BAKCELLL

Üye

Chazınız bootloader lock ise önce ayarları açın USB Hata ayıklama açınız.CMD açınız
adb shell

setprop sys.usb.config diag,adb

Diag açılacak.

QCN yedek alın UMT Dongle QcFire Tool ile

Cihazın içini açıp test point yapın edl modda UMT Dongle QcFire Tool ile reset EFS yapın.

WriteDual imei programı ile yazın.

QCN editleyin ve Editli QCN yi UMT Dongle QcFire Tool ile restore yapın.

İşlem bu kadar.

Cihazınız bootloader unlock ise gene aynı şekilde XQCN yedek alın QPST programı ile ardından anti durumuna göre twrp yükleyin.

TWRP modda blokları silin.

Ardından WriteDual imei programı ile imei düzeltin. Ardından aldığınız QCN edit yapıp yükleyin. İşlem tamamdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
herkese selam arkadaslar not 5 imei islemi icin once diag mod acmalisiz *#*#717717#*#* failed yazacaqdir usb kabloyu 5-6 kez hatda 10 cikarib takmalisiz olaki diag mod acilmadiginda bootloader unlock yapmaniz chek yaparak anti rollback yapmalisiz hanqi version icinde 3-ve ya 4 ola bilir TWRP lazim root yaparak diag modu acin..daha sora qcn acdikdan sora umt dongle ve ya bst donul ile qcn bekap yapin cikan qcn QualcommIMEIRebuilder proqramla imei duzeltin. eger direk yazsaz qcn yalniz 1 imei duzelir......eyer 2 side duzelmesi icin arka kabagi cikarin edl rejime cimbiz ile takin 9008 rejime duseceq umt ile efs reset yapin olaki reset gitmez bazi hallerde olmuyo batareyi ayirin telefondan takili olmasin 15 dakka sora tekrar dene basari reset oldugunda orginal imei icinde kalacaqdir umt ile ve ya bst dongle ile duzeltdiyiniz qcn yazin ve 100% basari alirsiniz
Tam model nedir ustam.

CMD ekranına

fastboot getvar product

serdar ustam linkler kırık

Not: edl moda almak için illa kapak sökmek gerekmiyor. Crackli eft dongle, xiaomi bölümünde fastboot ta iken reboot edl method 2, doğrudan edl moda sokuyor. Edl moddan çıkmak için açma/kapama tuşuna 20 sn kadar basınca cihaz yeniden başlıyor.

arkadaşlar kolay gelsin kilidi kapalı birtane note 5 var. buna repair yapabilir miyim. diag port açtım ve yedek aldım. bu şekilde twrp yükleye bilirmiyim. işe başlamadan önce sorayım dedim. tşk

arkadaşlar kolay gelsin kilidi kapalı birtane note 5 var. buna repair yapabilir miyim. diag port açtım ve yedek aldım. bu şekilde twrp yükleye bilirmiyim. işe başlamadan önce sorayım dedim. tşk
Unlock olmadan twrp yüklenmez.

bu islem redmi note 5 icindir
detayli proqramlari paylasacaq suanda yuklemede Twrp Ve Olarin ANTI Rollback boot olani 3-ve 4

ustam elimde birtane note 5 var ve kilitli buna nasıl işlem yaparım. yoksa kilidin açılmasını mı beklemeliyim?

Ustalar detaylı olarak anlatabilecek olan var mı işlemin nasıl yapıldığını?

Geri
Üst Alt