Yardım Xiaomi Redmi 9T Lime Bootloop Sorunu

kolayiletisim

Yasaklı
Repair için modemst1 modemst2 ve fsg partisyonlarını sildim bootloopa düştü, uzun uzadıya uğraşmadan kolay yöntemi var mı?

Repair için modemst1 modemst2 ve fsg partisyonlarını sildim bootloopa düştü, uzun uzadıya uğraşmadan kolay yöntemi var mı?
cihazın tam modeli nedir
fastboot getvar product

product ismini ve üzerindeki yazılım kodunu söyleyin yardımcı olalım

eng rom yükle ustam düzelir

Cihaz lime arkadaşlar, cihaz kodu M2010J19SG, rom falan attım ama imeileri sildiğim için mi acouuntta takılı kaldım, wifide çalışmıyor, elinde modemst1 modemst2 fsg ve fsc yedekleri olan varsa yükleyebilir mi?

Cihaz lime arkadaşlar, cihaz kodu M2010J19SG, rom falan attım ama imeileri sildiğim için mi acouuntta takılı kaldım, wifide çalışmıyor, elinde modemst1 modemst2 fsg ve fsc yedekleri olan varsa yükleyebilir mi?
Merhaba ustam, aşağıda çektiğim efs yedeğini paylaşıyorum.

Mi 9t Lime Efs Backup

Merhaba ustam, aşağıda çektiğim efs yedeğini paylaşıyorum.

Mi 9t Lime Efs Backup

Ustam fastboot ile sadece fsc yazmadı, şöyle bir hata veriyor, bir de ben modem partisyonuna non-hlos.bin yazdırıp öyle açabilmiştim cihazı, senden ricam mümkünse modem partisyonunu da yedekleyebilir misin, çok zahmet veriyorum sana, tıkandım kaldım, halâ açılmıyor wifi. flash tool ile yazılım atsam düzelir mi acep?

Kod:
C:\Users\KorayPC\Desktop\adb>fastboot flash fsc fsc.img
target reported max download size of 805306368 bytes
sending 'fsc' (2048 KB)...
OKAY [  0.078s]
writing 'fsc'...
FAILED (remote: Error flashing partition : Volume Full)
finished. total time: 0.094s

Arkadaşlar yazılım attım bu sefer redmi yazısında kalıyor, mui yazısı gelmiyor, sanırım yanlış yazılım attım, cihaz kodum m2010j19sg, bana işin içinden çıkabileceğim yazılım linkini verebilir misiniz lütfen, tıkandım kaldım, romlarda büyük, indirip yüklemesi uzun sürüyor, müşteride sıkıştırıp duruyor canımı sıkıyor, cihaz koduna göre bana rom linki verirseniz sevinirim.

buyur kardeşim redmi 9t (lime) global fastboot yazılım.Buradan indirebilirsin.

İniyor bakalım, inşallah çözülür sıkıntı, bu redmi cihazların yazılım olayları çok karışık arkadaş, samsung apple gibi değil.
haklısın karmaşık biraz en başta işleme başlarken cihazı iyi incelemek lazım xiaomi cihazlarda ki en büyük karmaşa avrupamı globalmi çinmi iyi ayırt etmek lazım. Çoğunlukla sorunun kaynağı bu.

haklısın karmaşık biraz en başta işleme başlarken cihazı iyi incelemek lazım xiaomi cihazlarda ki en büyük karmaşa avrupamı globalmi çinmi iyi ayırt etmek lazım. Çoğunlukla sorunun kaynağı bu.
Onu nasıl ayırt ediyoruz? Şimdi bana lazım mesela, rom indirirken öyle indiririm.

bu senin verdiğin model kodu sonunda "g" var yani global "I" ile bitseydi hindistan(india) "c" ile bitseydi çin(china) olurdu. Ayrıca bazı çin cihazlarda anakartta işlem yaparak global yazılım yüklüyorlar burdada ayarlardan board id ye bakmak gerekiyor. Çalışan açılan cihazda tespit kolay cihaz edl mode da kaldıysa açmıyorsa tespit o zaman zorlaşıyor. o yüzden cihaz açılıyorsa iyi kontrol etmek gerek ve mümkün olduğunca masraf çıkarmamak için bootloader kilidini açık tutmak faydalı olacaktır.

