Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Sunny-Mojito ÇİFT SIM IMEI Repair İşlemi (DONANIMSAL MÜDAHALE GEREKTİRİR)

Hocam cihazın çok bir önemi yok ,smd direnç olduğu sürece üzerinde barındıran uygun herhangi bir karttan alabilirsin.Almak istediğin cihazın şematiğinden ve pcb komponentlerinin yazılı olduğu diyagramdan araştırarak bulabilirsin. Sizin için baktım redmi note 8 de var gözüküyor,R2206 olarak aratarak bu linkteki şematikten aratıp yerini bulabilirsin.Hayırlı Kandiller.
ustam 220k direnç bulmam lazım onun kodu nedir lütfen yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-05-20 at 17.01.22.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-20 at 17.01.22.jpeg
    72.2 KB · Görüntüleme: 86
  • WhatsApp Image 2022-05-20 at 17.00.33.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-20 at 17.00.33.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 85
Öncelikle konu güncellenirse çok iyi olur. 220K direnç ile ENG modem ihtiyacı kalmıyor, orjinal modem ile şebeke veriyor, ayrıca güncelleme-sıfırlama sorunsuz. 12.0.2 ROM a sabit kalmıorsunuz.

Yalnız benim farklı bir sorunum var, işlem sonrası kamera donuyor, soketleri kontrol ettim düzelmedi, global-india-indo ROM yükledim en düşükten en yükseğe, gene düzelmedi. Bir iki resim çekince uygulamadan atıyor, whatsap vb uygulamalarda kamera sorunsuz çalışıyor. Kamera uygulamasından GPS i kapattım gene düzelmedi. Denemek için ENG modem atayım gene düzelmedi, bir türlü olmadı. En sonunda OPEN Camera yükledim, onunla çekiyorum, sorun yok. Daha önceki cihazlarda böyle sorun olmamıştı, bu durumu yaşayan var mı acaba?

Öncelikle konu güncellenirse çok iyi olur. 220K direnç ile ENG modem ihtiyacı kalmıyor, orjinal modem ile şebeke veriyor, ayrıca güncelleme-sıfırlama sorunsuz. 12.0.2 ROM a sabit kalmıorsunuz.

Yalnız benim farklı bir sorunum var, işlem sonrası kamera donuyor, soketleri kontrol ettim düzelmedi, global-india-indo ROM yükledim en düşükten en yükseğe, gene düzelmedi. Bir iki resim çekince uygulamadan atıyor, whatsap vb uygulamalarda kamera sorunsuz çalışıyor. Kamera uygulamasından GPS i kapattım gene düzelmedi. Denemek için ENG modem atayım gene düzelmedi, bir türlü olmadı. En sonunda OPEN Camera yükledim, onunla çekiyorum, sorun yok. Daha önceki cihazlarda böyle sorun olmamıştı, bu durumu yaşayan var mı acaba?
Buradaki arkadaşımızın fixlediği modem dosyasını kullanıyorum ben sorun yaşamadım.

selamün aleyküm öncelikle herkese kolay gelsin daha önce direnç değişmiş çift hat repair yapılmış bir cihaz geldi işlemleri sırasıyla yaptım imeileri yazdı ama şebeke gelmedi bende modem dosyasını yükledim ondan sonra global yazılım yükledim yükleme bittikten sonra cihaz redmi yazısında gelip gidiyor sonra fastboota atıyor direnci tekrardan değiştirdim yine aynı eng rom yükledim ondada aynı hatayı verdi redmi yazısı gelip gidiyor sonra fastboot moduna atıyor 9 saattır bu cihazla uğraşıyorum kafa şişti artık yardımıcı olabilecek olan varsa bekliyorum.

selamün aleyküm öncelikle herkese kolay gelsin daha önce direnç değişmiş çift hat repair yapılmış bir cihaz geldi işlemleri sırasıyla yaptım imeileri yazdı ama şebeke gelmedi bende modem dosyasını yükledim ondan sonra global yazılım yükledim yükleme bittikten sonra cihaz redmi yazısında gelip gidiyor sonra fastboota atıyor direnci tekrardan değiştirdim yine aynı eng rom yükledim ondada aynı hatayı verdi redmi yazısı gelip gidiyor sonra fastboot moduna atıyor 9 saattır bu cihazla uğraşıyorum kafa şişti artık yardımıcı olabilecek olan varsa bekliyorum.
Edl den Efs Reset Yap Açar :D

220k direnç değiştirdim sonuç hala aynı

Yok sıcak hava ile işlem yapmıyorum.

Cihazı halletim tamamdır Teşşekür ederim iyi formlar
cihazı nasıl hallettiğini paylaşabilir misin ? Daha sonra aynı durumla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olmuş olursun.

cihazı nasıl hallettiğini paylaşabilir misin ?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Yok sıcak hava ile işlem yapmıyorum.

Cihazı halletim tamamdır Teşşekür ederim iyi formlar
cihazı nasıl hallettiğini paylaşabilir misin ?

Her şeyi yapıyoruz cihaz açıyor ,en son yedek aldığım QCN yi geri yüklediğim de cihaz bir türlü resetlemekten çıkmıyor...

ustalar bir çözümü yok mu resetin xioami yazısı gelip gidiyor sadece.
yapılan tek işlem direnç 220k takmak oldu. rom da attım aynı

cihazı reset atanlar cihazda kısadevre olmamasına dikkat edin ondan sonra yükliyeceğiniz modem dosyalarına dikkat edin!
ondan sonra cihazı dft pro ile service edl kısmından advanced partiton manageri seçip cihazı bağlayın orda wipe partiton bölümünden bölümleri seçin özellikle modem1 ve modem2 dosyalarını seçin sonra gerekirse boot 1 ve 2 en son zaten efs fsg bunları seçip wipe yapın işlemleri yaptıktan sonra tekrardan eng modem yükleyin inşaallah düzelecektir.

Geri
Üst Alt