Yardım Xiaomi Redmi Note 6 Pro QPST Sorunu

Selamlar
not5 proya imei atamadım qpst ile 2haftası kaldı imeinin
backup gcn aldım
hex düzenledim
qpst restore yaptım ama imei yazdırmamış
yardımcı olabılırmısnız
ülekemizde mobil cihazların imei ve seri numalarını değiştirmek yasal değil sadece onarım işlemi yapabilirsiniz
telefona ilk olarak
1: efs reset
2:WriteDualIMEI(W+G_eMMC) orjinal imei numralarını yazın
3:cihazı kapatmadan qpst ile restore ederken RF seçili olsun

ülekemizde mobil cihazların imei ve seri numalarını değiştirmek yasal değil sadece onarım işlemi yapabilirsiniz
telefona ilk olarak
1: efs reset
2:WriteDualIMEI(W+G_eMMC) orjinal imei numralarını yazın
3:cihazı kapatmadan qpst ile restore ederken RF seçili olsun
Biliyorum hocamda ne yapalım adamın birinden 1 yıl önce aldım telefonu imei sözde atacaktı
sonra kayboldu ortadan bende imei tamir ettirdim atılan imenin biride kayıt dışı çıktı 20 gun içinde imei biri kapanacak
İmei atan arkadaşda kapatmış dükkanı onada artık ulaşamıyorum
2 gündür kendim araştırmaya başladım bilgim yok fazla
Bu dediklerinizi daha geniş şekilde anlatabilirmisiniz
efs reset nedir bilmiyorum
write dual imei programı var
qpst programında restore ederken RF dediğiniz yer neresi
Ayrıca teşekurler
2 gündür kaç kişiye yazdım cevap veren olmadı

Biliyorum hocamda ne yapalım adamın birinden 1 yıl önce aldım telefonu imei sözde atacaktı
sonra kayboldu ortadan bende imei tamir ettirdim atılan imenin biride kayıt dışı çıktı 20 gun içinde imei biri kapanacak
Ayrıca teşekurler
ustam iş yoğunluğundan dolayı ustalarımız cevap verememiştir yoksa yardımcı olurlar elinde umt box var mı ?

Ayrıca teşekurler
Yeriniz nerede?​

Tekrar selamlar
imei konusu açtık diye forumdan şutladılar 5 günlüğüne :D
İstanbuldayım küçükçekmecede

driver kurulu manuel olarak el ile ayarlayabilrisiniz eğer yapamazsanız haber edin ? tw ile yardımcı olayım inşallah
hocam qpst problemi yaşıyorum aynı şekilde imei repair de son işlemdeyim hazır yeni yaptığım qcn dosyasını yüklemeye çalışıyorum ama hata veriyor bağlanıp bakma şansın varmı?

hocam qpst problemi yaşıyorum aynı şekilde imei repair de son işlemdeyim hazır yeni yaptığım qcn dosyasını yüklemeye çalışıyorum ama hata veriyor bağlanıp bakma şansın varmı?
Hata nedir ekran görüntüsünü atabilir misiniz

1.JPG

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    60.7 KB · Görüntüleme: 24
hocam olmadı flashboot yapıp mi flash ile rom atayım dedim hata verdi şimdi sistemde gittiği için cihaz açılmıyor sadece twrp ye giriliyor ama ordanda rom atabilmem için cihazın içinde rom olması lazım nasıl yapıcam ?

hocam olmadı flashboot yapıp mi flash ile rom atayım dedim hata verdi şimdi sistemde gittiği için cihaz açılmıyor sadece twrp ye giriliyor ama ordanda rom atabilmem için cihazın içinde rom olması lazım nasıl yapıcam ?
twrp açılıyorsa twrp den rom atın açılır cihaz tekrar efs silin qpst görür cihazı yazar

Son düzenleme:
twrp açılıyorsa twrp den rom atın açılır cihaz tekrar efs silin qpst görür cihazı yazar
fox twrp kullanıyorum. twrp den rom atıcam ama romu cihazın içine atamıyorum sorun orda. adb minimal den girip adb devices yazdığımda cihaz recovery modda görünüyor değiştiremiyorum nasıl çıkarıcam recovery moddan?

fox twrp kullanıyorum. twrp den rom atıcam ama romu cihazın içine atamıyorum sorun orda. adb minimal den girip adb devices yazdığımda cihaz recovery modda görünüyor değiştiremiyorum nasıl çıkarıcam recovery moddan?
Datayı sıfırlayın hafızayı görür. Sonra içine yazılımı atıp kurabilirsiniz

Geri
Üst Alt