Çözüldü Xiaomi Redmi Note 11 Pro Viva Fix Null IMEI

Negative

#🆂🆄 ɴᴇɢᴀᴛɪᴠᴇ / ᴅᴇᴠᴇʟᴏᴘᴇʀ ᴏғ ► ᴄʜɪᴍᴇʀᴀ ᴛᴏᴏʟ
Genel Moderator

Kod:
Kullanıcı bilgileri doğrulanıyor. Başarılı
Program versiyonu :  1.0.5.2
İşlem adı :  Mtk Flash Mod Araçları (Ağ-Arama sorunu düzelt)
İşlem yapılan model adı :  Xiaomi Redmi Note 11 Pro 4G (viva)
LibUsb kontrol ediliyor ve yükleniyor. Başarılı
Preloader modu : Cihazı kapatın ve usb kablosu takın.
Brom modu : Cihazı kapatın, ses açma ve kısma tuşuna basarak usb kablosu takın.
Preloader yada brom portu bekleniyor. Bulundu.
Port Bilgileri :
Adı :  MediaTek USB Port_V1632
Numarası :  54
Yolu :  \\.\usb#vid_0e8d&pid_0003#5&115a75a8&0&3#{86e0d1e0-8089-11d0-9ce4-08003e301f73}
Bağlantı Modu :  Brom
Mtk portuna bağlanıyor. Başarılı
Brom modunda bağlanıyor. Başarılı
Cpu bilgileri okunuyor. Başarılı
İşlemci adı :  MT6781 (Helio G96)
Donanım kodu :  0x00001066
Donanım sub kodu :  0x8A00
Donanım versiyonu :  0xCA00
Sw versiyonu :  0x0000
Watchdog devredışı bırakılıyor. Başarılı
Target ayarları okunuyor. Başarılı
SBC durumu :  Aktif
SLA durumu :  Aktif
DAA durumu :  Aktif
SWJTAG durumu :  Aktif
EPP_PARAM at 0x600 after EMMC_BOOT/SDMMC_BOOT :  Pasif
Root sertifika durumu :  Pasif
Hafıza okuma izni :  Aktif
Hafıza yazma izni :  Aktif
Cmd 0xC8 blocked :  Aktif
Meid okunuyor. Başarılı
Meid :  D1C6A655C41D897F2E043F8ACFDCCBAB
Socid okunuyor. Başarılı
Meid :  C4B698C574DE3A0CDE3BDF35D129FF8E70CD54AE4BE394D5170DBC409ECF4833
Güvenlik atlama methotu :  Kamakiri2
Güvenlik atlanıyor. Başarılı
Brom modunda bağlanıyor. Başarılı
Reading emi from device. Başarılı
Preloader dosyası yükleniyor. Başarılı
Emi adı :  preloader_viva.bin
Emi versiyonu :  V116
Sunucuda da dosyası aranıyor. Başarılı
Da yükleme modu :  Stream
Dosya doğrulanıyor. Başarılı
Da dosyası yükleniyor. Başarılı
Da versiyonu :  MTK_AllInOne_DA_v3.3001.09/05/2021.05:41_572394
Da tanımlayıcı :  MTK_DOWNLOAD_AGENT
Entry aranıyor. Başarılı
Yazılım protokolü :  XFlash
Boot yükleniyor. Başarılı
İlk boot atlanıyor. Başarılı
Yazılım modunda cihaz ayarlanıyor. Başarılı
Yazılım modu okunuyor. Başarılı
Yazılım modu :  brom
Ram bilgileri okunuyor. Başarılı
SRAM size :  384 KB (0x0000000000200000)
DRAM size :  384 KB (0x0000000000200000)
Disk bilgileri okunuyor. Başarılı
Emi verisi gönderiliyor. Başarılı
İkinci boot gönderiliyor. Başarılı
Disk bilgileri okunuyor. Başarılı
Disk tipi :  uFS
Disk boyutu :  119.17 GB
Disk cid :  KM8L9001JM-B62
Hafiza durumu kontrol ediliyor. Başarılı
Cihaz bölümleri okunuyor. Başarılı
Bölüm sayısı :  58
Yükleme protokolü başlatılıyor. Başarılı
Cihaz bilgileri okunuyor. Başarılı
Marka adı :  Redmi
Model adı :  viva
Sürüm :  11
Güvenlik versiyonu :  2022-06-01
Ekran versiyonu :  CUST_viva
Tarih :  1654865373
Açıklama :  viva-user 11 RP1A.200720.011 V13.0.11.0.RGDMIXM release-keys
Cpu versiyonu :  arm64-v8a
Bölge :  en-GB
İd :  RP1A.200720.011
Nvdata kontrol ediliyor. Başarılı
Sunucudan klasör kontrol ediliyor. Başarılı
Sunucudan liste okunuyor. Başarılı
Dosya sunucudan onaylanıyor. Başarılı
Dosya indiriliyor. Başarılı
Dosya doğrulanıyor. Başarılı
Güvenlik temizleniyor. Başarılı
Nvdata yamalanıyor. Başarılı
Yükleme protokolü bitiriliyor. Başarılı
Yeniden başlatılıyor. Başarılı
İşlem durumu :  Başarılı
İşlem zamanı :  28 .s
İşlem numarası :  3417656

