caqlarsoft

Üye

1. Cihazımızınz arama menüsünden *#*#717717#*#* tuşluyoruz.

2. Diag portunun açıldığını belirten ekran bir mesaj belircek.Sonrasında bilgisayara bağlıyoruz.

3. Qfil programamızı açıyoruz ve Tools > QCN Backup Restore'den cihazımız çift sim kartlı ise Enable-Multi Sim'i seçiyoruz değilse seçmemize gerek olmadan Backup QCN'e tıklıyoruz.

4. IMEIRebuilder programını açıyoruz ve Open file butonuna tıkladıktan sonra yedeklediğimiz qcn dosyasını seçiyoruz.

5. Seçtiğimiz zaman imei1 ve 2 alanlarında cihazımınız seri numaları gözükecektir.
Gerekli bilgileri yazdıktan sonra Rebuild e tıklıyoruz ve yeni qcn dosyasımızı kayıt ediyoruz.

6. Son olarak Qfil programından Tools > QCN Backup Restore'den Browse'ye tıklıyoruz yeni oluşturduğumuz QCN dosyasımı seçip Restore QCN' e tıklıyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

7. İşlem tamamlandıktan sonra cihazımızı yeniden başlatıyoruz.​

Yardımları için @jumyaz 'a Teşekkürler.

QCN Editör

Qfil

IMG_5688.jpg

IMG_5682.jpg

IMG_5685.jpg

IMG_5686.jpg

IMG_5687.jpg

IMG_5683.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
usta xiaomilerin hepsini bu yontemle yapabilirmiyiz yoksu bu cihaza özel bişeymi bu xiaomilerde repair olayını bi türlü anlayamadım

usta xiaomilerin hepsini bu yontemle yapabilirmiyiz yoksu bu cihaza özel bişeymi bu xiaomilerde repair olayını bi türlü anlayamadım
Qualcom olan cihazlarda bu yöntemla (Diag kodları cihazdan cihaza değişiyor) yapabilirsin.Yanlızca üst modellerde reset efs (EFS ve QCN backup almanı tavsiye ederim işlemden önce) yapman gerekiyor en son yazdırmadan önce

Dostum işin kısa olduğunu bizde biliyoruz.Fakat işe yeni başlayan veya normalde bu işi yapmayan sadece kendi cihazındaki sorunu çözmek isteyen arkadaşlara detaylı bir şekilde anlatmak için adım adım tarif ediyoruz.

bir yandan haklısınız admın bey.fakat böyle bir uygulama varken ve sadece redmi note 4 için uygulanabiliyorken bence arkadaşta faydalansın ben sadece yardımcı olmaya çalıştım iyi forumlar.

üstad,qcn i qfill denmi yoksa qpst denmi alalım sizce hangisi daha sağlıklı.

hocam bu qcn dosyasını yedeklemeyi unuttum ve cihaz sim kartı görmüyor, bu dosyayı nereden bulabilirim

Qualcom olan cihazlarda bu yöntemla (Diag kodları cihazdan cihaza değişiyor) yapabilirsin.Yanlızca üst modellerde reset efs (EFS ve QCN backup almanı tavsiye ederim işlemden önce) yapman gerekiyor en son yazdırmadan önce

Xiaomi Android 9 olan cep telefonlarinda imei repair calismiyor.

versiyonu düşürdüm dediklerinizi yaptım qcn yükledim ama serisi hala aynı formatta attım
( redmi note4 2016101)

xiaomi mi 8 yaptım olmadı off yaw lanet olsun yokmu bir babaagit yapacak biri :(

Geri
Üst Alt