Çözüldü Xiaomi Redmi Note 6 Pro Bootloop Sorunu

selam4

Üye
selam arkadaşlar elimde guncellme alduktan sonra kapanıp açılan note 6 pro var
umt ile içinde bulunan yazılım aynısını atıyorum bu hatayı veriyor yardımcı olablirimisiniz. teşekkür ederim

tulip_global_images_V10.3.5.0.PEKMIXM_20190628.0000.00_9.0_global_0e6ade2471

Operation : Flash
Checking for existing devices...Found
Port : Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM8)
Driver Info : Network Connect, qcusbser.sys, 3.0.0.0
Opening Port...OK
Init Handshake Sequence...OK
Hardware ID : E1C00C00 [8996] 00000000
OPK_DATA : F7337FE47B192EF4D1BA34CB4E879F0C6B771D06D2DE87BF21F65BA3303834E1
Initializing Protocol...OK
Using Auto Loader Selection [1]
Preparing Loader...Done
Sending Loader [8996_016]...Done
Executing Loader...OK
Auth Enabled Device! You need Mi Auth Account to service!
Reading Auth Blob...Failed
Storage Initializaton Failed!
Please use correct loader and check USB port / cable.
Operation Finished.
QcFire Ver. 4.6

Edit

Sorunu 5 gün sonra nihayet çözdüm. Başkaları içinde yol göstermesi açısından yaptıklarımı sıralıyorum;
Daha önce içinde bulunan hesap ile BL Unlock başvurusu yapılmıştı
Aynı hesap ile Mi flash Unlock 2.2.406.5 sürümünü kullanarak cihazı unlock ettim
Cihazı fastboota alıp Mi Flash Tool 2018.5.28.0 Sürüm ile MIUI v10 V10.3.2.0 PEKMIXM Global Romunu ARB olmasına rağmen flashladım
Vee sonuç başarılı.

Yani 10.3.5.0 sürümünde açılmayan cihaz 10.3.2.0 sürümünde açıldı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bootloader açık olarakmı edl ye aldınıznöylr yaptıysanız Auth hatası verir testpoint yapıp öyle drnryin olmazsa bir tane dosyası var bende hata vermeden yüklüyorsunuz

Umt 4.1 i indirip atin yazilimi

dosyayı alabilirmiyim ustam

Note 6 PRO yetkili hesap ile yazılım atılan bir cihaz umt sürüm ile alakası yok. Umt günde iki defa yetkili server açar ama saatleri belirli değil ara ara denemek lazım sende o saate denk gelmişsin yoksa gene atmazdı.

Note 6 PRO yetkili hesap ile yazılım atılan bir cihaz umt sürüm ile alakası yok. Umt günde iki defa yetkili server açar ama saatleri belirli değil ara ara denemek lazım sende o saate denk gelmişsin yoksa gene atmazdı.
Hocam yazılımı sorunsuz yedirdim hatta en üst sürüm olan V10.3.5.0 attım fakat yine açılmadı. Mi yazısında reset atıyor recovery'ye girmiyor. Gerçi yazılım attıktan hemen sonra açmadan recovery'ye aldım hard reset attım ama yine sonuç aynı. Var mı başka Çözüm. brick için olan firehouse dosyaları da işe yaramadı

Hocam yazılımı sorunsuz yedirdim hatta en üst sürüm olan V10.3.5.0 attım fakat yine açılmadı. Mi yazısında reset atıyor recovery'ye girmiyor. Gerçi yazılım attıktan hemen sonra açmadan recovery'ye aldım hard reset attım ama yine sonuç aynı. Var mı başka Çözüm. brick için olan firehouse dosyaları da işe yaramadı
orjinal imeiyi xiaomi nin sitesinden sorgulayın global mi china mı yazacak ,china yazarsa çin yazılımı atın

orjinal imeiyi xiaomi nin sitesinden sorgulayın global mi china mı yazacak ,china yazarsa çin yazılımı atın
Bildiğim kadarıyla BL açılmadan globalden Çin'e veya tam tersi olmuyor. Bu arada global çıktı. Başka önerisi olan yok mu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-19-11-42-00-558_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2019-08-19-11-42-00-558_com.android.chrome.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 34
Reset EFS yaptınız mı?​

Reset EFS yaptınız mı?
Hayır daha henüz hiç işlem yapılmadı o konuda. Müşteri güncelleme yapıp güncellemeden sonra sorunsuz kullanmaya devam etmiş fakat cihazı kapatıp sabah açtığında cihazı açamıyor. Mi yazısında kapanıyor. Şimdi bootloader kilidini açıp twrp yüklemeyi planlıyorum. Daha önce başvuru yapılmış 3 günü kaldı.

Hayır daha henüz hiç işlem yapılmadı o konuda. Müşteri güncelleme yapıp güncellemeden sonra sorunsuz kullanmaya devam etmiş fakat cihazı kapatıp sabah açtığında cihazı açamıyor. Mi yazısında kapanıyor. Şimdi bootloader kilidini açıp twrp yüklemeyi planlıyorum. Daha önce başvuru yapılmış 3 günü kaldı.

Sorunu 5 gün sonra nihayet çözdüm. Başkaları içinde yol göstermesi açısından yaptıklarımı sıralıyorum;
Aynı hesap ile Mi flash Unlock 2.2.406.5 sürümünü kullanarak cihazı unlock ettim
Cihazı fastboota alıp Mi Flash Tool 2018.5.28.0 Sürüm ile MIUI v10 V10.3.2.0 PEKMIXM Global Romunu ARB olmasına rağmen flashladım
Vee sonuç başarılı.

Vee sonuç başarılı.

Teşekkürler konuya ekliyorum

Geri
Üst Alt