Çözüldü Xiaomi Redmi Go Tiare IMEI Repair

her kese iyi gunler. elime bugun bitane redmi go tiare geldi imei repair icin. imei repair yaptikdan sonra bilmeyen arkadashlar icin paylasayim dedim.
ilk once cihazimizi edl moda aliyoruz. ardindan edl modda modemst1 modemst2 fsg ve modem dosyalarini siliyoruz.(elinde yazilim olmayan arkadaslar modem dosyasini backup yapsalar iyi olur)
daha sonra paylasdigim dosyanin icerisinden eng Non-Hlos dosyasini yukluyoruz. (boot unlock yapan arkadaslar fastboot modda fastboot flash modem eng-NON-HLOS.bin komutuyla yapa bilir).
telefon acildikdan sonra ses bir karip gele telefonda biraz yavaslama olcak(daha sora imei islemi yapdikdan sonra duzelecek)
*#*#13491#*#* diag aciyoruz.
qpst ve ya qfil ile editledigimiz qcn restore yapiyoruz.
daha sonra edl modda orginal modem dosya yukluyoruz. ( boot unlock arkadaslar fastboot komutla modem dosya yaza bilirler)
telefon acildikdan sonra imei repair islemi basarili olmus ve ses sorunu ortadan kalkmisdir. (*#06# yazdikda imei gorsenmeye bilir numara takinca gorunecektir ve ya ayarlar kismindan baka bilirsiniz)
her kese iyi calismalar.
redmi - go dosya

cihaz unlocl degil

Bu yöntem unlock olmayan cihazlar için geçerlimi.

ustam bende bl kapalı modem dosyasını nasıl yedek alıyoruz birde nasıl yukluyecem

elinizde umt var ise geçerli yoksada zaten bu modeller fastbootdan direk unlock oluyor her şey siliniyor
denedım olmadı need reset user data vs yazıyor Adsız.png31.png
Adsız.png31.png

Son düzenleme:
hocam ayarlardan oem actinizmi?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

eger oem aciqsa ayarlarda
fastboot oem unlock-go
komutunu giriniz

ustam bende bl kapalı modem dosyasını nasıl yedek alıyoruz birde nasıl yukluyecem
bl kapali miracle c***k 2.82 ile partition silme yazma islemi ile yapa bilirsiniz

Arkadaşlar selam, bu redmi go orjinal modem dosyası olan var mı? Yedeklemeyi almayı unuttum şimdi modem arıyorum :)

usta modem attım ama edl den çıkaramadım bir türlü ya. Nasıl çıkarım?

Dediğinizi de yaptım hatta yazılım da attım yok abi çıkmıyor bir türlü

evet modemden sonra sistem çöktü erase yaptığım halde hala sistem arayüzüne ulaşamadım umt yedeğini geri yükleyince de aynı kalıyor

her kese iyi gunler. elime bugun bitane redmi go tiare geldi imei repair icin. imei repair yaptikdan sonra bilmeyen arkadashlar icin paylasayim dedim.
ilk once cihazimizi edl moda aliyoruz. ardindan edl modda modemst1 modemst2 fsg ve modem dosyalarini siliyoruz.(elinde yazilim olmayan arkadaslar modem dosyasini backup yapsalar iyi olur)
daha sonra paylasdigim dosyanin icerisinden eng Non-Hlos dosyasini yukluyoruz. (boot unlock yapan arkadaslar fastboot modda fastboot flash modem eng-NON-HLOS.bin komutuyla yapa bilir).
telefon acildikdan sonra ses bir karip gele telefonda biraz yavaslama olcak(daha sora imei islemi yapdikdan sonra duzelecek)
*#*#13491#*#* diag aciyoruz.
qpst ve ya qfil ile editledigimiz qcn restore yapiyoruz.
daha sonra edl modda orginal modem dosya yukluyoruz. ( boot unlock arkadaslar fastboot komutla modem dosya yaza bilirler)
telefon acildikdan sonra imei repair islemi basarili olmus ve ses sorunu ortadan kalkmisdir. (*#06# yazdikda imei gorsenmeye bilir numara takinca gorunecektir ve ya ayarlar kismindan baka bilirsiniz)
her kese iyi calismalar.
redmi - go dosya

Hard reset yapınca cihaz açıyor bilginiz olsun

usta modemi sürükleyerekmi minibale atıyoruz

bl açık modem nasıl yedek alabiliriz ustam

Usta redmi go tiare var seri silinmiş şekilde geldi. Bl açıktı modem yedek aldım efs sıfırladım eng modem yazdım seri yazdım repair network yaptım orjinal modeme yükledim no aldı ama şebeke vermedi. DFT repair networkunu denedim, qcn denedim yine şebeke vermedi neden olur?

Geri
Üst Alt