Bilgi Xiaomi Redmi 9C Angelican Bootloader Kilidi Kaldırma ve IMEI Repair İşlemi

ysfzyemr

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar, sizlere redmi 9c angelican modelinde Bootloader kilidi kaldırma ve repair işlemini anlatacağım. Bu işlem için elinizde Chimera ve Dft pro olması gerekmektedir. Bu araçlar ücretli olup genelde cep telefonu tamiri yapan yerlerde bulunmaktadır.

Öncelik ile Chimera Tool programımızı açıp cihazımızı kapalı bir şekilde ses açma ve ses kısma tuşlarına basılı tutarak usb kablomuzu takıyoruz. Chimera cihazımızı algıladıktan sonra çıkan işlem seçeneklerinden Bootloader sekmesine tıklıyoruz ve unlock seçeneğine basıp start a basıyoruz, cihazımız unlocked li olarak açılacak.

Repair işlemi için Dft Pro programımızı açıp aşağıda görseldeki gereken ayarlamaları yapıp cihazımızı kapalı olacak şekilde yine ses açma ve ses kısma tuşlarına basılı olarak usb kablomuzu takıp pc ye bağlıyoruz ortalama 10 sn içerisinde işlemimiz gerçeklemiş olacak. Yapmamız gereken işlemlerimiz bu kadar, herkese iyi çalışmalar dilerim...

Redmi 9c BL Locked.PNG

Redmi 9c .png

WhatsApp Image 2021-04-02 at 20.31.44.jpeg

WhatsApp Image 2021-04-02 at 20.31.54.jpeg

WhatsApp Image 2021-04-02 at 20.32.56.jpeg

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

ustam 12.07 geldi onda da bu işlemi yapsam başarılı olur mu

teşekkürler cevaplar için.peki cihaz null olmuş dft ile kaldıramadım

teşekkürler cevaplar için.peki cihaz null olmuş dft ile kaldıramadım
En Basit Yolu Eng Room
Eng Room Kurmak İstemiyorsanız Ufi İle NV Data Ve Nv Ram Erase Ettikten Sonra Meta Modda İşlemi Gerçekleştirebilirsiniz Veya Eft Pro İle Tabi Bu İşlemler İçin MTK Bypas İçin Gerekli Dosyalarınızın Olması Ve Kullanmasını Bilmeniz Lazım .

En Basit Yolu Eng Room
Eng Room Kurmak İstemiyorsanız Ufi İle NV Data Ve Nv Ram Erase Ettikten Sonra Meta Modda İşlemi Gerçekleştirebilirsiniz Veya Eft Pro İle Tabi Bu İşlemler İçin MTK Bypas İçin Gerekli Dosyalarınızın Olması Ve Kullanmasını Bilmeniz Lazım .
ustam bende ki nfc modeli eng rom fark eder mi

Stock Yazılıma Dönünce Fark Ediyor Yazılım Lakin Eng Romda Tecrübe Etmedim Fark Etmemesi Lazım Bence
eng yüklemedim şu yolları uygulayarak null kaldırıp repair işlemini gerçekleştirdim
Xiaomi Redmi 9A 9C Null imei Çözüm: Öncelikler Wipe nvram yapın ardından Switch meta mod yap. Cihaz meta moda geçtiktan sonra Xiaomi Mediatek den çıkın normal Mediatek sekmeden Meta mod sekmeden sim2 tek işaretleyip com port manual seç Repair yap

eng yüklemedim şu yolları uygulayarak null kaldırıp repair işlemini gerçekleştirdim
Xiaomi Redmi 9A 9C Null imei Çözüm: Öncelikler Wipe nvram yapın ardından Switch meta mod yap. Cihaz meta moda geçtiktan sonra Xiaomi Mediatek den çıkın normal Mediatek sekmeden Meta mod sekmeden sim2 tek işaretleyip com port manual seç Repair yap
Çok Güzel Tebrikler

Hocam ben ne yaptıysam değiştiremedim ya
Kod:
Waiting for META or MTK port :Detected (COM82)
Found meta port : OK
Brand: Xiaomi
Marketname: Redmi 9C
Model: M2006C3MG
Product board: angelica
Platform: mt6765
Android version: 10
Security patch: 2022-03-01
Sdk version: 29
Android cpu: armeabi-v7a
Crypto State: encrypted
Product name: angelica_global
Build display id: QP1A.190711.020
FRP PST: /dev/block/platform/bootdevice/by-name/frp
Load Modem data base: successful
IMEI:
IMEI2:
Repair imei: start
Repair IMEI2: Successful
IMEI:
IMEI2:
Operation time: 00:09
Operation: Finish 3.0.3.7

Senin dediğin yöntemi yaptım böyle bitiyor ama numaralar orjinalindeki gibi kalıyor değişmiyor.

Hocam ben ne yaptıysam değiştiremedim ya
Kod:
Waiting for META or MTK port :Detected (COM82)
Found meta port : OK
Brand: Xiaomi
Marketname: Redmi 9C
Model: M2006C3MG
Product board: angelica
Platform: mt6765
Android version: 10
Security patch: 2022-03-01
Sdk version: 29
Android cpu: armeabi-v7a
Crypto State: encrypted
Product name: angelica_global
Build display id: QP1A.190711.020
FRP PST: /dev/block/platform/bootdevice/by-name/frp
Load Modem data base: successful
IMEI:
IMEI2:
Repair imei: start
Repair IMEI2: Successful
IMEI:
IMEI2:
Operation time: 00:09
Operation: Finish 3.0.3.7

Senin dediğin yöntemi yaptım böyle bitiyor ama numaralar orjinalindeki gibi kalıyor değişmiyor.
Sürüm düşürdükten sonra NOTE 8 nvram yedeğini atınca düzeldi teşekkürler.

Geri
Üst Alt