1669361957867.png

Boşuna uğraşmayın. Bu şekilde null düzelmez. Yapan kişi ekran görüntüsü bile vermemiş. Ne yaparsanız yapın Miui 13 te imei null düzelmiyor. Null düzeltebilmek için RSA geçmek gerekiyor yani direnç kıracaksınız.

Boşuna uğraşmayın. Bu şekilde null düzelmez. Yapan kişi ekran görüntüsü bile vermemiş. Ne yaparsanız yapın Miui 13 te imei null düzelmiyor. Null düzeltebilmek için RSA geçmek gerekiyor yani direnç kıracaksınız.
Sitede paylaşılan tüm işlemler denenmiş işlemlerdir. Aksi şekilde paylaşım yapılmaz. Yukarıdaki işlemde birçok kişi tarıfından kullanılan bir işlemdir.

Merhaba, konu içeriğinde mevcut olan Video - Log ekran bilgilerini ve konuyu bizlerle paylaşan sayın @Negative ustamızın profil detaylarını dikkatli bir şekilde incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.

İyi forumlar…

direnç yokken biz vardık :D

Arkadaşlar, trtools başarılı diye log tutuyor ama null düzelmiyor. Ve düzelmezde. Aynı logu bende atarım size ama telefonda görüntü yine null. Ben ki bu cihazların içinden geçen insanım, varsa bu telefonu direnç sökmeden nulldan çıkaran tewlefon görüntüsünü paylaşsın. Son güncelleme ile cihaz null düştüyse, anlatılanlar boş. İstediğiniz kadar linçleyin abicim. Bizde bu işlerle yoğun şekilde uğraşıyoruz. Herkesin ustalığına saygılıyım, kolay gelsin.

Arkadaşlar, trtools başarılı diye log tutuyor ama null düzelmiyor. Ve düzelmezde. Aynı logu bende atarım size ama telefonda görüntü yine null. Ben ki bu cihazların içinden geçen insanım, varsa bu telefonu direnç sökmeden nulldan çıkaran tewlefon görüntüsünü paylaşsın. Son güncelleme ile cihaz null düştüyse, anlatılanlar boş. İstediğiniz kadar linçleyin abicim. Bizde bu işlerle yoğun şekilde uğraşıyoruz. Herkesin ustalığına saygılıyım, kolay gelsin.
Elinizde cihaz var mı sizin WhatsApp hattına yazın bakalım. Ama şunu söyleyim o cihazı trtools ile aynı VİDEODAKİ GİBİ düzeltme yaparsam gelip burada özür dileyecekmisin?​

Maşallah hocam o kadar yoğun şekilde uğraşıyorsunuz ki MIUI13ten başka versiyon olmadığı halde, "Miui 13 te imei null düzelmiyor" yazmışsınız. Tebrik ederiz çalışmanızı , size de kolay gelsin :)

Elinizde cihaz var mı sizin WhatsApp hattına yazın bakalım. Ama şunu söyleyim o cihazı trtools ile aynı VİDEODAKİ GİBİ düzeltme yaparsam gelip burada özür dileyecekmisin?

