Çözüldü Xiaomi Redmi Note 5 Whyred IMEI Repair & Wi-Fi Açmama Sorunu

ozmeniletisim71

VIP Üye
herkese günaydın dün akşamdan beri uğraşıyorum cihaz bana repair için geldi telefon
anti 4 olarak gözüküyordu telefona umt üzerinden ilk olarak efs reset yaptım sorun yoktu daha sonra fabrika ayalarına döndüm herşey normaldi
@Kerem47 ustanın verdiği linkten twrp dosyasını indirdim cihazı rootladım imei silinmişti daha sonra WriteDualIMEI(W+G_eMMC) ile orjinal imei yazdım yeniden başlattım imei geldi ama şebeke gelmedi qcn dosyasını almayı unutmuştum bir qcn dosyası buldum editledim ama şebeke yine gelmedi en sonra tekrar efs reset yapıp işemleri tekrar denemek istedim cihazdan wifi gitti açılmıyor ara ara cihaz donuyor imei silinmiş ama umt efs reset yapmıyor hep hata veriyor aygıt yönecisinde qualcoom gözüksede yükleme yapmıyor wifi nasıl çalışır hala getirebilirim ustalar uzun uzun yazdım kusura bakmayın cihazı öğlen vermem gerek wifi çalışsın imei repair olmasada olur cihaz geldiğinde içindeki yazılım resimde mevcut

Ekli dosyalar

• IMG_20190918_202410.jpg
    IMG_20190918_202410.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 37
Ustam ben olsam öncelikle sağlam bir rom atardım. Umt ile protect calibration tikini kaldırırdım ki eskiye dair bişey kalmasın. Ardından sağlam bir qcn (qpst filter'dan default ile çekilmiş) dosyasını yazdırır. Sonra o qcn'yi bu sefer filter'dan RF ile qpst ile çekerdim. Sonra umt ile advanced flash (connect sekmesi olan sekme) kısmından edl'den bağlar modemst1, modemst2 ve fsg'yi işaretleyip erase partition yapıp, pc'de editlenmiş qcn'yi yazdırır sonucuna bakardım.

Ustam ben olsam öncelikle sağlam bir rom atardım. Umt ile protect calibration tikini kaldırırdım ki eskiye dair bişey kalmasın. Ardından sağlam bir qcn (qpst filter'dan default ile çekilmiş) dosyasını yazdırır. Sonra o qcn'yi bu sefer filter'dan RF ile qpst ile çekerdim. Sonra umt ile advanced flash (connect sekmesi olan sekme) kısmından edl'den bağlar modemst1, modemst2 ve fsg'yi işaretleyip erase partition yapıp, pc'de editlenmiş qcn'yi yazdırır sonucuna bakardım.
ustam müsaitsen tiemwear ile bağlanma imkanın varmı geceden beri uğraşıyorum beynim dondu

ustam müsaitsen tiemwear ile bağlanma imkanın varmı geceden beri uğraşıyorum beynim dondu
Hocam maalesef dükkanda değilim andoid tel ile bir yolu varsa seve seve yardımcı olurum. Bilgisayarımda tüm gerekli dosyalar olması lazım ama şuanda da erişimim yok. Her şeyi hazır ise (rom+default qcn) daha kolay olacak

Hocam maalesef dükkanda değilim andoid tel ile bir yolu varsa seve seve yardımcı olurum. Bilgisayarımda tüm gerekli dosyalar olması lazım ama şuanda da erişimim yok. Her şeyi hazır ise (rom+default qcn) daha kolay olacak
ustam chimeradan cihazın içindeki yazılımın aynısını indirdim şimdi umt açtım dosyayı rardan çıkardım umt yükledim dediğin gibi tiki kaldırdım cihazı edl mod alıp rom atmaya çalışacam

ustam chimeradan cihazın içindeki yazılımın aynısını indirdim şimdi umt açtım dosyayı rardan çıkardım umt yükledim dediğin gibi tiki kaldırdım cihazı edl mod alıp rom atmaya çalışacam
Aynen hocam doğru. Bir tane de sağlam qcn bulman kaldı. Adminlerden online kimse varsa özelden adım adım yardımcı olurlar heralde. Sayfayı da fazla meskul etmek istemiyorum

Cihaz açıldı mı? Açıldığında IMEI alınamıyor vs derse bu normaldir çünkü az önceki flash'ta sildik. Söylemeyi unuttum yanlış hatırlamıyorsam wifi mac adresi de qcn'de tutuluyordu. Eğer öyleyse elinde iki adet cihaza aynı qcn'yi yazdırıp aynı wifi'ye bağlayamazsın hata verir muhtemelen. Senin sorunun bu olabilir mi acaba :unsure:

Abi any desk id atarmısın musait im

Cihaz açıldı mı? Açıldığında IMEI alınamıyor vs derse bu normaldir çünkü az önceki flash'ta sildik. Söylemeyi unuttum yanlış hatırlamıyorsam wifi mac adresi de qcn'de tutuluyordu. Eğer öyleyse elinde iki adet cihaza aynı qcn'yi yazdırıp aynı wifi'ye bağlayamazsın hata verir muhtemelen. Senin sorunun bu olabilir mi acaba :unsure:
ustam yazılım bitti cihaz açtı cihaza twrp root yükledim diag açtım ama WriteDualIMEI(W+G_eMMC) nede qfil işlem yapıyor ustam wifi gelince açılıyor diyor ama açmıyor hiç bir wifi gözükmüyor

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    20.8 KB · Görüntüleme: 22
  • 2.png
    2.png
    4.3 KB · Görüntüleme: 23
EDİT: sorun çözüldü @Kerem47 ustam uzaktan bağlantı ile twrp üzerinden efs silme işlemi yaptı daha sonra editlenmiş olan qcn dosyasını qpst ile telefona yükledi yeniden başlattım şebeke geldi ve wifide çalıştır teşekkürler ustalar hepinize

box varsa 2 dk da düzeltirsin. saglam qcn dosyasi ekliyorum gcpro ile cekilmis. bunu yuklersen wifi ve şebekesi duzelir.

Using Version...1.0.0.0066
Selected Port Qualcomm HS-USB Android DIAG 902D COM4
Selected Model
Selected Task NV_QCN READ

Searching phone...

Build...MPSS.AT.3.1-00672.2-SDM660_GEN_PACK-1.164129.0.164270.1
Device Detected...
SELinux := Enforcing
model:= Redmi Note 5
Android Version:= 8.1.0
Description Version:= whyred-user 8.1.0 OPM1.171019.011 V10.0.4.0.OEIMIFH release-keys
Platform:= sdm660 [ qcom ] [ ]
Baseband:= 660_GEN_PACK-1.164129.0.164270.1
Soft Ver := Android8.1.0_10
Security Patch := 01-10-2018
ABI:= arm64-v8a SDK Ver:= 27
Simstatus:= ABSENT,ABSENT
ANDROID-ID = 3e3a69a_000068DCC3
Device is not rooted

Saved QCN..C:\GCPro_Team\Redmi Note 5_660_GEN_PACK-1.164129.0.164270.1_3e3a69a__25_08_19_04_56_32_PM_.qcn

All Finish...

Ekli dosyalar

• Redmi Note 5_660_GEN_PACK-1.164129.0.164270.1_3e3a69a__25_08_19_04_56_32_PM_.rar
    120.3 KB · Görüntüleme: 89
hocam bende dft pro var banada yardımcı olacak varmı acill adım adım anlatsa da olur bilgisayarda bağlansanızda olur

Geri
Üst Alt