi root yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olsun diye takıldığım yeri söyleyeyim,
önce magisk programını indirip telefona kopyaladım.
sonra yukarıda verilen TWRP klasörünü indirip cmd de " fastboot flash recovery twrp.img" ile dosyayı telefona gönderdim. (açıklaması var bunun)
burası önemli, ilk kapatıp açmada ses+ tuşuna basarak beklemek gerekiyor. ikinci rebootta twrp menu gelmiyor tekrar dosya göndermek gerekiyor.
sonra twrp ye girince magisk klasörünü kurdum ve telefonu kapatıp açınca root olmuştu.

Umarım başka arkadaşlara da faydası olur .
Anlatım ve geri dönüş için teşekkürler. Konudaki yorumları okuyan herkes kolayca bu işlemi yapabilir.​

Geri
Üst Alt