Çözüldü Xiaomi Redmi Note 6 Pro Tulip IMEI Repair Sorunu

Yeni konu aç...

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
12,537
11,121
113
35
Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Redmi Note 6 Pro Tulip cihazına imei repair işlemi nasıl yapılır onu anlatacağım. Bu yazıyı yazmamda yardımcı olan @baypinar35 arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

Aşağıdaki adımları dikkatlice okuyup uygulayın.

Aşağıdaki adımları görebilmek için konuyu beğenin ve yorum yapın ardından sayfayı yenileyin.

Bu işlemi yapabilmek için elinizde UMT Dongle olması lazım bu araç ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

UMT Dongle olmadan da yapılır ama cihazınızın unlock olması lazım. TWRP yüklemeniz lazım.

Cihazınız unlock ise UMT Dongle ile edl moda alın ve Backup EFS yapın.

Cihazınız unlock değilse cihazın içini açarak test point yapıp edl moda alın ve Backup EFS yapın.

Ardından edl modda Reset EFS yapın.
Cihazın açın ayarlardan USB hata ayıklama ve varsa oem kilidini açın.

Ardından PC'ye bağlayın ve PC'den CMD açın. Aşağıdaki kodları girip diagnostics açın.

Kod:
adb devices 

adb shell 

setprop.sys.usb.config diag,adb
WriteDual imei programı ile imei repair işlemi yapın.

Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
yazın.

Veya
QPST ile RF seçili Restore yapın. İşlem tamamdır.

TWRP ile Yapılışı ;

Cihazınızın unlock olması lazım.

indirin ve Yükleme yaparken.

fastboot boot twrp.img şeklinde yükleme yapın.

TWRP açılınca Advance kısmından Terminale girin ve aşağıdaki kodları girin ardından reboot system Now deyin.

Kod:
ls -l /dev/block/platform/soc/c0c4000.sdhci/by-name

dd if=/dev/block/mmcblk0p46 of=/sdcard/modemst1

dd if=/dev/block/mmcblk0p47 of=/sdcard/modemst2

dd if=/dev/block/mmcblk0p45 of=/sdcard/fsg

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p46

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p45
Diğer işlemler yukarıdaki anlatım ile aynıdır.

WriteDual programı ile IMEI repair.
QCN restore edilecek. işlem tamamdır.

Son düzenleme:

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
12,537
11,121
113
35
Merhaba dostlar lütfen yardım edin redmi note 6 pro imei değiştirmek istiyorum ama olmuyor qcn backup alıp hex editör ile degistirdim modemleri twrpden bozdum ama açılışta problem oluyor
Ülkemizde mobil cihazların imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal bir suçtur. Konu ve yorumlarınızı dikkatli seçerek yazın. Cihazların bozulan null olan imei ve seri numaralarını değiştirmek yasaldır.

Cihazınız unlock mu? Miui sürümü nedir? Android sürümü nedir? Tam model nedir?

Yanciess

Yeni Üye
2 Ara 2018
22
5
3
Hocam cihaz bootloader unlock
Model redmi note 6 pro
Kod adı Tulip
Android sürüm 8.1.0
Miui sürüm 9.6

King

Üye
VIP Üye
Özel Üye
22 Haz 2018
185
461
63
Hocam cihaz bootloader unlock
Model redmi note 6 pro
Kod adı Tulip
Android sürüm 8.1.0
Miui sürüm 9.6
Bu cihazın seri numarasını değiştirdiğiniz anda size açılışta nv hatası verir. Bu cihazın çözümü sadece servis aracında çözümü vardır.
Sizin yapıcağınız qcn vs. işlemlerinde ise de cihaz da şebeke alamazsınız.

Yanciess

Yeni Üye
2 Ara 2018
22
5
3
Bu cihazın seri numarasını değiştirdiğiniz anda size açılışta nv hatası verir. Bu cihazın çözümü sadece servis aracında çözümü vardır.
Sizin yapıcağınız qcn vs. işlemlerinde ise de cihaz da şebeke alamazsınız.
Yani hocam demek istediğiniz boxla falan mı işlem yapılır

il14ker

Yeni Üye
5 Ara 2018
23
27
13
Öncelikle hayırlı günler
Xiaomi Redmi note 6 pro cihazıma unlock yaptım root olayınıda hellettim daha öncesinden mi mix cihazıma imei tamiri yapmıştım aynı işlemleri bu cihazada uyguladım lakin qcn dosyasını cihaza yüklendiğimde şebeke gidiyor tekrar cihazı açtığımda imei aynı şekilde duruyor

anlatım için kusura bakmayın terimlere biraz yabancıyım cihazın sürüm bilgileri fotoğraf da mevcut

1544011442750..jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
12,537
11,121
113
35
Öncelikle hayırlı günler
Xiaomi Redmi note 6 pro cihazıma unlock yaptım root olayınıda hellettim daha öncesinden mi mix cihazıma imei tamiri yapmıştım aynı işlemleri bu cihazada uyguladım lakin qcn dosyasını cihaza yüklendiğimde şebeke gidiyor tekrar cihazı açtığımda imei aynı şekilde duruyor

anlatım için kusura bakmayın terimlere biraz yabancıyım cihazın sürüm bilgileri fotoğraf da mevcut

Ekli dosyayı görüntüle 1517
İşlemleri yapmadan önce cihazın QCN yedeğini aldınız mı?

il14ker

Yeni Üye
5 Ara 2018
23
27
13
dediğiniz olabilir ama daha öncesinden geçmiş zamanda iki cihazıda aynı işlemle yaptım bir sıkıntı olmadı yanlız bu cihazda böyle bir problem oldu birde gcn dosyasını yüklediğim zaman diğer cihazlarda şebeke gidip kapatıp açınca tamir edilmiş imei gözüküyordu bunda böyle olmadı bende anladım bir olasılıkda cihazın yeni olması diye düşünüyorum root dosyazsını bile baya zor buldum

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
12,537
11,121
113
35
dediğiniz olabilir ama daha öncesinden geçmiş zamanda iki cihazıda aynı işlemle yaptım bir sıkıntı olmadı yanlız bu cihazda böyle bir problem oldu birde gcn dosyasını yüklediğim zaman diğer cihazlarda şebeke gidip kapatıp açınca tamir edilmiş imei gözüküyordu bunda böyle olmadı bende anladım bir olasılıkda cihazın yeni olması diye düşünüyorum root dosyazsını bile baya zor buldum
Cihaz hala elinizde ise fastboot moda alıp ;
fastboot getvar product
yazarmısınız. Ona göre sağlam bir QCN dosyası bakalım.

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
12,537
11,121
113
35
istemiş olduğunuz fastboot ekran görüntüsü
Miu sürümü ilk çıkan sürüme düşürüp deneme yaptınız mı? Elimizde bu cihazdan yok. Siz iligili bölüme yeni bir konu açıp QCN istediğinde bulunun mutlaka arkadaşlarımın eline gelir bu cihazdan, o zamana sağlam QCN yedeği alır paylaşım yaparız.

Üst Alt