Ben burada kimseyi tanımam ve kimseylede bir iddiam yok. Bu yorumu yazdıysam demek ki defalarca onlarca cihazda uğraştığımız ve null kaldıramadığımız içindir. Ne için özür dileyeceğimi de anlamış değilim. Sizin insanların fikrine saygı göstermenizi beklerdim. Şu an elimde iade ettiğimiz cihazlar olsaydı video çeker gönderirdim. Trtools iyi bir araç ama bize null gelen cihazlarda denilen yöntemlerle başarılı olamadı. Doğru olan şey benim doğrum. Kusura bakmayın, ben bir aracı kötülemek niyetinde değilim, çok para kazandırdı ama benim karşılaştığım durumu paylaşmama da saygı göstermenizi beklerim. Videolarda trtools aracı ile yöntemi aynı uygulayarak defalarca farklı versiyonlarda denememize rağmen başarısızlıkla sonuçlandı. Bundan ekibimin başarısızlığı anlaşılmasın. Olan bir şeyi oldu demem kendimi kandırmak olur. Kısacası, yöntemle null dan çıkmıyor cihaz. Sizlerin bildiği bir başka katkı vardır, onuda ben bilemem. Şunu farkettim, siz ve diğer yönetici arkadaşların hep birden linçlemesi ve hele bir arkadaşın saçmalamışsın demesini de kınıyorum. Kırıcı olmamak gerekiyor. Siz yöneticilerin duruma daha sakin, yıkıcı değil, anlayışla karşılaması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa forum güzel, kimseylede tartışmak istemiyorum. Bizler onlarca cihazda çözüm bulamadık, demek ki siz ustaymışsınız. Hayırlı geceler ustalar.

Ben burada kimseyi tanımam ve kimseylede bir iddiam yok. Bu yorumu yazdıysam demek ki defalarca onlarca cihazda uğraştığımız ve null kaldıramadığımız içindir. Ne için özür dileyeceğimi de anlamış değilim. Sizin insanların fikrine saygı göstermenizi beklerdim. Şu an elimde iade ettiğimiz cihazlar olsaydı video çeker gönderirdim. Trtools iyi bir araç ama bize null gelen cihazlarda denilen yöntemlerle başarılı olamadı. Doğru olan şey benim doğrum. Kusura bakmayın, ben bir aracı kötülemek niyetinde değilim, çok para kazandırdı ama benim karşılaştığım durumu paylaşmama da saygı göstermenizi beklerim. Videolarda trtools aracı ile yöntemi aynı uygulayarak defalarca farklı versiyonlarda denememize rağmen başarısızlıkla sonuçlandı. Bundan ekibimin başarısızlığı anlaşılmasın. Olan bir şeyi oldu demem kendimi kandırmak olur. Kısacası, yöntemle null dan çıkmıyor cihaz. Sizlerin bildiği bir başka katkı vardır, onuda ben bilemem. Şunu farkettim, siz ve diğer yönetici arkadaşların hep birden linçlemesi ve hele bir arkadaşın saçmalamışsın demesini de kınıyorum. Kırıcı olmamak gerekiyor. Siz yöneticilerin duruma daha sakin, yıkıcı değil, anlayışla karşılaması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa forum güzel, kimseylede tartışmak istemiyorum. Bizler onlarca cihazda çözüm bulamadık, demek ki siz ustaymışsınız. Hayırlı geceler ustalar.

Ustam biz yüzlerce kez yaptık.Sen halen iddia ediyorsun.Bişeyi eksik yapıyor yada atlıyorsun demekki fazla bilmek insana hata yaptırır videoda var ilk mesajda güzelce izleyip tekrar dene.

Biz sana iyi niyetli yaklaşıyoruz aslında yoksa seninle konuşmaz yardımcı olmaya çalışmaz direk ip engelleriz geçeriz. %100 çözüyor Trtools Pro ile sürü cihaz yaptık. Gene diyorum atarsın TeamViewer çözerim gözlerinizin önünde sizde görürsünüz.

Ama herşeyi bir bedeli olduğu gibi bununda bir bedeli var. Ücret değil ama buraya gelip tekrar ben yanlış yapıyorum gsmturkey.net sitesi bağlandı çözdü bunu yazacaksınız.

Bu kadar basit.​

Merhaba, dün sıfır kutu açıldı Note 11 pro (viva) telefon. Cihazın full yedeği chimera ile aldık. Çift seri yazdık cihaz nulla düştü. Chimera ile yedek tekrar yüklendi ama nulldan çıkmadı cihaz. Dft pro ile işlem yapacağımız zamanda android 12 desteklenmiyor diye hata verdi. Bu ara da müşteri tepemizde bekliyor tabii. Trtools ile videoda anlatılanları yaptık, cihaz tekrar nulldan çıkmadı. Yedek tekrar atıldı ve videoda denilenler tekrar yapıldı. Ama şu var, mesela nvram reset yapınca cihaz nvdata hatasına hiç düşmedi. Her seferinde denedik hataya düşmedi. Ne yaptıysak olmadı sonuçta ve cihazı başka yer müşteriyle gönderdik, sonucunu bilmiyorum. Bu modelin seri atmak için yöntemleri nedir.? İlkokulu yeniden okutacak bu cihazlar belli bize. Eğer, vaktini hem bana ve diğer arkadaşlara ayırabilecek arkadaşımız olursa çok sevineceğim.
Yani;
sorun 1: Bu cihaza (android 12) seri nasıl yazacağız. Kısa ve öz uygulama sıralamasını yazarsanız,
sorun 2: Cihaz nulla düştüğünde nasıl düzelteceğiz. Sıralama yada yöntemler nelerdir.

