Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Sunny-Mojito ÇİFT SIM IMEI Repair İşlemi (DONANIMSAL MÜDAHALE GEREKTİRİR)

Hocam direnç değişimi yaparak tüm islemelere baştan başladım , reset atma ve nvdata skrunun ortadan kalktı.
İmei Repair işlemi gerçekleşti.
Gobal rom açıldı ,Pin kodu sordu, fakat şebeke alamıyorum yardımcı olma şansınız var mı ?
Arka kapağı tak söktüğün kısımlarda anteni var aynı durum benim de başıma geldi yazdı vermedi takınca verdi

@silivriserdar merhaba ustalarım elime birtane redmi note 10 cihaz geldi.Daha öncesine bu çözümü bilmediğim için iade etmiştim.Şimdi çözümü gördüm öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim ama benim sorunum cihaza be bootloader kilit açtım hiç bir işlem yapmadan önce anakartı söküp direnci 100k olarak değiştim falan cihaz redmi yazısı gelip gidiyor sürekli.Fastboot getvar product yaptığımda product kısmı boş çıkıyor mi flash ile yazılım atmayı deniyorum atmıyor dirençte sorun var diye eskisini taktım ama ondada aynı acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.

@silivriserdar merhaba ustalarım elime birtane redmi note 10 cihaz geldi.Daha öncesine bu çözümü bilmediğim için iade etmiştim.Şimdi çözümü gördüm öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim ama benim sorunum cihaza be bootloader kilit açtım hiç bir işlem yapmadan önce anakartı söküp direnci 100k olarak değiştim falan cihaz redmi yazısı gelip gidiyor sürekli.Fastboot getvar product yaptığımda product kısmı boş çıkıyor mi flash ile yazılım atmayı deniyorum atmıyor dirençte sorun var diye eskisini taktım ama ondada aynı acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.
Drenç Ya Tutmamış Ya Oturmamış Yada Arızalı Bide Kafesi Sökerken Fazla Isı Verdiysen Kusma Soguk Lehim vs Olabilir bi Diğer Hususta Kafese Yakın Elemanların Şaselerini Kısa Devre Durumlarını Kontrol Et...

100k directen sonta product name bos gosterıyor

NOT : Xiaomi Redmi Note 10 a imei repair işlemini ilk biz yaptık ama piyasaya düşmesin diye paylaşım yapmadık.
Şu an yöntem piyasaya düştüğü için açıktan paylaşım yapıyoruz.

GÜNCELLEME : TAKILACAK DİRENCİ 33K OLARAK YAZMIŞTIM
33 K YERİNE 100 K DİRENÇ TAKILACAK

NOT : İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE KESİNLİKLE EFS YEDEĞİNİ ALIN
EDL DEN UMT DFT YA DA TR TOOLS İLE YEDEK ALABİLİRSİNİZ
YA DA TWRPDEN DE YEDEK ALABİLİRSİNİZ

Ekli dosyayı görüntüle 16687
Fotoğraf da görünen direncin yerine 100k olan direnci takıyoruz
Sonrasında cihazı açın
Cihazın Bootloader kilidi açıksa

TWRP DOSYASI ' nı cihaza yükleyelim
Tavsiye yükleme şekli
Kod:
fastboot boot (twrp dosyasını sürükle)

Twrp açıldıktan sonra her ihtimale karşı
Boot - Modem - EFS yedeğimizi alalım.

Twrp de backupa tıklayıp boot modem ve efs yi seçip yedek alabilirsiniz

Cihazı ROOT yapıp cihazı açalım.

Diag açalım.

Kod:
adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb

Qcn ve her ihtimale karşı xqcn yi çekelim

Sonra cihazı fastboot a alıp verdiğim modemi yazalım

Modem Dosyası
Kod:
fastboot flash modem (linkteki Non-hlos.bin i sürükleyin)

sonra cihazı twrp ye alıp EFS silelim

Kodlar
Kod:
adb shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

Cihazı açıp QCN yi çift hat editleyip QPST ile yazın işlem tamamdır.

