Xiaomi Redmi 9T Lime Port Veriyor Açılmıyorsa

hasanali

VIP Üye
Arkadaslar redmi 9t cihazimiz bur aralar sık rastladıgimiz kronik bi hastaliği bulunmaktadir cihaz birden kapaniyor ve hic bir sekilde açilmiyorsa pc ye bagladigimizda ise qualcom port veriyor ise öncelikle olasi bi durum icin son surum global rom yukleyin yukleme bittikten sonra eğerki tekrar qualcom modunda tikandiysa cihazi sökün resim deki isaretli parcayi 370 derecede 4 saniye ile 6 saniye arasinda isi gecin acilacaktir bu gecici bir yontem saglikli bir sekilde olamsi icn parcayi kaliblayip tekrar oturtun ve varsa en son termal macun kullanin.

IMG_20210820_010200.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
kesin çözüm mü hocam
tekrar etmesin kapanınca açılmıyor
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Arkadaslar redmi 9t cihazimiz bur aralar sık rastladıgimiz kronik bi hastaliği bulunmaktadir cihaz birden kapaniyor ve hic bir sekilde açilmiyorsa pc ye bagladigimizda ise qualcom port veriyor ise öncelikle olasi bi durum icin son surum global rom yukleyin yukleme bittikten sonra eğerki tekrar qualcom modunda tikandiysa cihazi sökün resim deki isaretli parcayi 370 derecede 4 saniye ile 6 saniye arasinda isi gecin acilacaktir bu gecici bir yontem saglikli bir sekilde olamsi icn parcayi kaliblayip tekrar oturtun ve varsa en son termal macun kullanin.

Ekli dosyayı görüntüle 16246
tekrar etmesin kapanınca açılmıyor

açıklamada belirtiğim gibi ısı gecmek geçici çözüm, kesin kalıcı çözüm için parçayı söküp kalıplayıb tekrar takmak

Son düzenleme:
Hocam ısı geçtim cihaza 6-7 saniye kadar ama cihaz açılmadı port görüyordu şimdi portda görmüyor cihaz.

Hocam ısı geçtim cihaza 6-7 saniye kadar ama cihaz açılmadı port görüyordu şimdi portda görmüyor cihaz.
bataryayı dışardan şarj edin ve acmaya çalışın konu birçok kez ve bir çok kişi tarafından denenmiştir.

bataryayı dışardan şarj edin ve acmaya çalışın konu birçok kez ve bir çok kişi tarafından denenmiştir.
valla bilmiyorum hocam cihazı şarja takınca 0.50 , 0.70, 0.30 değerleri veriyor normalde bende çok video forum felan gördüm bunla ilgili adam 30 saniyede açıyor cihazı ama bende açılmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 16246
ustam kalıcı cözümü yokmu

Bahsettiğiniz Çipleri Isıtmak Cihaza Daha Çok Zarar Verecektir
Olması Gereken power ıc ısıtmaktır
power entegresinden kaynaklı port veriyor açılmıyor
fakat ufs ısıtılır ise bilinçsiz şekilde cihaz tamamen susabilir
o yüzden doğru bilgi vermeniz her açıdan mantıklı olur

bu sorunun nedeni power entegresi pil söketini çıkarıp 2 saat bekleyin açacaktır cihazı kapanma durumunda açılmayacaktır

Merhaba aslında bunu tam şekilde tamir etmek için 2 tane dirençi çıkarımak lazımdır.

Bunu çıkarın altında iki direç var onu çıkarıp atın sorunsuz çalışıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20221122_205903.jpg
    IMG_20221122_205903.jpg
    295 KB · Görüntüleme: 94
Denedim. Isıtmak işe yarıyor.

Geri
Üst Alt