Vakti olup bu işi yeşillendirecek arkadaşımıza duacı olacağım. Şimdiden emeğe teşekkür ederim.

Merhaba, dün sıfır kutu açıldı Note 11 pro (viva) telefon. Cihazın full yedeği chimera ile aldık. Çift seri yazdık cihaz nulla düştü. Chimera ile yedek tekrar yüklendi ama nulldan çıkmadı cihaz. Dft pro ile işlem yapacağımız zamanda android 12 desteklenmiyor diye hata verdi. Bu ara da müşteri tepemizde bekliyor tabii. Trtools ile videoda anlatılanları yaptık, cihaz tekrar nulldan çıkmadı. Yedek tekrar atıldı ve videoda denilenler tekrar yapıldı. Ama şu var, mesela nvram reset yapınca cihaz nvdata hatasına hiç düşmedi. Her seferinde denedik hataya düşmedi. Ne yaptıysak olmadı sonuçta ve cihazı başka yer müşteriyle gönderdik, sonucunu bilmiyorum. Bu modelin seri atmak için yöntemleri nedir.? İlkokulu yeniden okutacak bu cihazlar belli bize. Eğer, vaktini hem bana ve diğer arkadaşlara ayırabilecek arkadaşımız olursa çok sevineceğim.
Yani;
sorun 1: Bu cihaza (android 12) seri nasıl yazacağız. Kısa ve öz uygulama sıralamasını yazarsanız,
sorun 2: Cihaz nulla düştüğünde nasıl düzelteceğiz. Sıralama yada yöntemler nelerdir.

Vakti olup bu işi yeşillendirecek arkadaşımıza duacı olacağım. Şimdiden emeğe teşekkür ederim.

Viva modelin sadece MIUI 13 versiyonu var (şuan:19.01.2023)
• Logları incelerken her zaman MIUI versiyon ve android sürümüne tam olarak bakın.
• Çözüm postlarındaki belirtilen yazılımı kullanmadan (işe yaramıyor) gibi kelimeler kullanmayın !
Viva modeline şuan yazılımsal sadece android 11 de repair işlemi oluyor. Android 12 de nulldan zaten çıkmaz. Olmayan bişeyi deniyorsunuz. Yanlış bilgilendirme yapmayın.
• Denendi %100 çalışıyor. (Chimera kısmını atlamayın !)
• Sıfır kutudan çektiğin yazılıma bir bak android 12 ise yine olmaz.
Mifirm'den veya Trtools'tan V13.0.11.0.RGDMIXM bu yazılımı indirip yükleyin sonra video'daki işlemleri uygulayın 2dk.

Yani;

Vakti olup bu işi yeşillendirecek arkadaşımıza duacı olacağım. Şimdiden emeğe

Android 12 de hiç bir tool imei yazmaz vivaya india 13.0.3 yükle format all işaretle patch nvdata yapıp chimeradan çift yaz

Son düzenleme:
• Logları incelerken her zaman MIUI versiyon ve android sürümüne tam olarak bakın.
• Çözüm postlarındaki belirtilen yazılımı kullanmadan (işe yaramıyor) gibi kelimeler kullanmayın !
Viva modeline şuan yazılımsal sadece android 11 de repair işlemi oluyor. Android 12 de nulldan zaten çıkmaz. Olmayan bişeyi deniyorsunuz. Yanlış bilgilendirme yapmayın.
Mifirm'den veya Trtools'tan V13.0.11.0.RGDMIXM bu yazılımı indirip yükleyin sonra video'daki işlemleri uygulayın 2dk.

Çok teşekkür ederim. Android 12 versiyondu zaten.
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Android 11 de hiç bir tool imei yazmaz vivaya india 13.0.3 yükle format all işaretle patch nvdata yapıp chimeradan çift yaz

Teşekkür ederim.

selam aleyküm ustam bende tr tools yok bana yardımcı olurmusunuz sizden ricam 😊

Ben 2 gündür uğraşıyorum null dan çıkmıyor engineer yükleyip yazıyorum yazıyor ama globali atınca tekrar null.şimdi önerdiğiniz romu indiriyorum deniyip 1 saate sonucu yazıcam üstad.

Geri
Üst Alt