Yok hocam Chimera BST var
Tüm yedekleri aldıktan sonra bst ile erase nvm yap imei ler uçar
Screenshot_3.png

Anti4 lazımdı buldum, teşekkür ederim..
İmei repair işlemi yaptım. Sonuç başarılı fakat WiFi aktif olmuyor uygun bir persist dosyası bulamadım. Yada WiFi fix etmenin farklı bir yolu varmı?
sorunu çözdünmü... bende de redmi note 5 anti 4 var repair sonrasi wifi şebeke çalşmadi. telefon kasiyor. fastboot yazılım attım ama düzelmedi...

Chazınız bootloader lock ise önce ayarları açın USB Hata ayıklama açınız.CMD açınız
adb shell

setprop sys.usb.config diag,adb

Diag açılacak.

QCN yedek alın UMT Dongle QcFire Tool ile

Cihazın içini açıp test point yapın edl modda UMT Dongle QcFire Tool ile reset EFS yapın.

WriteDual imei programı ile yazın.

QCN editleyin ve Editli QCN yi UMT Dongle QcFire Tool ile restore yapın.

İşlem bu kadar.

Cihazınız bootloader unlock ise gene aynı şekilde XQCN yedek alın QPST programı ile ardından anti durumuna göre twrp yükleyin.

TWRP modda Advance terminal emülatör ile blokları silin.

Ardından WriteDual imei programı ile imei düzeltin. Ardından aldığınız QCN edit yapıp yükleyin. İşlem tamamdır.
Redmi note 5 için bloklardan hangilerini sileceğiz? Wifi fixlenmesi gerekli mi? Ve wriye dual IMEI ile yazdıktan sonra xqcnyi restore mi edeceğiz? Konuda xqcn edit yapıp yükleyin denilmiş? edit

Redmi note 5 için bloklardan hangilerini sileceğiz? Wifi fixlenmesi gerekli mi? Ve wriye dual IMEI ile yazdıktan sonra xqcnyi restore mi edeceğiz? Konuda xqcn edit yapıp yükleyin denilmiş? edit[Gizli içerik]
Cihaz unlock mu? TWRP yüklü mü? Ayrıca QCN yedek aldınız mı?​

Cihaz unlock mu? TWRP yüklü mü? Ayrıca QCN yedek aldınız mı?
Cihaz unlock.Twrpyi antirollbacke göre yükleniyormuş doğru mudur? Xqcn yedek alıp write dual pro. ile yazıp geri xqcnyi restore edicem başka bir işlem yok sanırım.
Mi9se ile sadece blok farkı var değil mi? Mi9se repair yaptığım için soruyorum

Cihaz unlock.Twrpyi antirollbacke göre yükleniyormuş doğru mudur? Xqcn yedek alıp write dual pro. ile yazıp geri xqcnyi restore edicem başka bir işlem yok sanırım.
Mi9se ile sadece blok farkı var değil mi? Mi9se repair yaptığım için soruyorum [Gizli içerik]
Evet blok bakın önce Artı EFS yedeğini ve QCN yedeğini özellikle işlemlerden önce alınız.​

Redmi note 5 için bloklardan hangilerini sileceğiz? Wifi fixlenmesi gerekli mi? Ve wriye dual IMEI ile yazdıktan sonra xqcnyi restore mi edeceğiz? Konuda xqcn edit yapıp yükleyin denilmiş? edit[Gizli içerik]
Wifi de sorun varsa persist yukleyin. Arb yi kaldirman lazim once yoksa twrp kurulmaz

arkadaşlar elimde şuan var aynı cihazdan var ama imei repair için detaylı bilgiye sahip değilim nasıl yapabilirim umt elimde mevcur

teşekkürler ustam işlem başarılı oldu

Redmi degilde mi note 3 icin terminal silme kodu rica edebilirmiyim

selam ustalar. bende sadece chimera var elimdede bu model cihaz var nasil yaparim imei repair?

Geri
Üst Alt