Güncelleme yapmayın güncelleme ile imei gidebilir.
Sıfırlamayı denemedim.

Yapılan yanlış işlemlerden gsmturkey ekibi sorumlu değildir

XİAOMİ REDMİ NOTE 10 SUNNY - MOJİTO ENG ROM

Xiaomi Redmi Note 10 (Mojito) Engineering Firmware
ALTERNATİF LİNK 1
ALTERNATİF LİNK 2
ALTERNATİF LİNK 3
ALTERNATİF LİNK 4
ALTERNATİF LİNK 5
ALTERNATİF LİNK 6

Şifre: GsmTurkey.Net#Mojito_ENG

SORUNSUZ STOCK ROM HIZLI LİNK

Redmi Note 10 mojito_global_images_V12.0.2.0.RKGMIXM_20210226.0000.00_11.0_global_06f2a9e26b.tgz

sa hocam product name bos cıkıyor

Eng rom rar şifresi kabul etmiyor

Merhabalar ustam şifreyi tekrardan kopyala yapıştır dener misiniz.
GsmTurkey.Net#Mojito_ENG
Hocam dikkatsizliğimden dolayı özür dilerim benim pcye daha önce indirdiğim dosya sizin dosya sandım, supportun dosyasıymış. Kusura bakmayın.

Hocam dikkatsizliğimden dolayı özür dilerim benim pcye daha önce indirdiğim dosya sizin dosya sandım, supportun dosyasıymış. Kusura bakmayın.
Estağfurullah ustam. Bir de benim pc deki dosya karmaşasını görsen şifre hangisiydi diye habire uğraşıyorum :)

ustalar kolay gelsin herkese öncelikle. işlemi birebir yaptıktan sonra ekranda görüntü yok. Fastboot ve EDL de yazılım atılıyor. Eng ve 3-4 tane stock firmware denedim hiçbir şekilde görüntü gelmedi. bilgisi olan, başına gelen varsa cevaplarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler..

ustalar kolay gelsin herkese öncelikle. işlemi birebir yaptıktan sonra ekranda görüntü yok. Fastboot ve EDL de yazılım atılıyor. Eng ve 3-4 tane stock firmware denedim hiçbir şekilde görüntü gelmedi. bilgisi olan, başına gelen varsa cevaplarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler..
Merhabalar konudaki anlatımları aşamalarını harfyen yaptıysanız sorun olmaması gerekiyor. Fazla verilen ısı, kafesi sökerken yol kopması ve takılan direnç ten veya etrafınadki diğer dirençlerden kaynaklı sorun yaşamış olabilirsiniz. Anakartı kontrol ediniz.

Merhabalar konudaki anlatımları aşamalarını harfyen yaptıysanız sorun olmaması gerekiyor. Fazla verilen ısı, kafesi sökerken yol kopması ve takılan direnç ten veya etrafınadki diğer dirençlerden kaynaklı sorun yaşamış olabilirsiniz. Anakartı kontrol ediniz.
cihazı yaptım çalıştı ancak kamera uygulamasında cihaz donuyordu yazılımı tekrar yükledim nv data hatası alıyorum ne yapmam lazım acaba

ustam ben tum islemleri yaptim hizmet yok diyodu yazilim atim yene hat gormedi servis yok dedi sonra nv data ya dustu ne yapmam lazim

ustalarım kolay gelsin bu 100k direnç s3 ün neresinde acaba ben bulamadım :)

ustalarım kolay gelsin bu 100k direnç s3 ün neresinde acaba ben bulamadım :)
https://gsmturkey.net/attachments/140358895_10222035428306454_8165286377170788112_n-jpg.16699/ burda var daha geride yani
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

cımbızla tuttuğunun bir üstündeki

Geri
Üst Alt