Son düzenleme:
bu senin verdiğin model kodu sonunda "g" var yani global "I" ile bitseydi hindistan(india) "c" ile bitseydi çin(china) olurdu. Ayrıca bazı çin cihazlarda anakartta işlem yaparak global yazılım yüklüyorlar burdada ayarlardan board id ye bakmak gerekiyor. Çalışan açılan cihazda tespit kolay cihaz edl mode da kaldıysa açmıyorsa tespit o zaman zorlaşıyor. o yüzden cihaz açılıyorsa iyi kontrol etmek gerek ve mümkün olduğunca masraf çıkarmamak için bootloader kilidini açık tutmak faydalı olacaktır.
Hocam cihazı açtım verdiğin romla, wifi yine gelmedi fakat non-hlos deneyerek doğru modemi buldum ve wifi geldi, cihaz açıldı, haliyle imeiler ve seri no boş görünüyor, sadece imei 2 yazacaz ama seri numarasını nasıl yazıcaz, ayrıca elinizde sağlam QCN yedeği varsa lime için gönderir misiniz lütfen...

Hocam cihazı açtım verdiğin romla, wifi yine gelmedi fakat non-hlos deneyerek doğru modemi buldum ve wifi geldi, cihaz açıldı, haliyle imeiler ve seri no boş görünüyor, sadece imei 2 yazacaz ama seri numarasını nasıl yazıcaz, ayrıca elinizde sağlam QCN yedeği varsa lime için gönderir misiniz lütfen...
malesef elimde henüz qcn yedeği yok. qcn ve seri no için serdar abiye özelden mesaj at bakalım yardımcı olabilir belki.

Arkadaşlar QCN editleyip QPST ile yüklüyorum ama telefon yeniden başlatınca recovery menüye giriyor direk, partisyonları sildiğimde yine açılmıyor, @ysfzyemr ustanın verdiği yedeği yükleyince cihaz açılıyor fakat imeiler "0" gösteriyor seri numarası ise unknown yazıyor, ne yapmam gerekiyor, bir de bu geliştirici seçeneklerinde oem kilidini açamıyorum, gri şekilde deaktif, onu nasıl aktifleştirebilirim.

Arkadaşlar QCN editleyip QPST ile yüklüyorum ama telefon yeniden başlatınca recovery menüye giriyor direk, partisyonları sildiğimde yine açılmıyor, @ysfzyemr ustanın verdiği yedeği yükleyince cihaz açılıyor fakat imeiler "0" gösteriyor seri numarası ise unknown yazıyor, ne yapmam gerekiyor, bir de bu geliştirici seçeneklerinde oem kilidini açamıyorum, gri şekilde deaktif, onu nasıl aktifleştirebilirim.
cihazın bootloader kilidi açık mı?

Arkadaşlar şimdi farkettim, üstteki arkadaşın QCN dosyasını hiç editlemeden yükleyince imei ve seri numarası geldi, şebekede geldi, eğer QCN editleyip yüklersem cihaz çöküyor, sanırım benim kullandığım program kaynaklı, ilk imei siliyorum boş yapıyorum, ikincisine imei yazıp kaydet yapıyorum, yükleyince cihaz çöküyor, siz hangi programı kullanıyorsunuz ve ilk imei yi siliyormusunuz?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

cihazın bootloader kilidi açık mı?
Kilit açık

Arkadaşlar şimdi farkettim, üstteki arkadaşın QCN dosyasını hiç editlemeden yükleyince imei ve seri numarası geldi, şebekede geldi, eğer QCN editleyip yüklersem cihaz çöküyor, sanırım benim kullandığım program kaynaklı, ilk imei siliyorum boş yapıyorum, ikincisine imei yazıp kaydet yapıyorum, yükleyince cihaz çöküyor, siz hangi programı kullanıyorsunuz ve ilk imei yi siliyormusunuz?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Kilit açık
kilit açıksa oem kilidi gri deaktif olur orda bi sorun yok. Sayfanın en üstünde destek hattı var yaz uzaktan yardım iste eng rom yazıp repair yapılıp tekrar global rom yüklenecek.

Geri
Üst Alt